FINLANDIA CHARAKTERYSTYKA I GŁÓWNE ZALETY

Łowiska w Finlandii
Tomek Wieczorek

TOMEK WIECZOREK - TWÓJ DORADCA

Drogi Wędkarzu! Uprzejmie proszę, abyś zapoznał się z poniższym tekstem. Daje to szansę na wstępny wybór kierunku, który będzie Ci odpowiadał. A potem proszę o kontakt: tomek@eventurfishing.pl

Z największą przyjemnością przygotuję ofertę!

To i owo o Finlandii

Fińskie jeziora trochę przypominają nasze – są pełne trzcinowisk, otoczone pięknymi lasami. Ciche i spokojne. Namawiam na urlop w Finlandii tych wszystkich, którzy cenią sobie prywatność w czasie urlopu, piękno przyrody i spokojne wędkowanie bez ciśnienia. Głównym trofeum jest szczupak, którego łowi się najczęściej na spinning. Do tego dochodzi okoń, sandacz oraz jaź, lipień i pstrąg. Na tego ostatniego można się wybrać na tzw. „koski” – krótkie rzeki łączące jeziora (za dodatkową licencją). Tam łowi się i na spinning, i na sztuczną muchę.

Finlandia świetnie nadaje się na pobyt grup wędkarskich, ale chyba jeszcze bardziej na rodzinny urlop. Domki są wygodne, świetnie wyposażone i położone nad samą wodą, a na dodatek blisko lasu. Kto lubi zbierać grzyby i jagody znajdzie tu swoje szczęście. Łodzie może nie tak komfortowe, jak np. w Szwecji, ale też nie najgorsze. Całkiem wystarczające.

Pewnym problemem jest dość długa podróż – samochodem przez kraje bałtyckie (np. z Warszawy ok. 1000 km) i szybkim promem przez Zatokę Fińską. Ale za to po drodze można zwiedzić piękne miasta – Rygę czy Tallinn. Zresztą czymże są dla wędkarzy takie odległości…

Finlandię polecamy przede wszystkim jako odmianę po kilku wyjazdach do Szwecji. Naprawdę warto choć raz spróbować! Koszty: ok. 1800-2500,- zł od osoby (dobre łowisko, zakwaterowanie, łodzie, licencje, do tego dochodzą koszty promu lub samolotu, paliwa i wyżywienia).

Przejdź do naszych ofert wędkowania w Finlandii

Zobacz reportaże z wypraw do Finlandii oraz inne artykuły:Nasi konsultanci

Maciek Rogowiecki Tomasz Wieczorek

Siedziba biura

EVENTUR FISHING
ul. Roentgena 23 lok. 21, III piętro
02-781 Warszawa

biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 09.00-17.00

telefon: + 48 22 894 58 12
faks: + 48 22 894 58 16