MEKSYK CHARAKTERYSTYKA I GŁÓWNE ZALETY

Łowiska w Kostaryce
Tomek Wieczorek

TOMEK WIECZOREK - TWÓJ DORADCA

Drogi Wędkarzu! Uprzejmie proszę, abyś zapoznał się z poniższym tekstem. Daje to szansę na wstępny wybór kierunku, który będzie Ci odpowiadał. A potem proszę o kontakt: tomek@eventurfishing.pl

Z największą przyjemnością przygotuję ofertę!

To i owo o Meksyku

Coś dla tych, którzy pragną za rozsądne pieniądze wybrać się na drugą półkulę i zasmakować wędkarskiej przygody na jednym z tropikalnych mórz, konkretnie na Morzu Corteza. Meksykańska Kalifornia to rejon zupełnie nieznany Polakom, znacznie różniący się choćby od skomercjalizowanego Jukatanu. Tam znaleźć można jeszcze zakątki, gdzie czas jakby stanął w miejscu. Oferujemy wędkowanie na tradycyjnych meksykańskich łodziach rybackich zwanych pangami w przybrzeżnej strefie wspomnianego akwenu.

Łupem wędkarzy padają tam przede wszystkim potężne okazy gatunku rooster fish, a także koryfeny, wahoo, tuńczyki, belony i wiele innych gatunków. Najskuteczniejsze metody to trolling z żywcem oraz sztuczna mucha (ryby wabione są małymi żywczykami).

Proponujemy wyjazdy grupowe z naszym opiekunem oraz indywidualne. Zakwaterowanie w bazie La Ventana. Porządne pokoje dwuosobowe z klimatyzacją, trzy posiłki dziennie. Łowienie pod opieką przewodników odbywa się od wczesnego ranka do godziny 14.00, popołudniami istnieje możliwość korzystania z plaży i rekreacyjnego sprzętu wodnego (np. kajaki).

Transport lotniczy – z Europy do Mexico City, a stamtąd przelot wewnętrznymi liniami do Cabo San Lucas. Sezon wędkarski trwa od kwietnia do października (w zależności od konkretnego gatunku).

Koszt wyprawy wędkarskiej do Meksyku to 8000-13000,- zł od osoby za tydzień pobytu plus przeloty na miejsce. Poza wędkowaniem proponujemy lokalne wycieczki po Półwyspie Kalifornijskim oraz zwiedzanie Mexico City.

Przejdź do naszych ofert wędkowania w Meksyku

Zobacz reportaże z wypraw do Meksyku oraz inne artykuły:Nasi konsultanci

Maciek Rogowiecki Tomasz Wieczorek

Siedziba biura

EVENTUR FISHING
ul. Roentgena 23 lok. 21, III piętro
02-781 Warszawa

biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 09.00-17.00

telefon: + 48 22 894 58 12
faks: + 48 22 894 58 16