Wyspa Uløya | Północna NorwegiaBaza wędkarska położona jest w najlepszym możliwym miejscu w rejonie Lyngenfjord – w pobliżu cieśniny Rotsund oraz nieopodal wyjścia na otwarte wody Lyngen. Okolica osłonięta jest z każdej strony przez wysokie góry (niektóre dochodzą do 1500 m), co sprawia, iż jest to teren „pogodowo-bezpieczny” i wędkować można nawet przy silniejszym wietrze. To spora zaleta tego miejsca, gdyż wiele łowisk Dalekiej Północy nie zapewnia żadnej ochrony gdy mocniej „dmuchnie”.

Samolotem i promem

Uløya zlokalizowana jest zaledwie 120 km od Tromsø, które jest dobrze skomunikowane lotniczo z Polską (przesiadka w Rydze lub Oslo). Dlatego podróż samolotem na miejsce nie powinna zająć więcej niż 1 dzień, a gospodarze ośrodka odbiorą Państwa po przylocie z lotniska (usługa dodatkowo płatna). Inna opcja to klasyczna podróż samochodem i promem przez Bałtyk, a potem przez Szwecję lub Finlandię. Jest znacznie bardziej czasochłonna, ale daje możliwość obejrzenia po drodze wspaniałej lapońskiej przyrody. Przy rezerwacji pobytu prosimy o kontakt z biurem, aby zaplanować najdogodniejszą dla Państwa opcję podróży i zakupić stosowne bilety lotnicze bądź promowe.

Na każdą rybę

Lyngenfjord to nie bez powodu jedno z bardziej znanych miejsc na wędkarskiej mapie Norwegii. W zależności od terminu przyjazdu można tu liczyć na bardzo duże dorsze (nawet ponad 20 kg), czarniaki (średnio 5-10 kg, ale trafiają się i takie po 12-13 kg), zębacze, karmazyny i oczywiście halibuty (rekord ośrodka wynosi obecnie 202 cm i 78 kg). Naszym zdaniem najlepszym okresm na wędkarską wyprawę w te okolice będzie wczesna wiosna (połowy dorsza atlantyckiego w marcu oraz kwietniu), pełnia lata (czerwiec, lipiec) oraz sierpień, który jest zdecydowanie najlepszym terminem na duże czarniaki.

Dostępność łowiska

Z brzegu w niektórych miejscach można łowić ryby, ale wówczas jest szansa jedynie na małe sztuki (1-2 kg). Prawdziwą wędkarską przygodę można przeżyć jedynie używając bezpiecznej łodzi z silnikiem spalinowym, echosondą i GPS-em.

Rekomendowane metody połowu

Najlepszą metodą ryb na większych głębokościach (50 m i więcej) jest odpowiednio mocny zestaw morski z pilkerem, gumą uzbrojoną w ciężką główkę lub rybim filetem. Na przynęty naturalne lepiej biorą typowo denne ryby, jak zębacz czy brosma. Na pilker doskonale reagują dorsze i czarniaki. Na mniejszych głębokościach można spróbować spinningu na przynęty gumowe, obciążone główkami od 30 do 100 g lub lekkie pilkery (np. 75-gramowe). Przy użyciu takich zestawów połowimy głównie dorsze i czarniaki. Te ostatnie można kusić również metodą trollingową z użyciem odpowiednio dużych, podłużnych woblerów (np. rapala magnum). Szczegółowe informacje na temat skutecznych technik wędkowania oraz niezbędnego sprzętu - na zapytanie w biurze Eventur Fishing, a także w specjalnych materiałach, jakie otrzymują wszyscy nasi klienci wyjeżdżający do Norwegii.

Limity, ograniczenia i przepisy wędkarskie

W Norwegii obowiązuje zakaz połowu na żywca. Do kraju można przewieźć do 20 kg zamrożonych filetów na osobę (w sprawie transportu lotniczego prosimy o sprawdzenie takiej możliwości u przewoźnika). Niemniej apelujemy o rozsądek i umiar w zabijaniu złowionych ryb. Zastanówmy się, czy ich mięso jest naprawdę nam potrzebne i czy będziemy mieli czas i ochotę na ich sprawianie. Wyrzucanie nadmiaru zabitych ryb na śmietnik czy z powrotem do wody jest nieetyczne, a nadmierne eksploatowanie łowisk może w dalszej perspektywie negatywnie wpływać na ekosystem i prowadzić do drastycznych ograniczeń w uprawianiu wędkarstwa sportowego.

Od dnia 09.10.2017 w Norwegii nie wolno zabierać halibutów powyżej 2 m długości. Powodem są niebezpieczne związki chemiczne, które duże halibuty gromadzą w swoim organizmie podczas całego życia. Spożywanie mięsa dużych halibutów może być niekorzystne lub groźne dla człowieka. Wszystkie halibuty powyżej 2 m należy wypuścić z powrotem do oceanu. Jeśli kondycja ryby po holu wskazuje, że halibut może nie przeżyć, należy go uśmiercić i pozostawić w morzu.

Od 01.01.2018 w wędkarskich ośrodkach na terenie Norwegii obowiązuje rejestr połowów, który dotyczy niektórych gatunków ryb (między innymi dorszy, halibutów i karmazynów). Więcej informacji na ten temat przekaże Państwu gospodarz ośrodka wędkarskiego.

Złoto Golfsztromu (2014)

Dawno nie byłem na rybach w Norwegii. Ostatni wyjazd w sezonie 2014 był udany, ale pozostawił dobrze znany wędkarzom, gorzki smak niedosytu. Tym razem oczywiście miało być inaczej…

Zobacz reportaż


Zakwaterowanie

Oferujemy 3 komfortowo wyposażone apartamenty położone w dwóch budynkach znajdujących się 50 m. od linii wody, u stóp szczytu Blåtinden (1142m).

Do dyspozycji gości jest znajdująca się w piwnicy suszarnia i przebieralnia oraz cała infrastruktura związana z łodziami i wędkarstwem morskim.

Do dyspozycji gości mamy 3 apartamenty w dwóch domach:

Duży dom

Apartament nr 1: 4 osobowy – powierzchnia 80 m2, 2 sypialnie, salon z kuchnią, łazienka z prysznicem, sauna.

Apartament nr 2: 6-8 osobowy – powierzchnia 140 m2. dwa poziomy, salon, kuchnia, łazienka i 2 sypialnie na 1 piętrze, 2 sypialnie z dodatkową toaletą na 2 piętrze.

Mały dom

Apartament nr 3: 6-8 osobowy – powierzchnia 100 m2. dwa poziomy, salon, kuchnia, łazienka z sauną, dodatkowa łazienka na parterze, 4 sypialnie 2-osobowe na 1 piętrze.

Apartamenty są komfortowo wyposażone we wszystko, co potrzebne jest do zamieszkania, w tym w kuchnię z całym niezbędnym wyposażeniem: talerze, sztućce, garnki, patelnie, przelewowy ekspres do kawy (potrzebne filtry papierowe), zmywarkę, czajnik elektryczny, piekarnik, a ponadto skórzane kanapy i fotele, pokojowy piec/kominek na drewno, TV, DVD, wi-fi (bezpłatne).

Dodatkowo do użytku gości jest ogrzewana piwnica z pomieszczeniem do suszenia rzeczy i wieszakami na ubrania wędkarskie oraz pralnia, a także zamrażarki po 400l.

Sprzęt pływający

Sprzęt pływający to absolutna „ekstraklasa”, co pozwala na wodzie czuć się bardzo bezpiecznie. Do dyspozycji gości 5 łodzi wędkarskich o wysokim standardzie w rozmiarze od 590 cm do 840 cm (od 4- do 7-osobowych). Łodzie są wyposażone w silniki 60, 115, 140 oraz 150 KM. Każda łódź posiada oczywiście ploter, echo oraz GPS.

Mapy, namiary GPS na łowiska oraz pełna informacja wędkarska są dostępne w naszym biurze.

Mapa

Filmy z łowiska

Orientacyjna cena - oferta wędkowania

Poniżej prezentujemy przykładową ofertę cenową wyprawy, wyliczoną przy określonych założeniach liczby uczestników, terminu etc. Przypominamy jednak, że każda oferta konstruowana jest indywidualnie pod konkretne zapytanie i uwzględnia wszystkie zmienne podane przez klienta. Poniższą wycenę traktować należy zatem jako orientacyjną, przybliżoną.

Termin:dowolny (w zależności od sezonu połowu poszczególnych gatunków)
Czas trwania:dowolnie, ilość dni do wyboru, pobyty rozpoczynające się od dowolnego dnia tygodnia
Dojazd:we własnym zakresie (samochód bądź samolot do Tromsø i wynajem samochodu na miejscu)
Ilość uczestników:w zależności od pojemności apartamentu (a dostępne są dwa apartamenty: 4- i 8-osobowy, możliwe dostawki)
Zakwaterowanie:apartamenty
Wyżywienie:we własnym zakresie (głównie na bazie łowionych świeżych ryb)
Łowiska:archipelag, fiordy i otwarte morze
Przewodnik:dostępny na zapytanie w biurze
Cena:1 890,- PLN od osoby za tydzień pobytu bez dojazdu przy 4 osobach uczestniczących (łącznie 7 560,- PLN za 4 osoby)
(cena skalkulowana została przy kursie NOK z dnia 26.10.2016 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut - więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Sprzedaży; cena zawiera podatek VAT)
W cenie:
 • apartament 4-osobowy z pościelą, ręcznikami
 • łódź wędkarska 4-osobowa 5,9 metra z silnikiem spalinowym 60 KM, echosondą, GPS i ploterem
 • pełna informacja wędkarska o łowisku, mapy batymetryczne
 • ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu
Prom:nasze biuro oferuje bilety promowe Polska–Szwecja (Gdańsk–Nynäshamn, Gdynia–Karlskrona, Świnoujście–Ystad, Sassnitz–Trelleborg) po bardzo atrakcyjnych cenach, które są nieosiągalne gdzie indziej; na wybranych trasach promowych zniżki sięgają nawet 20% od cen cennikowych przewoźników; więcej informacji znajdą Państwo TUTAJ

Więcej informacji o ofercie:

Maciek: maciek@eventurfishing.pl tel. 603 820 940
Tomek: tomek@eventurfishing.pl tel. 601 300 168
Kasia: biuro@eventurfishing.pl tel. 607 170 297

Masz pytania?

Maciek Rogowiecki Tomek Wieczorek

W skrócie o łowisku

Gdzie to jest?
Łowisko położone w północnej części Norwegii nad Lyngenfjordem - rozległą zatoką Morza Norweskiego, oddalone:

 • ok. 1700 km od Oslo,
 • ok. 120 km od lotniska w Tromsø,
 • ok. 1750 km od Nynäshamn.


Rodzaj wody i ryby
Łowisko morskie. Szczególnie polecamy je na połów następujących gatunków ryb: czarniak, dorsz, zębacz, halibut i inne ryby morskie - np. makrela, plamiak, karmazyn, brosma, rekin śledziowy (najlepszy sezon wędkarski trwa od marca do września, dorsz najlepiej żeruje w marcu, kwietniu i maju, czarniak - od czerwca do wczesnej jesieni).

Kiedy najlepiej jechać?
Sezon wędkarski trwa cały rok (sezon na poszczególne gatunki ryb jest zróżnicowany, szczegółowe informacje na zapytanie).

Jak dojechać na miejsce?
Najlepiej własnym samochodem (z przeprawą przez Bałtyk promem) lub dolecieć do Norwegii samolotem i wynająć samochód na lotnisku. Oferujemy pomoc zarówno w rezerwacji promu, jak i ewentualnej rezerwacji samochodu w wypożyczalni.

WAŻNA INFORMACJA O PROMACH!

Niektóre z ośrodków wędkarskich w Norwegii znajdują się na wyspach. Aby się do nich dostać należy skorzystać z lokalnej przeprawy promowej (zwykle krótkiej). W znakomitej większości przypadków promy kursują kilka-kilkanaście razy dziennie, a nasze biuro dysponuje dokładnymi rozkładami i cennikami tych połączeń. Są jednak ośrodki położone na wyspach (szczególnie na dalekiej północy Norwegii jak Loppa, Sørøya czy Seiland), gdzie kursują jeden lub dwa promy dziennie, a rozkłady często ulegają zmianom. Fakt ten ma istotne znaczenie przy planowaniu Państwa podróży (ewentualne połączenia lotnicze lub promowe z Polską). Dlatego prosimy o kontakt z naszym biurem aby ustalić szczegóły Państwa dojazdu na miejsce.

Największe atuty oferty

 • sprawdzone łowisko, od wielu lat chwalone przez naszych klientów
 • idealna oferta dla ludzi kochających wędkowanie wśród dzikich, zapierających dech w piersiach krajobrazów Dalekiej Północy
 • dla wymagających - bardzo dobry standard zakwaterowania i łodzi w specjalistycznym ośrodku wędkarskim, polscy gospodarze!
 • szansa na połów okazowych ryb wielu gatunków, w tym dorszy, halibutów i czarniaków

Atrakcje w okolicy

 • miasto Tromsø,
 • niezwykle malownicze szlaki do wędrówek pieszych bądź rowerowych,
 • możliwość nurkowania, pływania na widsurfingu oraz wypraw fotograficznych (wieloryby, foki, ptaki),
 • wyprawy na lodowiec.

Sens wędkarstwa

Nasze spojrzenie na wędkarskie hobby i jego etyczne aspekty z perspektywy człowieka XXI wieku.