W SKRÓCIE O ŁOWISKU
W skrócie o łowisku Łowisko jeziorowe w południowej Szwecji, w pobliżu miasta Linköping i Norrköping, oddalone:
✓ ok. 95 km od lotniska w Skavsta,
✓ ok. 310 km od portu w Karlskronie,
✓ ok. 210 km od portu w Nynäshamn,
✓ ok. 520 km od portu w Ystad.
Szczególnie polecamy je na połów następujących gatunków ryb: szczupaka (od kwietnia do listopada), okonia (od maja do października), sandacza (od czerwca do listopada) oraz białej ryby (od maja do września).
NAJWIĘKSZE ATUTY OFERTY
bardzo urozmaicona linia brzegowa
duża różnorodność łowiska (płycizny z roślinnością, blaty, górki podwodne)
wysoki standard zakwaterowania
piękna okolica
w opcji drugie, mniejsze jezioro
Galerie zdjęć
W opcji drugie jezioro
Wędkarze przebywający nad jeziorem Hovern mogą za dodatkową opłatą skorzystać z szansy powędkowania na innym małym jeziorze, zlokalizowanym ok. 2 kilometrów od miejsca zamieszkania. Woda ta jest świetna szczególnie wiosną, gdyż później intensywnie zarasta zielskiem. Jednak w maju i do połowy czerwca można liczyć tam na udane połowy szczupaków w granicach od 2-3 kilo nawet do metra. Test w 2015 roku przyniósł rewelacyjne wyniki – dziennie można było złowić 10-20 dorodnych szczupaków w rozmiarach od 70 do 90 cm, a jeden z nich przekroczył magiczny metr długości. Drapieżniki żerowały bardzo dobrze, połykając w całości sporych rozmiarów gumy. Na jeziorze możemy korzystać z dwuosobowej łodzi wiosłowej, można też wędkować z brzegu - ale tylko w kilku miejscach.
Jezioro Langen
Trzeci zbiornik, na którym można w tej okolicy wędkować, to rynnowe jezioro Langen. Przepływa sie na nie kanałem z jeziora Hovern. W jeziorze Langen możemy łowić głównie szczupaki i okonie, choć podobno jest i sandacz.
Jezioro Hovern, południowa Szwecja Flaga Szwecja
ŚWIETNE JEZIORO NIE ZNAJĄCE JAK DOTĄD WĘDKARSKIEJ PRESJI!
Od sezonu 2014 zapraszamy Państwa nad jezioro Hovern. To całkiem nowe łowisko w naszej szwedzkiej ofercie. Hovern nie zna pojęcia turystyki wędkarskiej - na wodzie ciężko spotkać jakiekolwiek inne łódki, a brzegi tego pięknego jeziora praktycznie pozbawione są jakichkolwiek zabudowań. I wszystko to pomimo dogodnej lokalizacji w południowej Szwecji, zaledwie 4,5 godziny jazdy od portu w Karlskronie!
Żyzna woda
Jezioro Hovern ma około 700 ha powierzchni. Pierwsze, co rzuca się tutaj w oczy, to mnogość mniejszych i większych zatok. Linia brzegowa jest bardzo urozmaicona, nie brakuje też wysp. To wszystko sprawia, że można tu wędkować praktycznie zawsze, niezależnie od siły i kierunku wiatru. Łowienie jest dzięki temu kameralne i bardzo przyjemne. To szczególnie ważne dla osób, które źle czują się na olbrzymich, otwartych plosach i wolą raczej mieć zawsze brzeg w „zasięgu rzutu”. Dużym plusem jest tytułowa „żyzność” zbiornika. Wędkarze znajdą to całą masę trzcinowisk oraz pokrytych roślinnością blatów. Nie brakuje w takich miejscach rdestnicy, moczarki czy grążeli. Dzięki temu dość łatwo znaleźć potencjalnie dobre miejsca na drapieżnika nie dysponując nawet echosondą. W jeziorze znajdują się również głębsze blaty, uskoki dna i klasyczne podwodne górki. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Woda obfituje w szczupaki i okonie, a bardziej zaawansowany wędkarz z pewnością dobierze się do dorodnych sandaczy. Miłośnicy białej ryby też będą mieli tu spore pole do popisu.
Na jeziorze Hovern - dobrą łodzią szybko dotrzemy na łowisko.
Wyprawa testowa, wrzesień 2013
We wrześniu 2013 mieliśmy okazję wędkować przez trzy dni na jeziorze Hovern. W związku z tym, że mieliśmy niewiele czasu, a jedna łódź którą otrzymaliśmy wykluczała możliwość zamontowania naszej echosondy (motorówka 100 KM, idealna do letnich szaleństw, ale zupełnie nieprzygotowana do wędkowania), skupiliśmy się na strefie przybrzeżnej. Przez to nie udało nam się skusić sandacza, do syta jednak nałowiliśmy się szczupaków i okoni. W ciągu całodziennej sesji nie było problemu ze złowieniem kilkunastu szczupaków na łódź. Przeważały ryby średnie, ale mieliśmy też spotkanie ze sztuką znacznie przekraczająca metr długości. Co ciekawe szczupak uderzył w holowanego na bardzo delikatny zestaw okonia i nie puścił go przez blisko 10 minut. Dopiero widok zbliżającego się podbieraka skłonił go do otwarcia pyska. Nam po tym spotkaniu pozostał tylko „oskórowany” okoń. Jezioro Hovern ma olbrzymi potencjał, a woda nawet z „marszu” daje szansę na dużo dobrej zabawy. Tuż przed pierwszym wypłynięciem nasz sąsiad (mieszkający w gospodarstwie Szwed, praktycznie jedyny wędkarz w okolicy) pokazał nam zdjęcie ze swojego czerwcowego wędkowania na Hovern. Dość powiedzieć, że sandacze z fotografii przekraczały bez problemu 70 centymetrów, a okonie ocierały się o magicznie pół metra (być może nawet kilka z nich tą granicę przekroczyło). Miejscowy złowił te ryby na żywca. Nam nie udało się dobrać do tak dużych sztuk, ale to tylko kwestia czasu i odrobiny wędkarskiego szczęścia.
Hovern jest bardzo zasobne w szczupaki.
Dostępność łowiska
Na najlepsze stanowiska ryb dotrzemy tylko stabilną i bezpieczną łodzią wyposażoną w silnik spalinowy. Łowienie z brzegu jest możliwe, ale znacznie ogranicza wędkarskie możliwości. Wędkarze mogą na miejscu korzystać z dużego i wygodnego pomostu (szczególnie polecamy wędkowanie z pomostu na białą rybę).
Rekomendowane metody połowu
W płytszych miejscach (zatoki, górki podwodne) - spinning lub sztuczna mucha. W głębszych partiach jeziora - trolling. Na ryby spokojnego żeru - spławik lub gruntowa przystawka.
Limity i ograniczenia
Z łowiska można zabierać okonie oraz białą rybę w ilościach potrzebnych do bieżącego spożycia oraz 2 szczupaki lub sandacze dziennie na domek/apartament w rozmiarze 45-75 cm.
Podstawą szczupakowej diety są raki, dlatego ryby są dorodne, a ich mięso bardzo smaczne.
Zakwaterowanie i serwis wędkarski
Nad jeziorem Hovern oferujemy Państwu apartament o wysokim standardzie (jedna cześć dużego domu, bliźniaka) dla 6-9 osób. Znajdą w nim Państwo: 4 oddzielne sypialnie z pojedynczymi łóżkami, 2 łazienki i 2 toalety, salon z TV, dużą w pełni wyposażoną kuchnię z częścią jadalna z pięknym drewnianym stołem. Dom jest bardzo przestronny, wygodny, urządzony w starym, szwedzkim stylu.
Widok ośrodka
Wnętrze apartamentu
Wnętrze apartamentu
Zakwaterowanie, które proponujemy dla wędkarzy znajduje się na terenie szwedzkiej posiadłości myśliwskiej. Odległość do dużego pomostu i łodzi to około 120 metrów (płaski teren).
Naszym klientom oferujemy nowe (zakupione na sezon 2014) łodzie „Pionier Active” 411 cm z silnikami 10-15 KM. To bezpieczne, szerokie i bardzo wygodne wędkarskie łodzie.
Łódki nad Hovern należą do bardzo wygodnych i bezpiecznych.
Atrakcje w okolicy
✓ las (grzyby, jagody)
✓ zwiedzanie Linköping
✓ wycieczka w szkiery (np. Świętej Anny)
Oferta wędkowania w Hovern (pakiety) Eventur Fishing
Termin:kwiecień-listopad
Czas trwania:pobyty 7-dniowe rozpoczynające się od soboty
Dojazd:we własnym zakresie (samochód bądź samolot do Skavsta/Arlanda i wynajem samochodu na miejscu)
Ilość uczestników:maksymalnie 9 osób
Zakwaterowanie:apartament o wysokim standardzie dla 6-9 osób (jedna część domu, bliźniak)
Wyżywienie:we własnym zakresie
Łowiska:jezioro Hovern
Przewodnik:brak
Cena:1 608,- PLN od osoby za tydzień pobytu bez dojazdu przy 6 osobach uczestniczących (łącznie 9 650,- PLN za 6 osób)
(cena skalkulowana została przy kursie SEK z dnia 02.10.2015 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut - więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Sprzedaży; cena zawiera podatek VAT)
W cenie:
  • apartament 6-9 osobowy bez pościeli i sprzątania końcowego,
  • 2 łodzie wędkarskie 4,2 m z silnikami spalinowymi 10-15 KM (4 suwy),
  • pełna informacja wędkarska o łowisku, mapy jeziora,
  • ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu,
  • licencje wędkarskie płatne są na miejscu – 350 SEK/osoba/tydzień.
Prom:nasze biuro oferuje bilety promowe Polska–Szwecja (Gdańsk–Nynäshamn, Gdynia–Karlskrona, Świnoujście–Ystad, Sassnitz–Trelleborg) po bardzo atrakcyjnych cenach, które są nieosiągalne gdzie indziej; na wybranych trasach promowych zniżki sięgają nawet 20% od cen cennikowych przewoźników; więcej informacji znajdą Państwo TUTAJ
Więcej informacji o ofercie:
Maciek: maciek@eventurfishing.pl tel. 603 820 940
Tomek: tomek@eventurfishing.pl tel. 601 300 168
Ola: ola@eventurfishing.pl tel. 607 122 797


Podróże po Polsce