W SKRÓCIE O ŁOWISKU
Łowisko morskie położone w północnej części Norwegii, oddalone:
✓ ok. 1370 km od Oslo,
✓ ok. 11 km od lotniska w Evenes,
✓ ok. 1495 km od Nynäshamn.
Szczególnie polecamy je na połów następujących gatunków ryb: dorsz, halibut, czarniak i inne ryby morskie - np. zębacz, brosma, molwa, plamiak, karmazyn (sezon trwa praktycznie cały rok, jednak najlepsze wyniki w połowach dorszy i halibutów odnotowuje się od lutego do lipca, a czarniaki najlepiej biorą od czerwca do sierpnia.
NAJWIĘKSZE ATUTY OFERTY
świetna lokalizacja nieopodal słynnych Lofotów, ale bez konieczności przejeżdżania do miejsca docelowego dodatkowych kilkuset kilometrów przez wszystkie wyspy archipelagu
bardzo rybne wody
na wodzie dużo miejsc osłoniętych od wiatru
możliwość organizacji ciekawych wycieczek po okolicy
doskonały standard zakwaterowania i serwisu wędkarskiego
Galerie zdjęć
WAŻNA INFORMACJA O PROMACH!
Niektóre z ośrodków wędkarskich w Norwegii znajdują się na wyspach. Aby się do nich dostać należy skorzystać z lokalnej przeprawy promowej (zwykle krótkiej). W znakomitej większości przypadków promy kursują kilka-kilkanaście razy dziennie, a nasze biuro dysponuje dokładnymi rozkładami i cennikami tych połączeń. Są jednak ośrodki położone na wyspach (szczególnie na dalekiej północy Norwegii jak Loppa, Sørøya czy Seiland), gdzie kursują jeden lub dwa promy dziennie, a rozkłady często ulegają zmianom. Fakt ten ma istotne znaczenie przy planowaniu Państwa podróży (ewentualne połączenia lotnicze lub promowe z Polską). Dlatego prosimy o kontakt z naszym biurem aby ustalić szczegóły Państwa dojazdu na miejsce.
Opinia klienta
W Ofoten spędziłem wraz ze znajomymi wspaniałe lipcowe wakacje. Pomimo, że nie był to klasyczny wyjazd wędkarski (na wodzie spędzaliśmy tylko kilka godzin dziennie), ryby dopisały. Łowiliśmy piękne dorsze oraz niesamowitą ilość potwornie walecznych, sporych czarniaków. Trafiały się też piękne zębacze. Najbliższe łowiska to górki usytuowane zaledwie 10 minut od domu. Z kolei najdalsze miejsca, które odwiedzaliśmy, znajdowały się 30 minut od naszej przystani. Prócz walorów wędkarskich miejsce to można polecić miłośnikom pięknych widoków. Krajobraz rozpościerający się z tarasu naszego domku zachwycał nas każdego dnia. Ważny element to świetne zakwaterowanie, które przypadnie do gustu nawet bardzo wybrednym turystom oraz duże, mocne i bezpieczne łodzie z pełną elektroniką. Szczerze polecam.
Maciej z Warszawy
Ze względu na ustawę o ochronie danych osobowych, nie podajemy pełnych danych autorów opinii o łowiskach. Na życzenie możemy skontaktować Państwa z autorem opinii.
CO OPRÓCZ WĘDKOWANIA?
safarii wielorybnicze
W opcji safarii wielorybnicze
Archipelag Ofoten, północna Norwegia Flaga Norwegia
Oto kolejna propozycja w naszej norweskiej ofercie. Serdecznie zapraszamy Państwa do dwóch ośrodków wędkarskich zlokalizowanych w bardzo rybnej Zatoce Vestfjorden - dokładnie naprzeciwko archipelagu Lofotów (a konkretnie jej stolicy Svolvaer na wyspie Austvagoy), zaledwie kilkanaście kilometrów od niewielkiego lotniska w Evenes.
Bogactwo ryb i luksusowe domki
Przyjezdni turyści znajdą tu wszystko czego można oczekiwać wybierając się na wędkarskie wakacje do północnej Norwegii: piękne krajobrazy, dobre łowiska położone blisko domków oraz zakwaterowanie i łodzie wędkarskie o wysokim standardzie. Kolejnym atutem są sympatyczni i życzliwi gospodarze, którzy na każdym kroku dbają o zadowolenie klienta. Nie dziwi więc, że miejsca w zlokalizowanych tam ośrodkach trzeba rezerwować z wielomiesięcznym wyprzedzeniem (nawet 10-12 miesięcy wcześniej!). Inaczej możemy być pewni, że uprzedzą nas niemieccy lub czescy koledzy, którzy od wielu już lat odwiedzają norweskie łowiska i rezerwują te najlepsze w pierwszej kolejności. W okolicy miejsca zakwaterowania znajdują się bardzo dobre łowiska karmazyna (5 minut łódką od domków), dorsza, brosmy oraz plamiaka. W sierpniu i we wrześniu częstą zdobyczą będzie okazały czarniak. Trafiają się nawet ryby ponad 15 kg, choć odszukanie ich stad wymaga nieco cierpliwości i wędkarskiego doświadczenia.
W archipelagu Ofoten gatunków jest bez liku - złowimy nawet zębacza!
Olbrzymim atutem łowiska jest położenie w bocznej, całkowicie osłoniętej górami odnodze fiordu, co umożliwia wędkowanie nawet podczas wietrznej pogody. Nie każde z norweskich łowisk zapewnia taki komfort. Prezentowane ośrodki wędkarskie polecamy nie tylko zapalonym wędkarzom. Moc atrakcji znajdą tu także rodziny z dziećmi, entuzjaści przyrodniczej fotografii (orły morskie, foki, wieloryby), pływania na kajakach czy jazdy konnej. Warto także udać się na wycieczkę samochodem przez całe Lofoty – po drodze czekają nas zapierające dech w piersiach widoki.
Dostępność łowiska
W niektórych miejscach można łowić ryby z brzegu. Jednak najlepsze efekty daje wędkowanie z bezpiecznej, przystosowanej do pływania po morzu łodzi z mocnym silnikiem spalinowym, echosondą, ploterem i GPS-em.
Rekomendowane metody połowu
Najlepszą metodą połowu ryb na większych głębokościach (50 i więcej metrów) jest odpowiednio mocny zestaw morski z pilkerem, gumą uzbrojoną w ciężką główkę lub rybim filetem. Na przynęty naturalne lepiej biorą ryby typowo denne, jak np. brosma. Na pilkery doskonale reagują dorsze i czarniaki. Na mniejszych głębokościach można spróbować pionowego spinningu na przynęty gumowe, obciążone główkami od 30 do 100 g lub lekkie pilkery (np. 75 g). Przy użyciu takich zestawów połowimy głównie dorsze i czarniaki. Halibuty łowimy też płycej (10-50 m), ale zestaw musi być bardzo mocny. Jako przynęty używamy gumowej rybki ze specjalną ciężką główką i bardzo mocnym hakiem lub pilkera. Skuteczny jest trolling w toni. Mniejsze ryby (do 5 kg) rozmaitych gatunków połowimy również na płytszej wodzie bliżej brzegu - na trolling z użyciem woblerów lub klasyczny spinning. Szczegółowe informacje na temat skutecznych technik wędkowania oraz niezbędnego sprzętu - w biurze Eventur Fishing, a także w specjalnych materiałach, jakie otrzymują wszyscy nasi klienci wyjeżdżający do Norwegii.
Limity i ograniczenia
W Norwegii obowiązuje zakaz połowu na żywca. Do kraju można przewieźć do 15 kg zamrożonych filetów. Niemniej apelujemy o rozsądek i umiar w zabijaniu złowionych ryb. Zanim zabijemy rybę, zastanówmy się, czy jej mięso jest naprawdę nam potrzebne i czy będziemy mieli czas i ochotę na jej sprawianie. Wyrzucanie nadmiaru zabitych ryb na śmietnik czy z powrotem do wody jest nieetyczne (takie postępowanie podważa sens wędkarstwa i daje mocne argumenty jego przeciwnikom), a nadmierne eksploatowanie łowisk może w dalszej perspektywie negatywnie wpływać na ekosystem i prowadzić do drastycznych ograniczeń w uprawianiu wędkarstwa sportowego.
Zakwaterowanie i serwis wędkarski
Nasze biuro ma Państwu do zaproponowania najlepsze wędkarskie ośrodki w rejonie Ofoten. Oba posiadają wysoki standard i są położone nad samą wodą. Odległość pomiędzy ośrodkami wynosi około 1,5 km. W obu miejscach znajdują się odrębne stanowiska do sprawiania ryb oraz duże zamrażarki (250-300 litrów na 1 domek/apartament).
Ośrodek nr 1 (zachodnia strona wyspy)
Dwa luksusowe domy 6-osobowe o powierzchni 100 m kw. każdy. 50 m od łodzi wędkarskich. Widok na fiord. W każdym domku są 3 sypialnie 2-osobowe (plus możliwość dostawek), 2 toalety, prysznic, salon z TV, w pełni wyposażona kuchnia, weranda. Dostęp do internetu.
Łodzie wędkarskie to mocne, aluminiowe jednostki o długości 5,8 m (maks. 4 wędkarzy) i wyposażone w silniki 50-90 KM. Łodzie są oczywiście wyposażone w echosondy i GPS (Garmin 420-520 s)
Luksusowe apartamenty
Posiłek na tarasie
Łódź wędkarska
Ośrodek nr 2
Dwa bardzo komfortowe domki o powierzchni 70 m kw. każdy. Wspaniały widok na fiord. 100 m od łodzi wędkarskich. W każdym domku są 3 sypialnie 2-osobowe (plus możliwość dostawek), toaleta, prysznic, salon z TV, w pełni wyposażona kuchnia, weranda. Dostęp do internetu. Domki dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Łodzie wędkarskie to aluminiowe Kvaerno (5,8 m) z silnikami 50 KM Yamaha oraz nowoczesnymi echosondami, ploterami, GPS. Jedna łódź jest przeznaczona na maksymalnie czterech wędkarzy.
Nasze biuro zapewnia pełną informację wędkarską o łowiskach wokół Ofoten oraz mapy batymetryczne wraz z dokładnymi punktami GPS na sprawdzone miejsca połowów.
Komfortowe domki
Przystań
Łódź Kvaerno
Atrakcje w okolicy
wycieczka na Lofoty
wycieczka do Andenes na wielorybnicze safari
wycieczka do Narwiku - miasta znanego z walk w czasie II Wojny Światowej
spacery po okolicy (w tym po górach)
fotografowanie ptaków i pięknych krajobrazów
Na wodzie. Krajobraz typowy dla okolicy Lofotów.
Oferta wędkowania w rejonie Ofoten (pakiety) Eventur Fishing
Termin:dowolny (w zależności od sezonu połowu poszczególnych gatunków)
Czas trwania:dowolnie, ilość dni do wyboru, pobyty rozpoczynające się od dowolnego dnia tygodnia
Dojazd:we własnym zakresie (samochód bądź samolot do Evenes i wynajem samochodu na miejscu)
Ilość uczestników:w zależności od pojemności domku, dostępne domki od 6- do 8-osobowych
Zakwaterowanie:domki wolnostojące lub typu „rorbu”
Wyżywienie:we własnym zakresie (głównie na bazie łowionych świeżych ryb)
Łowiska:archipelag, fiordy i otwarte morze
Przewodnik:dostępny na zapytanie w biurze
Cena:1 895,- PLN od osoby za tydzień pobytu bez dojazdu przy 4 osobach uczestniczących (łącznie 7 580,- PLN za 4 osoby)
(cena skalkulowana została przy kursie NOK z dnia 15.04.2016 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut - więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Sprzedaży; cena zawiera podatek VAT)
W cenie:
  • domek 6-osobowy z pościelą, ręcznikami w ośrodku nr 2 (Liland)
  • łódź wędkarska „Kvaerno” 5,7 metra z silnikiem spalinowym 50 KM, echosondą, GPS i ploterem
  • pełna informacja wędkarska o łowisku, mapy batymetryczne
  • ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu
Prom:nasze biuro oferuje bilety promowe Polska–Szwecja (Gdańsk–Nynäshamn, Gdynia–Karlskrona, Świnoujście–Ystad, Sassnitz–Trelleborg) po bardzo atrakcyjnych cenach, które są nieosiągalne gdzie indziej; na wybranych trasach promowych zniżki sięgają nawet 20% od cen cennikowych przewoźników; więcej informacji znajdą Państwo TUTAJ
Więcej informacji o ofercie:
Maciek: maciek@eventurfishing.pl tel. 603 820 940
Tomek: tomek@eventurfishing.pl tel. 601 300 168
Ola: ola@eventurfishing.pl tel. 607 122 797


Podróże po Polsce