TYPY OFEROWANYCH PRODUKTÓW

Indywidualne wyprawy na ryby

W tej kategorii oferujemy pobyty z dojazdem własnym (plus przejazd promem), które dają możliwość wędkowania na bardzo atrakcyjnych łowiskach położonych w Europie oraz innych krajach świata. Z imprez tego typu zazwyczaj korzystają grupy kolegów, którzy chcą wspólnie spędzić kilka dni urlopu, oddając się przy tym ukochanemu hobby - wędkarstwu. Przeważnie preferują mieszkanie w domkach, najlepiej w bezpośredniej bliskości wody.

Najważniejszą sprawą są dla nich oczywiście ryby - duże, waleczne i w zadowalającej ilości, a inne atrakcje, jak sauna, wspólne grillowanie, szklaneczka whisky czy przyrządzanie złowionych ryb, stanowią ważne dopełnienie urlopowej przyjemności. Mamy jednak również ofertę dla spragnionych pełnego komfortu i intymnego, samotnego kontaktu z naturą. Dla nich przewidujemy transport lotniczy i zakwaterowanie w sprawdzonych hotelach o wysokim standardzie.

Grupowe wyprawy na ryby z opiekunem

Co roku organizujemy kilkanaście wyjazdów specjalnych, w których przewodnikami są wybitni specjaliści w dziedzinie połowu określonych gatunków ryb. W wyjazdach takich bierze udział zazwyczaj kilkunastu wędkarzy (z reguły grupy liczą 8-16 osób), którzy podróżują kilkoma własnymi samochodami, samolotem lub wynajętym przez biuro busem.

To wspaniałe, niezapomniane imprezy, pełne wrażeń, wędkarskich opowieści przy ognisku i przede wszystkim obfitujące w okazowe ryby. Na takim wyjeździe każdy ma szansę sporo nauczyć się od mistrza i podnieść poziom swego wędkarskiego warsztatu. Imprezy te cieszą się wśród klientów wielkim powodzeniem i dlatego radzimy rezerwować je z dużym wyprzedzeniem (6-8 miesięcy).

Odrębną podkategorią są wyprawy autokarowe, wiodące najczęściej do Norwegii na ryby morskie. Grupy liczą wówczas znacznie więcej osób – zazwyczaj powyżej 30. Celem są znakomite ośrodki norweskie, zlokalizowane w pobliżu czołowych łowisk morskich tego kraju (np. Sula, Lofoty, zatoka Vestfjorden). Wędkarze mają do dyspozycji sporą przestrzeń bagażową w autokarze, a także zwykle przyczepę na zamrożone filety. Autokary są wygodne i klimatyzowane, a po drodze do Norwegii grupę czeka dodatkowo przeprawa promowa przez Bałtyk. Przewodnikami grup są znani specjaliści od wędkarstwa morskiego.

Rodzinny urlop z możliwością wędkowania

Kolejna grupa naszych Klientów to ludzie pragnący spędzić urlop w gronie rodzinnym na łonie natury, dla których możliwość powędkowania w rybnym łowisku jest istotnym elementem wyjazdu. Niestety, piękne polskie jeziora spełniają ten warunek w coraz mniejszym stopniu. Zapraszamy więc za granicę, np. do Skandynawii, gdzie istnieje nieograniczona możliwości aktywnego wypoczynku na łonie natury (rowery, kajaki, rafting, spacery, grzybobranie etc.).

Dzieci mogą się tam bawić w lesie całkowicie bezpiecznie, zaś poranny wypad na ryby często zakończy się złowieniem okazałego szczupaka, pstrąga czy sandacza, czym w naszym kraju zaimponować rodzinie raczej trudno. Rodzinom proponujemy przede wszystkim wygodne domki położone w leśnej okolicy, bezpośrednio nad wodą.

Wędkarskie imprezy „incentive” dla firm

Inną ciekawą formą wędkarskich wyjazdów jest tzw. turystyka incentive. Pod tym szerokim pojęciem kryją się głównie 2-3-dniowe (lub dłuższe) imprezy o charakterze integracyjno-szkoleniowym dla grup pracowników. Wędkarstwo może być znakomitą formą zabawy integrującej, a pobyt w otoczeniu dzikiej przyrody, połączony z innymi elementami aktywnego wypoczynku, jak np. biegi na orientację, rafting czy wspinaczka, to wspaniały przerywnik w nawale codziennych zadań. W program imprezy może być wkomponowane atrakcyjne szkolenie doskonalące zawodowy warsztat uczestników. Zwieńczeniem zabawy jest często wspólny plenerowy posiłek przy ognisku.

Wędkarskie imprezy incentive to również wyjazdy o charakterze motywacyjnym i nagrodowym dla ludzi pasjonujących się tym sportem, a także krótkie pobyty dla menedżerów pomagające im zregenerować siły. Na życzenie zorganizujemy wędkarską wyprawę firmową w dowolne miejsce świata, interesującą ze względu na swe walory wędkarsko-przyrodnicze oraz turystyczne.

Imprezy studyjne – dobra cena i smak odkrywania nowego

Pod tą nazwą kryją się wyprawy, które podejmujemy po raz pierwszy na nowe łowisko. Mają w dużym stopniu charakter testowy, nie możemy więc zapewnić uczestników, że byliśmy już na danej wodzie, widzieliśmy wszystko na własne oczy, łowiliśmy ryby, sprawdziliśmy warunki zakwaterowania oraz wszystkie inne szczegóły oferty. Nie możemy więc za wszystko w 100% ręczyć naszą reputacją i mówimy o tym otwarcie klientom. Tutaj bazujemy na tym, co obiecuje nam kontrahent, ale z kolei staramy się też prosić innych wędkarzy bądź organizatorów turystyki, którzy znają już to miejsce lub tego lokalnego organizatora, o ich zdanie ew. rekomendację. Nie są to więc wyjazdy zupełnie „w ciemno”.

Z kolei wielką zaletą takich imprez jest fakt, że odkrywana jest nowa woda, że prawdopodobnie jesteśmy jedną z pierwszych polskich grup (jeżeli nie pierwszą), wędkującą na tym konkretnym łowisku i przebywającą w danej bazie. Drugim atutem jest promocyjna często cena. Trzecim – reportaż prasowy, internetowy lub filmowy, który prawie zawsze powstaje po takiej studyjnej wyprawie. To wspaniała pamiątka dla uczestników.


Nasi konsultanci

Maciek Rogowiecki Tomasz Wieczorek

Siedziba biura

EVENTUR FISHING
ul. Roentgena 23 lok. 21, III piętro
02-781 Warszawa

biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 09.00-17.00

telefon: + 48 22 894 58 12
faks: + 48 22 894 58 16