ISLANDIA CHARAKTERYSTYKA I GŁÓWNE ZALETY

Łowiska w Islandii
Tomek Wieczorek

TOMEK WIECZOREK - TWÓJ DORADCA

Drogi Wędkarzu! Uprzejmie proszę, abyś zapoznał się z poniższym tekstem. Daje to szansę na wstępny wybór kierunku, który będzie Ci odpowiadał. A potem proszę o kontakt: tomek@eventurfishing.pl

Z największą przyjemnością przygotuję ofertę!

To i owo o Islandii

Kraj wulkanów, gejzerów i nieograniczonych wędkarskich możliwości. A największą zaletą tego kraju jest brak tłoku i szansa na samotność nad wodą (licencje są ściśle limitowane, a ich zdobycie bardzo trudne). Proponujemy łowienie w tamtejszych rzekach i jeziorach pstrągów potokowych, palii oraz łososi atlantyckich. Szczególnie te pierwsze osiągają w Islandii ponadprzeciętne rozmiary i stanowią nie lada przeciwników dla przybyszów uzbrojonych w wędki. Generalnie preferowana jest metoda muchowa, ale na niektórych łowiskach wolno tez łowić na spinning (możemy zorganizować taki wyjazd).

Wędkarski wyjazd to Islandii to niezapomniana przygoda, gdyż otoczenie i przyroda nie przypomina niczego, co znamy z innych zakątków świata. Islandia jest po prostu piękna, dzika i prawdziwie fascynująca! Cuda przyrody niejednokrotnie nas tam zachwycą i wprawią w osłupienie. Rzeki i jeziora są kryształowo czyste, woda w nich zimna i dobrze natleniona. Czasem tylko w powietrzu unosi się zapach siarki pochodzący z podziemnych źródeł termalnych.

Polecamy dla grupek wędkarzy bardziej zaawansowanych jeśli chodzi u umiejętności, będących ponadto w dobrej kondycji fizycznej, wytrzymałych. Organizujemy zarówno wyjazdy indywidualne, jak i grupowe z naszym opiekunem. Wędkarze przylatują do Islandii samolotem i wypożyczają sobie samochody terenowe. Mieszkają na miejscu w komfortowych domkach wyposażonych w kuchnie i łazienki z WC. Łowią pod opieką przewodnika lub sami.

Ryb raczej nie zabiera się z łowiska, ale po uzgodnieniu z gospodarzem danej wody można zwykle raz na jakiś czas zabrać coś do przyrządzenia we własnym zakresie w domku. Sezon wędkarski to wiosna, lato i wczesna jesień.

Koszt wyjazdu do Islandii na ryby łososiowate to kwota rzędu 6000-10000,- zł za świadczenia na miejscu (licencje na najlepsze wody, zakwaterowanie, opieka przewodnika). Do tego dochodzi koszt przelotu z Polski i ewentualne loty wewnętrzne (ceny nie są wysokie) oraz koszt wynajmu samochodu i paliwa.

Oprócz wyjazdów na ryby łososiowate do Islandii organizujemy również wyprawy na ryby morskie. Łowi się je w północno-zachodniej części kraju. Ryb takich, jak dorsz, zębacz czy halibut jest na islandzkich wodach przybrzeżnych wielkie bogactwo, a sztuki okazowe trafiają się niemal codziennie. Ryby można zabierać do konsumpcji w dowolnych ilościach, a do domu wolno zabrać limitowaną ilość filetów (i tak pewnym ograniczeniem jest samolot). Wędkarze kwaterują w wiosce rybackiej Sudureyri bądź Flateyri (wygodne domki z aneksem kuchennym łazienką i WC), a na ryby pływają doskonałymi łodziami (łatwe w obsłudze mini-kutry z elektroniką, a nawet radiem). Koszt takiego wyjazdu to ok. 6000,- zł plus przeloty. Z lotniska gospodarze zapewniają transfer do ośrodka. Sezon wędkarski to wiosna, lato i wczesna jesień.

Przejdź do naszych ofert wędkowania w Islandii

Zobacz reportaże z wypraw do Islandii oraz inne artykuły:Nasi konsultanci

Maciek Rogowiecki Tomasz Wieczorek

Siedziba biura

EVENTUR FISHING
ul. Roentgena 23 lok. 21, III piętro
02-781 Warszawa

biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 09.00-17.00

telefon: + 48 22 894 58 12
faks: + 48 22 894 58 16