DANIA CHARAKTERYSTYKA I GŁÓWNE ZALETY

Łowiska w Danii
Tomek Wieczorek

TOMEK WIECZOREK - TWÓJ DORADCA

Drogi Wędkarzu! Uprzejmie proszę, abyś zapoznał się z poniższym tekstem. Daje to szansę na wstępny wybór kierunku, który będzie Ci odpowiadał. A potem proszę o kontakt: tomek@eventurfishing.pl

Z największą przyjemnością przygotuję ofertę!

To i owo o Danii

Dania kontynentalna, czyli Jutlandia, to dobre miejsce do połowu szczupaka, okonia, a także sandacza i pstrąga. Króluje tu spinning, ewentualnie sztuczna mucha. Bardziej zaawansowani i ambitni mogą spróbować połowu łososia. Jest to opcja dla osób, które nie specjalnie chcą przeprawiać się przez morze promem - na samo miejsce z wielu rejonów Polski dojedzie się autostradami. Szczególnie polecana wędkarzom z zachodniej i północno-zachodniej Polski, skąd przejazd będzie najkrótszy.

W Danii miło spędzą czas zarówno grupy składające się z samych wędkarzy, jak i wędkarze z rodzinami. Tutejsze szczupaki są wyjątkowo grube i silne, a sztuki okazowe padają dość często. Jeziora są czyste, okolone trzcinami. Infrastruktura turystyczna dobra. W okolicy rośnie też piękny las, co w przypadku Danii jest dość osobliwe. Jednak sporo też osad ludzkich i domków letniskowych. Kraj ten jest więc rodzajem skrzyżowania między cichą, spokojną i imponującą swą dziewiczą przyrodą Skandynawią, a zindustrializowaną i gęściej zaludnioną Europą Zachodnią.

Ciekawym uzupełnieniem łowisk ryb dzikich są liczne jeziorka typu "put and take" zarybiane pstrągiem tęczowym. Jest ich w całej Danii mnóstwo i cieszą się wielką popularnością. Można tam wykupywać licencje na godziny. Sezon wędkarski trwa od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Do Danii organizujemy wyłącznie wyjazdy indywidualne z dojazdem własnym, to znaczy klientom, którzy się do nas zgłoszą, zapewniamy zakwaterowanie nad dobrym łowiskiem, łodzie, licencje, na życzenie przewodnika. Wyżywienie muszą zapewnić sobie sami. Jest też możliwy przelot samolotem i transfer zorganizowany przez naszego gospodarza.

Koszt tygodniowego pobytu w Danii to kwota rzędu 1900-3000,- zł osoby w zależności od wybranej opcji.

Czymś zgoła odmiennym są wyjazdy na wyspę Bornholm. Tam zapraszamy miłośników połowu w morzu (brodząc) troci wędrownych - na spinning lub sztuczną muchę. Najlepszy sezon to miesiące wczesnowiosenne - marzec i kwiecień. To produkt wyłącznie dla bardziej zaawansowanych wędkarzy, znawców tematu (choć i początkujący musi kiedyś uczynić ten pierwszy krok).

Hardcore'owe łowienie wymaga dobrej kondycji, dużej odporności na zimno i cierpliwości, bo brania nie są częste. Poza wędkowaniem możemy podziwiać dzikie plaże, klify i inne atrakcje wyspy Bornholm. Jednak w tym okresie świat nie jest jeszcze tak piękny, jak w pełni lata.

Dojazd na Bornholm wymaga przeprawy promowej (jeśli płyniemy z Polski - nawet dwóch). Jednak koszty pobytu na miejscu w komfortowym domku nie są już wysokie - rozpoczynają się od kilkuset złotych za tydzień od osoby.

Przejdź do naszych ofert wędkowania w Danii

Zobacz reportaże z wypraw do Danii oraz inne artykuły:Nasi konsultanci

Maciek Rogowiecki Tomasz Wieczorek

Siedziba biura

EVENTUR FISHING
ul. Roentgena 23 lok. 21, III piętro
02-781 Warszawa

biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 09.00-17.00

telefon: + 48 22 894 58 12
faks: + 48 22 894 58 16