Jezioro Sibbo | Południowa Szwecja


O łowisku

Jezioro Sibbo należy od pokoleń do arystokratycznej, szwedzkiej rodziny. Do wędkowania zostało udostępnione kilkanaście lat temu, jednak od samego początku obowiązuje tutaj ścisły i bardzo przestrzegany limit wędkujących (nie więcej niż 10-12 osób dziennie lub 5 łodzi). Jeśli wziąć pod uwagę dość spore rozmiary akwenu (ok. 600 ha) to mamy do czynienia z łowiskiem gdzie presja wędkarska jest znikoma. Szybko można się o tym przekonać już na miejscu. Ryby na Sibbo biorą dobrze i zazwyczaj bez zbędnego wahania nawet przy mało sprzyjających warunkach pogodowych. Można tu liczyć na bardzo duże szczupaki (ryby 80-100 cm są normą, a ryby ponad 100 cm łowione są często) oraz równie piękne sandacze (70-95 cm!). Nie zawiodą się też łowcy okoni – w Sibbo jest ich bez liku i garbusy 40 cm + są powszechne w łowisku. Co ciekawe każdy z tych gatunków występuje w jeziorze w dużych ilościach i nie dominuje nad pozostałymi. Nikt nie wie do końca dlaczego tak jest, ale nam taki stan rzeczy zupełnie nie przeszkadza! Być może powodem tak bogatego rybostanu jest stałe połączenie jeziora z Bałtykiem poprzez wąski kanałek. Nam wydaje się jednak, że absolutnym kluczem do sukcesu tego łowiska jest całkowity zakaz zabierania z niego jakichkolwiek ryb i bardzo ograniczona ilość wędkarzy.

Jezioro uniwersalne

Maksymalna głębokość akwenu to 12 metrów, średnio około 4.5 m. Praktycznie całe brzegi jeziora porośnięte są lasami oraz pasem trzcinowisk o szerokości 5-50 m. Głębokość przy samych trzcinach w wielu miejscach wynosi 2-3 m co sprawia, że duże ryby przebywają w ich okolicy niemal cały rok. Ponadto na akwenie znajdziemy kilka wysp, podwodnych gruzowisk oraz „magiczną” podwodną górkę, która potrafi obdarzyć rekordowymi drapieżnikami. Sibbo idealnie nadaje się do łowienia na spinning, sztuczną muchę oraz do łowienia wertykalnego (szczególnie podczas letniego i jesiennego polowania na największe sandacze). Sibbo to łowisko bardzo zasobne w ryby i w stopniu wybitnym przewyższające szwedzką średnią. Cieszymy się, że wreszcie jest dostępne dla polskich wędkarzy!

Dostępność łowiska

Tylko z łodzi (zawarta w pakiecie).

Rekomendowane metody połowu

Spinning, trolling, vertical, drop-shot, sztuczna mucha.

Limity, ograniczenia i przepisy wędkarskie

Obowiązuje całkowity nakaz wypuszczania wszystkich złowionych ryb. Na Sibbo nie wolno wędkować przy użyciu urządzeń typu live scope/panoptix. Nie wolno używać żywych przynęt podczas wędkowania.


Zakwaterowanie

Wędkarze mieszkają w 4-osobowych apartamentach położonych 150 m od łodzi wędkarskich. Dostępne są łącznie 3 apartamenty. Każdy z nich posiada osobne wejście oraz salon wypoczynkowy, 2 oddzielne sypialnie (bez piętrowych łóżek), łazienkę i w pełni wyposażoną kuchnię. Bezprzewodowy internet jest dostępny w apartamentach. Apartamenty są funkcjonalne, dość obszerne i urządzone w rustykalno – wędkarskim stylu. Jeden z nich położony jest na parterze, a dwa na piętrze.

GaleriaSprzęt pływający

Dostępne są aluminiowe łódki o długości 450 cm, które mieszczą maksymalnie do 3 wędkarzy. Łodzie wyposażone są w silniki 15 KM, echosondy Humminbird oraz dziobowe silniki elektryczne (bez funkcji kotwicy). Paliwo do łodzi dostępne jest na miejscu.

Nad Sibbo można skorzystać z usług doświadczonego przewodnika wędkarskiego, który oferuje zarówno łowienie szczupaków jak i sandaczy oraz okoni. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja terminu w biurze.

Jezioro Sibbo

Mapa

Filmy z łowiska

Orientacyjna cena - oferta wędkowania

Poniżej prezentujemy przykładową ofertę cenową wyprawy, wyliczoną przy określonych założeniach liczby uczestników, terminu etc. Przypominamy jednak, że każda oferta konstruowana jest indywidualnie pod konkretne zapytanie i uwzględnia wszystkie zmienne podane przez klienta. Poniższą wycenę traktować należy zatem jako orientacyjną, przybliżoną.

Termin:kwiecień - listopad
Czas trwania:pobyty 7-dniowe, rozpoczynające się od soboty
Dojazd:we własnym zakresie (samochód bądź samolot np. na lotnisko Skavsta i wynajem samochodu na miejscu)
Ilość uczestników:do 12 osób
Zakwaterowanie:wyposażone apartamenty
Wyżywienie:we własnym zakresie
Łowiska:prywatne jezioro
Przewodnik:dostępny na zapytanie w biurze
Cena:1 300,- Euro od osoby za tydzień pobytu bez dojazdu przy 4 osobach uczestniczących (łącznie 5 200,- Euro za 4 osoby)
(cena skalkulowana została przy kursie SEK z dnia 18.10.2023 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut - więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Sprzedaży; cena zawiera podatek VAT)
W cenie:
 • apartament 4–osobowy z pościelą, ręcznikami
 • sprzątanie końcowe
 • 2 łodzie wędkarskie z silnikami 15 KM z echosondami i silnikami dziobowymi
 • pełna informacja wędkarska o łowisku, mapy wędkarskie, profesjonalne doradztwo
 • ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu
 • licencje wędkarskie
Prom:nasze biuro oferuje bilety promowe Polska–Szwecja (Gdańsk–Nynäshamn, Gdynia–Karlskrona, Świnoujście–Ystad, Sassnitz–Trelleborg) po bardzo atrakcyjnych cenach, które są nieosiągalne gdzie indziej; na wybranych trasach promowych zniżki sięgają nawet 20% od cen cennikowych przewoźników; więcej informacji znajdą Państwo TUTAJ

Więcej informacji o ofercie:

Maciek: maciek@eventurfishing.pl tel. 603 820 940
Tomek: tomek@eventurfishing.pl tel. 601 300 168

Masz pytania?

Maciek Rogowiecki Tomek Wieczorek

W skrócie o łowisku

Gdzie to jest?
Łowiska jeziorowe w południowej Szwecji, położone ok. 140 kilometrów na południe od portu promowego w Nynäshamn:

 • ok. 330 km od Karlskrony,
 • ok. 140 km od Nynäshamn,
 • ok. 480 km od Ystad,
 • ok. 100 km od Skavsta (lotnisko).

Rodzaj wody i ryby
Łowisko jeziorowe. Szczególnie polecamy je na połów następujących gatunków ryb: szczupak, sandacz, okoń.

Kiedy najlepiej jechać?
Sezon wędkarski trwa od kwietnia do połowy listopada. W sprawie najlepszych okresów połowowych poszczególnych gatunków ryb prosimy o kontakt z biurem.

Jak dojechać na miejsce?
Najlepiej własnym samochodem (z przeprawą promem na trasie Gdynia-Karlskrona lub Gdańsk-Nynäshamn) lub dolecieć do Szwecji samolotem (np. do Skavsta) i wynająć samochód na lotnisku. Oferujemy pomoc zarówno w rezerwacji promu, jak i ewentualnej rezerwacji samochodu w wypożyczalni.

Największe atuty oferty

 • bardzo duże ryby w łowisku i w dużej ilości
 • możliwość łowienia rekordowych szczupaków, sandaczy i okoni na jednym jeziorze
 • limitowana liczba wędkarzy
 • piękna okolica i stosunkowo niewielkie rozmiary akwenu
 • profesjonalni przewodnicy wędkarscy dostępni na miejscu

Sens wędkarstwa

Nasze spojrzenie na wędkarskie hobby i jego etyczne aspekty z perspektywy człowieka XXI wieku.