W SKRÓCIE O ŁOWISKU
W skrócie o łowisku Łowiska rzeczne (wody górskie) na terenie Czarnogóry, Bośni i Serbii, oddalone ok. 1200-1400 km od Warszawy.
Szczególnie polecamy je na połów następujących gatunków ryb: głowacica, pstrąg potokowy, lipień. Sezon wędkarski na głowacicę trwa w zależności od rzeki od czerwca do stycznia (rzeki bośniackie), od września do końca lutego (Drina), od czerwca do października (Tara) bądź od czerwca do lutego (Lim).
NASZ PRZEWODNIK
Velibor Ivanovic Velibor Ivanovic to bez dwóch zdań jeden z najbardziej utalentowanych i wszechstronnych przewodników wędkarskich na Bałkanach. Posiada rozległe kontakty w krajach byłej Jugosławii i dzięki temu jest w stanie zorganizować dostęp do najlepszych łowisk, które znajdują się często na terenie różnych rezerwatów. Velibor łowi sporo na muchę w rodzinnej Czarno- górze, ale jego prawdziwą pasją jest połów rekordowych głowacic w rzekach Bośni, Chorwacji i Słowenii. Jego klienci złowili do tej pory kilkadziesiąt głowacic o wadze przekraczającej 15 kg.
Więcej o Czarnogórze tutaj
Galerie zdjęć
Wyprawy na głowacicę Flaga Czarnogóra Flaga Bośnia i Herzegowina Flaga Serbia
Głowatka to jedna z największych, najsilniejszych i najbardziej prestiżowych wśród wędkarzy ryb z rodziny łososiowatych. Jej naturalne stado żyje w rzekach zlewni Morza Czarnego, a ściślej dorzecza Dunaju – stąd nazywana bywa „dunajskim łososiem”. Regularne łowienie wielkich miedzianołuskich ryb to sztuka, którą posiadło jedynie bardzo wąskie grono specjalistów - prawdziwa wędkarska elita. My oferujemy Państwu połowy pod opieką jednego z najlepszych z nich – Velibora Ivanovicia (czytaj obok). Choć w przypadku tej ryby brzmi to może jak dobry żart, ale w trakcie kilkudniowego polowania z Veliborem lub jednym z jego znakomitych kolegów po kiju sukces jest praktycznie gwarantowany! Taka oferta to w skali europejskiej prawdziwa gratka.
Wejdź do klubu łowców głowacic
Velibor Ivanovic (Czarnogórzec mieszkający obecnie na stałe w Niemczech i doskonale władający angielskim i niemieckim) zaprasza wszystkich chętnych wędkarzy na połów głowacic w dwóch kultowych rzekach Czarnogóry - Tarze i Limie. Ponadto oferta wzbogacona została o dwie znakomite rzeki Bośni/Hercegowiny - Unę i Vrbas, a także serbską Drinę. Ta ostatnia jest szczególnie polecana przez naszego kolegę jako absolutnie unikalne łowisko głowacicy w Europie. Na długości 345 kilometrów znajdziemy dużą ilość tzw. „pools” (głębokich, spokojnych bani), których długość dochodzi nieraz do kilometra (!), a głębokość do 20 metrów. Na takich miejscach łupem wędkarzy padają okazy głowatek dochodzących aż do 30 kilogramów masy! Ryby mogą być łowione metodą spinningową lub na sztuczną muchę.
Na bałkańskich łowiskach szansa na złowienie w ciągu kilku sesji co najmniej jednej głowatki (za której choćby braniem niejeden polski wędkarz chodzi miesiącami, a nawet latami) jest bardzo duża. Velibor twierdzi, że brak sukcesu musiałby być splotem wielu niesprzyjających okoliczności skumulowanych na raz. A kto już przechytrzy wymarzoną głowatkę, posiądzie mołojecką sławę i zostanie członkiem prawdziwie elitarnego klubu łowców „ryby tysiąca rzutów”.
Velibor w akcji.
Okazy padają tu często
Ważne też, że na Bałkanach łowi się mladice (tak po serbsku nazywa się głowatka) zacnych rozmiarów! Jak już doczekamy się brania, istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że na naszym haku zawiśnie okaz o dwucyfrowej masie, np. 10- czy 15-kilogramowy! Najwięksi szczęśliwcy będą mogli zmierzyć się nawet z rybami przekraczającymi 20 kilogramów. Jeżeli Państwo nie wierzą – prosimy przejrzeć kilka fotografii z albumu Velibora, które znajdą Państwo w zamieszczonej obok galerii. Po obejrzeniu tych zdjęć prosimy zapoznać się z ofertą cenową (poniżej). W przypadku dodatkowych pytań wystarczy zadzwonić lub wysłać mail do biura Eventur, które jest jedynym reprezentantem Mistrza Velibora na terenie Polski. Ceny u nas są identyczne, jak na miejscu. Zapraszamy!
Dostępność łowiska
Na rzekach Czarnogóry, Bośni i Serbii łowimy z brzegu lub brodząc (konieczne wodery). Nad brzeg rzek można dojechać samochodem (w kilku przystosowanych do tego miejscach).
Rekomendowane metody połowu
Przy łowieniu głowacic najskuteczniejsze dozwolone metody to spinning i sztuczna mucha. Szczegółowe informacje w sprawie sprzętu i przynęt - na zapytanie. Na miejscu istnieje możliwość zakupu skutecznych rodzajów sztucznych much i przynęt spinningowych.
Limity i ograniczenia
W Czarnogórze, podobnie jak na całych Bałkanach, przepisy wędkarskie nie są traktowane "z przymrużeniem oka", ale bardzo poważnie, a kontrolę można spotkać nad wodą dość często. Na tamtejszych łowiskach przepisy są zróżnicowane. Na niektórych strefach wolno łowić wyłącznie na sztuczną muchę z obowiązkiem wypuszczania ryb, na innych wędkarz może zabrać pewien limit połowu do konsumpcji, a na jeszcze innych dozwolony jest też spinning. Czasem pewne odcinki rzek czy jezior są w ogóle wyłączone z wędkowania. Licencje wędkarskie na poszczególne łowiska są też zróżnicowane cenowo. Szczegółowe informacje na zapytanie.
Jedna z pięknych rzek głowacicowych na Bałkanach.
Zakwaterowanie i serwis wędkarski
Oferujemy różne formy zakwaterowania w pobliżu najlepszych głowacicowych rewirów. W zależności od swoich upodobań i budżetu wyprawy będą mogli Państwo zamieszkać w apartamentach, kwaterach prywatnych czy hotelach. Wyżywienie własne lub w restauracjach. Dojazd własnym samochodem lub samolotem (potem wynajem samochodu na lotnisku lub transfer zorganizowany przez Velibora). Na łowiskach towarzyszyć będą Państwu doświadczeni lokalni przewodnicy, z którymi można czuć się całkowicie bezpiecznie i którzy wydatnie pomogą Państwu zrealizować cel wyprawy i złowić niezwykle prestiżową wielką głowacicę – dunajskiego łososia.
Jedna z opcji zakwaterowania.
Wieczorny posiłek.
Velibor Ivanovic - nasz gajd.
Więcej informacji o Czarnogórze oraz reportaż z wędkarskiej wyprawy znajda państwo tutaj
Przykładowa oferta wypraw na głowacice – rzeka Drina Eventur Fishing
Terminy:23-30.12.2012, 03-10.01, 21-28.01, 04-11.02, 18-25.02.2013
Czas trwania:pobyty 7-dniowe (6 pełnych dni łowienia)
Dojazd:we własnym zakresie (najlepiej samolot do Belgradu), transfer z lotniska (ok. 2,5 godz.) wliczony w cenę
Ilość uczestników:grupy minimum 3-, maksimum 15-osobowe, organizowane we własnym zakresie
Zakwaterowanie:hotel (pokoje 2-osobowe) lub nowoczesne luksusowe 4-osobowe domki campingowe zlokalizowane w pobliżu rzeki, z kominkiem i grillem
Wyżywienie:2 posiłki dziennie (śniadania i obiadokolacje)
Łowiska:rzeka Drina
Przewodnik:całodzienna opieka przewodnika w trakcie łowienia oraz dyspozycyjność w innych godzinach
Ubezpieczenie:zawarte w cenie
Licencje:zawarte w cenie
Cena:równowartość ok. 1250,- euro od osoby, płatne w PLN wg aktualnego kursu bankowego
Maciek: maciek@eventurfishing.pl tel. 603 820 940
Tomek: tomek@eventurfishing.pl tel. 601 300 168
Justyna: justyna@eventurfishing.pl tel. 607 122 797


Podróże po Polsce