PANAMA CHARAKTERYSTYKA I GŁÓWNE ZALETY

Łowiska w Panama
Tomek Wieczorek

TOMEK WIECZOREK - TWÓJ DORADCA

Drogi Wędkarzu! Uprzejmie proszę, abyś zapoznał się z poniższym tekstem. Daje to szansę na wstępny wybór kierunku, który będzie Ci odpowiadał. A potem proszę o kontakt: tomek@eventurfishing.pl

Z największą przyjemnością przygotuję ofertę!

To i owo o Panamie

Mały kraj leżący na pograniczu obu Ameryk jest jednym z topowych miejsc do uprawiania morskiego spinningu. Łowienie silnych ryb oceanicznych na powierzchniowe poppery, a także woblery i inne przynęty spinningowe jest niezwykle fascynującą odmianą wędkarstwa. Moment, w którym następuje branie wielkiej ryby, można zapamiętać do końca życia. A brania małych ryb również zrobią na każdym polskim wędkarzu niemałe wrażenie, bowiem siła tropikalnych ryb morskich jest trudna do wyobrażenia dla przybyszów z centrum Europy. Najbardziej ekscytujące jest oczywiście łowienie na popping, a więc na przynęty powierzchniowe. Wówczas atomowe branie ryby nie tylko czujemy, ale i je widzimy. Czasem widać jak na dłoni dłuższą pogoń ryby za przynętą, wówczas poziom adrenaliny gwałtownie wrośnie znacznie wcześniej, niż nastąpi moment ataku...

W Panamie mamy szansę na złowienie metodą spinningową przedstawicieli takich gatunków, jak rooster fish, cubera snapper i inne odmiany snapperów, grouper, amber jack, jack crevalle, bluefin trevally, belona, tuńczyk oraz wiele innych. Wędkarze kwaterują w bazie prowadzonej przez Francuzów, oddalonej od morza o ok. 2 kilometry (dojazd samochodem zapewnia gospodarz). Wędkowanie odbywa się w strefie przybrzeżnej ze specjalnych łodzi z daszkiem pod opieką doświadczonego miejscowego przewodnika. Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych z klimatyzacją. W bazie basen i bar. Znakomite posiłki (m.in. ryby morskie, sushi), przygotowywane przez dyplomowanego francuskiego kucharza.

Z Europy przybywamy samolotem do Panama City, a stamtąd mamy zapewniony transfer samochodem do miejscowości Pedasi (Wybrzeże Tuńczyków nad Pacyfikiem). Organizujemy zarówno wyprawy grupowe z opiekunem z biura, jak i indywidualne. W bazie może na raz przybywać 8 wędkarzy. Na życzenie możemy zorganizować da wędkarzy zwiedzanie starówki w Panama City, a także strefy Kanału Panamskiego (Śluza Miraflores oraz Muzeum Kanału). Produkt raczej dla grup wędkarzy, choć osoby towarzyszące wędkarzom też mają tam warunki do wypoczynku.

Koszt wyprawy do Panamy zaczyna się mniej więcej na poziomie 12000,- zł od osoby za tydzień (do tego dochodzi koszt przelotu z Europy). Sprzęt wędkarski można wypożyczyć na miejscu.

Przejdź do naszych ofert wędkowania w Panamie

Zobacz reportaże z wypraw do Panamy oraz inne artykuły:Nasi konsultanci

Maciek Rogowiecki Tomasz Wieczorek

Siedziba biura

EVENTUR FISHING
ul. Roentgena 23 lok. 21, III piętro
02-781 Warszawa

biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 09.00-17.00

telefon: + 48 22 894 58 12
faks: + 48 22 894 58 16