KANADA CHARAKTERYSTYKA I GŁÓWNE ZALETY

Łowiska w Kanadzie
Tomek Wieczorek

TOMEK WIECZOREK - TWÓJ DORADCA

Drogi Wędkarzu! Uprzejmie proszę, abyś zapoznał się z poniższym tekstem. Daje to szansę na wstępny wybór kierunku, który będzie Ci odpowiadał. A potem proszę o kontakt: tomek@eventurfishing.pl

Z największą przyjemnością przygotuję ofertę!

To i owo o Kanadzie

Z wszystkich krajów pozaeuropejskich ten polecamy wędkarzom najbardziej. To spełnienie dziecięcych marzeń o wielkiej przygodzie. Noclegi w komfortowych lodge’ach ale i traperskich chatach położonych na całkowitym odludziu, obserwacja dzikich zwierząt - niedźwiedzi grizzly, wilków, lisów, łosiów czy orłów - w ich naturalnym środowisku, pokonywanie leśnych kniei quadami lub na piechotę po starych indiańskich szlakach, posiłki przy ognisku i wreszcie to co najważniejsze – łowienie mocarnych jesiotrów, wędrujących gigantycznymi stadami na tarło łososi pacyficznych (jest ich aż 5 odmian), cudownie ubarwionych palii, a także pstrągów i szczupaków.

A wokół nas oszałamiająca swym pięknem przyroda – ośnieżone szczyty Gór Skalistych, cedrowe zagajniki, huczące wodospady… To Kanada – jak określił ją Arkady Fiedler – „Kraj pachnący żywicą”. Przynajmniej raz w życiu każdy wędkarz powinien ją zobaczyć.

Do Kanady zapraszamy zarówno na wyprawy grupowe z naszym opiekunem, jak i wyjazdy indywidualne. Oferujemy kilka fantastycznych miejsc: rzekę Fraser (jesiotr biały i łososie), rzekę Skeenę (steelheady, łososie, pstrągi) czy wreszcie oddalony najbardziej na północ Jukon (palie kanadyjskie, łososie, lipienie, pstrągi, szczupaki, sieje). Sezon wędkarski to okres od czerwca do późnej jesieni. Wędkarze kwaterują w dobrze zorganizowanych bazach (Fishing Lodge), domkach campingowych lub hotelach. Możliwe różne opcje wyżywienia – włącznie z bardzo luksusowym, ale i „turystycznym”. Transport lotniczy, potem transfer samochodem. Na miejscu łowienie pod opieką miejscowego przewodnika.

Na życzenie liczne wycieczki fakultatywne (również na Alaskę) – samochodami terenowymi, quadami, małymi samolotami wodnymi, helikopterami. Ze stosowanych technik wędkarskich wymienić należy spinning, łowienie z gruntu na przynęty naturalne, przepływankę z muchą, a także klasyczną metodę muchową.

Koszty wyprawy do Kanady zamykają się w kwocie od 9000,- (Fraser) do 16000,- zł (Jukon) od osoby za tydzień bez przelotu z Europy. Bilet lotniczy kosztuje od 3000,- zł wzwyż. Przelot do Vancouver, Calgary lub Whitehorse.

Przejdź do naszych ofert wędkowania w Kanadzie

Zobacz reportaże z wypraw do Kanady oraz inne artykuły:Nasi konsultanci

Maciek Rogowiecki Tomasz Wieczorek

Siedziba biura

EVENTUR FISHING
ul. Roentgena 23 lok. 21, III piętro
02-781 Warszawa

biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 09.00-17.00

telefon: + 48 22 894 58 12
faks: + 48 22 894 58 16