KENIA CHARAKTERYSTYKA I GŁÓWNE ZALETY

Łowiska w Kenii
Tomek Wieczorek

TOMEK WIECZOREK - TWÓJ DORADCA

Drogi Wędkarzu! Uprzejmie proszę, abyś zapoznał się z poniższym tekstem. Daje to szansę na wstępny wybór kierunku, który będzie Ci odpowiadał. A potem proszę o kontakt: tomek@eventurfishing.pl

Z największą przyjemnością przygotuję ofertę!

To i owo o Kenii

Czarna Afryka też może być świetnym typem na wędkarska wyprawę. Szczególnie, gdy można na niej połowić takie legendarne ryby, jak marlin, żaglica, wahoo, tuńczyki. Pozy tym koryfeny, jacki, makrele i wiele innych. Króluje tu metoda „big game”, a więc trollingowanie specjalną łodzią i kuszenie ryb różnymi przynętami (woblery, martwe ryby). Po braniu, które sygnalizuje gwałtowne wygięcie umieszczonej w uchwycie wędki, wędkarz zapina tylko specjalny pas i zabiera się do roboty. A robota może potrwać...

Malindi to kolorowa miejscowość położona 200 kilometrów na północ od Mombasy. Ryb tam znacznie więcej niż w samej Mombasie, poza tym bezpieczniej, a dodatkowej sławy przysporzył temu miejscu fakt, że ryby łowił tam sam Ernest Hemingway! Wędkarze wypływają codziennie na ryby po opieką doświadczonych przewodników, którzy przygotowują wszystko, a na łodzi serwują nawet smakowity lunch (zazwyczaj złowiona ryba). Organizujemy zarówno wyprawy grupowe, jak i indywidualne, a do Malindi można pojechać nie tylko w gronie kolegów, ale miejsce to z powodzeniem nadaje się też na rodzinny wypoczynek czy mały egzotyczny wypad we dwoje.

Hotele są bardzo dobre (klimatyzowane pokoje, baseny, bary, bardzo dobre posiłki), a plaże piaszczyste i rozległe. Oprócz wędkowania można zorganizować wycieczki na safari – bliższe do parku Tsavo, lub dalsze, kilkudniowe, do innych parków narodowych położonych w zachodniej części Kenii.

Wyprawy do Kenii nie należą do drogich, a w zamian można otrzymać naprawdę wiele. Koszt zamyka się w przedziale 6000-9000,- zł od osoby za tydzień plus koszty przelotu z Europy. Z Mombasy gospodarze zapewniają transfer samochodem.

Przejdź do naszych ofert wędkowania w Kenii

Zobacz reportaże z wypraw do Kenii oraz inne artykuły:Nasi konsultanci

Maciek Rogowiecki Tomasz Wieczorek

Siedziba biura

EVENTUR FISHING
ul. Roentgena 23 lok. 21, III piętro
02-781 Warszawa

biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 09.00-17.00

telefon: + 48 22 894 58 12
faks: + 48 22 894 58 16