SZWECJA CHARAKTERYSTYKA I GŁÓWNE ZALETY

Łowiska w Szwecji
Tomek Wieczorek

TOMEK WIECZOREK - TWÓJ DORADCA

Drogi Wędkarzu! Uprzejmie proszę, abyś zapoznał się z poniższym tekstem. Daje to szansę na wstępny wybór kierunku, który będzie Ci odpowiadał. A potem proszę o kontakt: tomek@eventurfishing.pl

Z największą przyjemnością przygotuję ofertę!

To i owo o Szwecji

Nasz zamorski sąsiad jest idealnym kierunkiem dla osób pragnących połowić na spinning ryby drapieżne, głównie szczupaka, sandacza i okonia (choć osoby pragnące połowić na spławik czy sztuczną muchę też znajdą tu coś dla siebie). Kraj ten daje szansę na spędzenie kilku dni w oddaleniu od cywilizacji, w otoczeniu pięknej przyrody, lasu. Szwecja to doskonały kierunek nie tylko dla zapalonych wędkarzy nastawionych na łowienie non-stop, ale również dla osób traktujących to hobby bardziej „lajtowo”, wędkujących okazjonalnie w czasie urlopu, towarzysko, a także dla tych, którzy rozpoczynają dopiero podróżowanie z wędka. Nadaje się świetnie na wakacyjną podróż z rodziną.

Do Szwecji jeździmy najczęściej w okresie kwiecień-czerwiec i sierpień-październik, ale w najdalsze północne rejony (Laponia) również w pełni lata (lipiec). Jeśli jedziemy samochodem, co zdarza się najczęściej, obowiązkowa jest przeprawa promem przez Bałtyk, co samo w sobie stanowi nie lada atrakcję (bary, restauracje, sklepy wolnocłowe, kasyno i zabawa do samego rana). Do Szwecji można też polecieć samolotem (zapewniamy dodatkowo płatny transfer do ośrodka, można tez wynająć auto).

Do Szwecji organizujemy głównie wyjazdy indywidualne, to znaczy takie, gdzie dobrana już grupka wędkarzy zgłasza się do nas, a my zapewniamy jej pobyt w domku wakacyjnym (lub apartamencie) położonym nad sprawdzoną, bardzo atrakcyjną wędkarsko wodą, dobrej klasy łodzie z silnikami, licencje wędkarskie, na życzenie przewodnika, poradę i opiekę biura, a także bilety promowe bądź lotnicze.

Wędkarze odżywiają się wówczas we własnym zakresie – praktycznie każdy domek czy apartament dysponuje kuchnią. Oferowane przez nas zakwaterowanie spełnia również inny ważny wymóg – musi dysponować własną łazienką i toaletą, a nie zbiorczą na terenie ośrodka. Do Szwecji organizujemy też od czasu do czasu wyprawy grupowe, na które zgłaszać się mogą pojedyncze osoby, a z nich powstaje grupa, która wędkuje pod opieką naszego reprezentanta (np. Robert Taszarek).

Ze Szwecji nie przywozi się raczej zamrożonych filetów (zwyczajowo zabiera się z łowiska tylko ryby do bieżącej konsumpcji), szczególnie ryb drapieżnych. Dominuje wędkarstwo sportowe i ochrona rybostanu, aby zachować dobrą jakość łowisk na długie lata. Oczywiście na miejscu wędkarze mogą sobie kulinarnie dogadzać zgodnie z podanymi przy ofertach limitami.

Koszty wyprawy do Szwecji zamykają się najczęściej w przedziale 1200-3000,- zł od osoby (dobre łowisko, zakwaterowanie, łodzie, licencje, do tego dochodzą koszty promu lub samolotu, paliwa i wyżywienia).

Przejdź do naszych ofert wędkowania w Szwecji

Zobacz reportaże z wypraw do Szwecji:


Nasi konsultanci

Maciek Rogowiecki Tomasz Wieczorek

Siedziba biura

EVENTUR FISHING
ul. Roentgena 23 lok. 21, III piętro
02-781 Warszawa

biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 09.00-17.00

telefon: + 48 22 894 58 12
faks: + 48 22 894 58 16