GRENLANDIA CHARAKTERYSTYKA I GŁÓWNE ZALETY

Łowiska na Grenlandii
Tomek Wieczorek

TOMEK WIECZOREK - TWÓJ DORADCA

Drogi Wędkarzu! Uprzejmie proszę, abyś zapoznał się z poniższym tekstem. Daje to szansę na wstępny wybór kierunku, który będzie Ci odpowiadał. A potem proszę o kontakt: tomek@eventurfishing.pl

Z największą przyjemnością przygotuję ofertę!

To i owo o Grenlandii

Kierunek, którego zaliczenie postawi Cię już w szeregu rasowych podróżników. Trochę wyprawa do źródeł, do lat młodości, gdyż w trakcie wędkowania trzeba mieszkać w namiocie i znosić szereg innych niewygód. Lecz cóż to wszystko znaczy wobec przeżyć, które będą nam dane? Wędkowanie na Grenlandii to spełnienie marzeń o samotnym zmaganiu się z rybą i kontemplowaniu piękna dzikiej, nie ruszanej jeszcze rzez nikogo natury. Ci nieliczni, którzy zdecydowali się na wyjazd na tę gigantyczna wyspę, nie żałują swego wyboru.

Na Grenlandii łowimy w rzekach palie (arctic char) metodą muchową bądź spinningową. Wędkarze kwaterują w namiotowym obozie położonym na całkowitym pustkowiu w górach, oddalonym o około 4 godziny rejsu statkiem od najbliższej większej osady ludzkiej (Sisimiut). Oprócz namiotów w prowadzonej przez Duńczyków bazie jest również barak służący za stołówkę oraz proste WC (tzw. sławojka). Sezon wędkarski to nasze lato, a więc miesiące czerwiec, lipiec i sierpień. Możliwe są wyjazdy indywidualne lub grupowe z opiekunem, ale w tym pierwszym przypadku wędkarze i tak dołączają na miejscu do międzynarodowych grup tworzonych na każdy turnus.

Jest to oczywiście produkt przede wszystkim dla wytrawnych wędkarzy, mających już spore pojęcie o tym rzemiośle, a na dodatek sprawnych fizycznie i o dobrej kondycji. Jednak osoba mniej zaawansowana wędkarsko, biorąc pod uwagę ilość ryb wchodzących do tamtejszych rzek, też sobie poradzi.

Poza wędkowaniem zachwyt turystów wzbudzą pływające góry lodowe, potężne lodowce, wieloryby i niezwykłe krajobrazy tej częściowo białej, a częściowo zielonej (zgodnie z nazwą) wyspy. Koszt wyprawy do Grenlandii to ok. 10 000,- zł od osoby za tygodniowy pobyt w bazie (z wyżywieniem). Do tego dochodzi koszt przelotu oraz ewentualne wycieczki fakultatywne na miejscu (przed rejsem do bazy lub po zakończeniu pobytu w bazie).

Przejdź do naszych ofert wędkowania w Grenlandii

Zobacz reportaże z wypraw do Grenlandii oraz inne artykuły:Nasi konsultanci

Maciek Rogowiecki Tomasz Wieczorek

Siedziba biura

EVENTUR FISHING
ul. Roentgena 23 lok. 21, III piętro
02-781 Warszawa

biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 09.00-17.00

telefon: + 48 22 894 58 12
faks: + 48 22 894 58 16