KOSTARYKA CHARAKTERYSTYKA I GŁÓWNE ZALETY

Łowiska w Kostaryce
Tomek Wieczorek

TOMEK WIECZOREK - TWÓJ DORADCA

Drogi Wędkarzu! Uprzejmie proszę, abyś zapoznał się z poniższym tekstem. Daje to szansę na wstępny wybór kierunku, który będzie Ci odpowiadał. A potem proszę o kontakt: tomek@eventurfishing.pl

Z największą przyjemnością przygotuję ofertę!

To i owo o Kostaryce

Jeden z najciekawszych i najbezpieczniejszych krajów Ameryki Łacińskiej. Słynie z wyjątkowych walorów przyrodniczych – przede wszystkim dziewiczej dżungli pełnej kolorowego ptactwa i innych dziko żyjących zwierząt, a także licznej fauny morskiej – m.in. wielorybów, rekinów, delfinów i olbrzymich żółwi morskich z Parku Narodowego Tortuguero. Są tam też wysokie góry z czynnymi wulkanami oraz piękne piaszczyste plaże. Słowem kraj niczym z bajki.

Dla wędkarzy to również istny raj. Zapraszamy w dwa miejsca: na wybrzeże Morza Karaibskiego (Parismina) na połów tarponów oraz do Quepos nad Pacyfik na połów ryb morskich (m.in. żaglice, marliny, koryfeny, tuńczyki, rooster fish) metodą trollingową (big game) bądź żywcową. Szczególnie polecamy tarpony – ryby silne, waleczne i niezmordowane.

Pobierając tlen z wody, ale również z atmosfery, w każdej fazie walki, również po wyholowaniu na powierzchnię, mogą się zregenerować i nabrać nowych sił. Dlatego walka z tarponem trwa wyjątkowo długo i jest niezwykle emocjonująca. To coś dla prawdziwych mężczyzn! Tarpona można złowić nie tylko w morzu, ale również na lagunach lub w rzece Parismina. Tam spotkamy też inne gatunki, jak choćby snook. W trakcie wędkowania w rzece możemy rozkoszować się pięknem przyrody i poznawać dziewiczą mezoamerykańska dżungle pełną dzikich zwierząt (małpy, krokodyle, ptactwo).

Zakwaterowanie w bazie wędkarskie Parismina (all inclusive) lub w hotelu w Quepos. Przelot z Europy samolotem, w Kostaryce lot małą awionetką na karaibskie wybrzeże lub transfer samochodowy do Quepos.

Organizujemy zarówno wyprawy grupowe z opiekunem biura, jak i indywidualne. Na wodę wypływamy specjalnymi łodziami z doświadczonymi przewodnikami. Najlepszy sezon to nasza miesiące marzec-czerwiec oraz wrzesień-październik.

Koszt wyprawy do Kostaryki to 12000-20000,- zł od osoby za tydzień nie licząc przelotu z Europy.

Przejdź do naszych ofert wędkowania w Kostaryce

Zobacz reportaże z wypraw do Kostaryki oraz inne artykuły:Nasi konsultanci

Maciek Rogowiecki Tomasz Wieczorek

Siedziba biura

EVENTUR FISHING
ul. Roentgena 23 lok. 21, III piętro
02-781 Warszawa

biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 09.00-17.00

telefon: + 48 22 894 58 12
faks: + 48 22 894 58 16