W SKRÓCIE O ŁOWISKU
Łowiska jeziorowe i rzeczne w rejonie Bräcke. Miasteczko Bräcke oddalone jest:
✓ ok. 540 km od Nynäshamn,
✓ ok. 970 km od Karlskrony,
✓ ok. 450 km od lotniska    Sztokholm/Arlanda,
✓ ok. 80 km od najbliższego lotniska    Östersund).
Szczególnie polecamy je na połów następujących gatunków ryb: szczupak, okoń, sieja, palia alpejska (arctic char), lipień, pstrąg potokowy. Sezon wędkarski trwa od maja do września (sezon na poszczególne gatunki ryb jest zróżnicowany, szczegółowe informacje na zapytanie).
NAJWIĘKSZE ATUTY OFERTY
do dyspozycji przez cały czas kilkanaście różnych łowisk
pod względem wędkarskim bardzo dobrze, pod względem mieszkaniowo-bytowym przyzwoity szwedzki standard
duża ilość brań (szczupak, okoń)
rozmaitośc gatunków
grube okonie (nawet ponad 50 cm)
leśne jeziorka typu "put and take" (palia, pstrąg)
rzeki pełne pstrągów i lipieni
przepiękne, dzikie tereny
możliwość wędkowania na dziewiczych wodach z kajaka
fantastyczne tereny na wyprawy kajakowe i piesze
polskojęzyczny gospodarz
Galerie zdjęć
CO OPRÓCZ WĘDKOWANIA?
Skansen
Wiele atrakcji w regionie Jämtland
Czytaj artykuł o Bräcke w Wiadomościach Wędkarskich
Skansen
Rejon Bräcke, środkowa Szwecja Flaga Szwecja
DO DYSPOZYCJI WIELKA LICZBA ŁOWISK W RAMACH JEDNEJ WYPRAWY!
Środkowa Szwecja to zachwycająca część Skandynawii. Dla wędkarza to istny raj, głównie ze względu na mnogość występujących tu gatunków, a także wielką rybność rzek i jezior, których są tu tysiące. Dojazd jest znacznie krótszy, niż na Daleką Północ, więc dla osób niecierpliwych to świetna opcja na odmianę po wielu odbytych wyprawach do Szwecji południowej. Naprawdę warto spróbować! Mało kto tego żałuje.
Rozmaitość łowisk i piękno natury
Bräcke to niewielkie miasteczko leżące w szwedzkiej prowincji Jämtland – jednej z najpiękniejszych krain Skandynawii, nieco odrębnej kulturowo od reszty Szwecji, górzystej, pełnej lasów, zwierzyny (liczne niedźwiedzie!), a także kryształowo czystych jezior, rzek i strumieni. Głównym łowiskiem w okolicy Bräcke jest jezioro Revsundssjön – olbrzymi akwen o powierzchni 68 kilometrów kwadratowych i maksymalnej głębokości 40 metrów. Żyją w nim olbrzymie szczupaki i pokaźnych rozmiarów pstrągi (łowi się je głównie na trolling), a także okonie, sieje, płocie, lipienie i arktyczne palie.
Jedno z kilkudziesięciu leśnych jezior, dostępnych dla naszych gości.
Jednak największą atrakcją okolic Bräcke jest niezliczona liczba leśnych jezior, położonych często w zupełnie odludnej okolicy, otoczonych moczarami czy skalistymi pagórkami. Nasz partner w tym rejonie zapewnia możliwość wędkowania w kilkudziesięciu z nich, co jest jak na szwedzką skalę ewenementem. Na niektórych z nich stoją łódki, inne można obławiać z wędkarskich kajaków, które dostarczane są przez gospodarza na życzenie wędkarza nad wskazana wodę, na której często nie wędkuje nikt inny.
Jeziora te zasiedlają przede wszystkim liczne szczupaki, a złowienie nawet sztuki metrowej jest wszędzie bardzo realne. Kolejnym mocnym punktem jezior wokół Bräcke jest liczna populacja okonia, często dorastającego tu do imponujących 50 cm (1,5-2 kg). Walka z takimi garbusami to wielkie wyzwanie – szczególnie przy zastosowaniu delikatnego sprzętu spinningowego. W wielu wodach można łowić też jeziorowe pstrągi i lipienie, jak również jazie i arktyczne palie.
Medalowe okonie są tu częstą zdobyczą.
Miłośnicy ryb łososiowatych znajdą tu swój prywatny wędkarski raj w postaci legendarnej już rzeki Giman. Wijąca się przez górsko-leśne tereny prowincji Jämtland i Medelpad ma 80 km długości. Znajdziemy na niej liczne bystrza i progi wodne, a zasobność w pstrągi (w tym sztuki bardzo okazałe, przekraczające nieraz - i to znacznie - standardowe 1-2 kilo masy) i lipienie (bardzo dużo czterdziestaków i pięćdziesiątaków) jest tak znaczna, że licencje na sezon letni rozchodzą się już w styczniu jak przysłowiowe świeże bułeczki. Giman ma wiele atrakcyjnych odcinków - jak np. Herrevadströmmen, Górny Giman, Gimdalen czy Storasen-Albacken – dających szanse na połowy wielkich kropkowanych ryb zarówno muszkarzom, jak i spinningistom. Trudno nie wspomnieć też o bajkowo pięknych krajobrazach nad rzeką oraz otaczającym wędkarzy ze wszystkich stron rześkim leśnym powietrzu.
Uzupełnieniem wędkarskich walorów tego rejonu jest kilka jezior typu „put and take”, zarybianych pstrągami potokowymi, tęczowymi i paliami. Położone w lasach i nie oblegane bynajmniej przez tłumy, dają szansę na beztroski relaks, sporą dawkę wędkarskiej frajdy i nie gorsze łowy niż wody ze stuprocentowo dziką rybą. Trafiają się w nich nawet sztuki kilkukilogramowe!
Jedno z jezior typu "put and take" z rybami łososiowatymi.
Dostępność łowiska
Na najlepsze wyniki wędkarskie można liczyć wędkując z łodzi. Istnieje również możliwość wędkowania z profesjonalnych kajaków wędkarskich (dzięki temu w zasięgu są łowiska na których nie da się zwodować łodzi). W niektórych miejscach można także brodzić i łowić ryby z brzegu (ten sposób szczególnie skuteczny jest na rzekach).
Rekomendowane metody połowu
Drapieżniki - dozwolona metoda spinningowa, żywiec, martwa rybka, sztuczna mucha oraz trolling. Biała ryba - wszystkie metody połowów ryb spokojnego żeru.
Limity i ograniczenia
Z łowiska można zabierać ryby tylko do bieżącego spożycia. Wymiar ochronny szczupaka: 45-75 cm (wszystkie większe ryby, niezależnie od kondycji, muszą zostać wypuszczone z powrotem do wody). W Szwecji nie praktykuje się zabierania ryb na zapas czy do zamrażarek. Obowiązuje całkowity zakaz wywożenia ryb do Polski.
Kajak daje szansę łowienia tam, gdzie nie można zwodować łódki.
Zakwaterowanie i serwis wędkarski
Do dyspozycji klientów oddajemy 4 apartamenty (2 x 3-osobowe i 2 x 4-osobowe). Każdy apartament wyposażony jest w 1 sypialnię (łóżka pojedyncze i piętrowe), niewielki aneks kuchenny z częścią jadalnianą, łazienkę z prysznicem i WC. Apartamenty znajdują się na obrzeżu miasteczka Bräcke.
Mała łódź wędkarska.
Dom w Bräcke.
Sypialnia.
Sprzęt pływający dostępny dla wędkarzy zależny jest każdorazowo od wybranego łowiska. Do dyspozycji dostępne są łodzie z silnikami spalinowymi 4-6 KM, duża łódź z silnikiem 70 KM (tylko z przewodnikiem), łodzie wiosłowe oraz profesjonalne kajaki wędkarskie.
Oferta wędkowania - Rejon Bräcke (pakiety) Eventur Fishing
Termin:dowolny (w zależności od sezonu połowu poszczególnych gatunków)
Czas trwania:dowolna ilość dni
Dojazd:we własnym zakresie (samochód i prom, bądź samolot i wynajem samochodu na miejscu)
Ilość uczestników:od 3 do 14 osób, na miejscu dostępne są apartamenty 3-4 osobowe
Zakwaterowanie:apartamenty (proste, ale z pełnym węzłem sanitarnym)
Wyżywienie:we własnym zakresie
Łowiska:rzeki wraz z rozlewiskami, liczne mniejsze i większe jeziora w okolicy
Przewodnik:dostępny na zapytanie w biurze
Cena:1 500,- PLN od osoby za tydzień pobytu bez dojazdu przy 4 osobach uczestniczących (łącznie 6 000,- PLN za 4 osoby)
(cena skalkulowana została przy kursie SEK z dnia 06.10.2015 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut - więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Sprzedaży; cena zawiera podatek VAT)
W cenie:
  • apartament 4-osobowy (w cenie poszewki na pościel i ręczniki),
  • 2 łodzie wędkarskie z silnikami spalinowym (różne jeziora),
  • przewodnik wędkarski (wprowadzenie, wskazanie łowisk) na pierwszy dzień pobytu,
  • ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu.
Prom:nasze biuro oferuje bilety promowe Polska–Szwecja (Gdańsk–Nynäshamn, Gdynia–Karlskrona, Świnoujście–Ystad, Sassnitz–Trelleborg) po bardzo atrakcyjnych cenach, które są nieosiągalne gdzie indziej; na wybranych trasach promowych zniżki sięgają nawet 20% od cen cennikowych przewoźników; więcej informacji znajdą Państwo TUTAJ
Więcej informacji o ofercie:
Maciek: maciek@eventurfishing.pl tel. 603 820 940
Tomek: tomek@eventurfishing.pl tel. 601 300 168
Ola: ola@eventurfishing.pl tel. 607 122 797


Podróże po Polsce