IRLANDIA CHARAKTERYSTYKA I GŁÓWNE ZALETY

Łowiska w Irlandii
Tomek Wieczorek

TOMEK WIECZOREK - TWÓJ DORADCA

Drogi Wędkarzu! Uprzejmie proszę, abyś zapoznał się z poniższym tekstem. Daje to szansę na wstępny wybór kierunku, który będzie Ci odpowiadał. A potem proszę o kontakt: tomek@eventurfishing.pl

Z największą przyjemnością przygotuję ofertę!

To i owo o Irlandii

Kierunek dla miłośników wielkich ryb i perfekcyjnego serwisu! Nasi doskonali przewodnicy – Jacek Gorny i Tomek Kurman, mieszkają w Irlandii od lat i znają jezioro Corrib jak przysłowiową własną kieszeń. A jest to zbiornik zacny, gdyż w jego toni żyją gigantycznych wprost rozmiarów szczupaki i pstrągi potokowe (feroksy). Łowi się je na spinning oraz trolling. Drapieżników jest wielki dostatek i nieudane wyprawy praktycznie się nie zdarzają. Ryb raczej się nie zabiera, jednak nawet w ramach miejscowych limitów i ograniczeń zawsze jest możliwe skosztowanie własnoręcznie złowionej ryby podczas kolacji. Irlandia to zdecydowanie opcja dla „wędkarskich kotów”, pragnących się wyłowić do bólu rąk. Tak więc zapraszamy raczej grupki wędkarzy, niż osoby wędkujące z rodzinami.

Zakwaterowanie jest przyzwoite – w pensjonacie ze śniadaniem i ewentualnie obiadokolacją. Na wodzie w trakcie wędkowania przewodnicy serwują lunch. Ryby łowi się wyłącznie pod ich staranną opieką. Poza wędkowaniem wyjazd daje możliwość poznania Irlandii – jednego z ciekawszych krajów Europy. Polecamy szczególnie obejrzenie tamtejszych zamczysk, celtyckich cmentarzy, małych klimatycznych miasteczek, nadmorskich klifów, a także wizytę w pubie z muzyką na żywo oraz degustacją słynnego piwa Guinness (możliwe w najbliższym miasteczku wieczorem po wędkowaniu).

Oferujemy wyjazdy indywidualne – do Irlandii mogą wyjeżdżać już nawet pojedyncze osoby, a także mini-grupki (kilka osób). Na miejscu nie jest konieczny nawet wynajem samochodu, gdyż wędkarzami zajmą się bardzo dobrze nasi nieocenieni przewodnicy. Sezon trwa od wiosny do jesieni.

Koszt takiej wyprawy waha się w granicach 4500-5500,- zł od osoby za tydzień. W cenie zakwaterowanie, posiłki, łodzie i opieka przewodników, jak również transfer z lotniska. Bilety lotnicze we własnym zakresie (jednak z Polski nie są one drogie). I choć na pierwszy rzut oka nie wydaje się to tanio, to Irlandia należy zdecydowanie do tych kierunków, gdzie relacja ceny do otrzymanych za te pieniądze wędkarskich wrażeń jest najkorzystniejsza.

Przejdź do naszych ofert wędkowania w Irlandii

Zobacz reportaże z wypraw do Irlandii oraz inne artykuły:Nasi konsultanci

Maciek Rogowiecki Tomasz Wieczorek

Siedziba biura

EVENTUR FISHING
ul. Roentgena 23 lok. 21, III piętro
02-781 Warszawa

biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 09.00-17.00

telefon: + 48 22 894 58 12
faks: + 48 22 894 58 16