ARGENTYNA CHARAKTERYSTYKA I GŁÓWNE ZALETY

Łowiska w Panama
Tomek Wieczorek

TOMEK WIECZOREK - TWÓJ DORADCA

Drogi Wędkarzu! Uprzejmie proszę, abyś zapoznał się z poniższym tekstem. Daje to szansę na wstępny wybór kierunku, który będzie Ci odpowiadał. A potem proszę o kontakt: tomek@eventurfishing.pl

Z największą przyjemnością przygotuję ofertę!

To i owo o Argentynie

Produkt wyłącznie dla wędkarzy łowiących metodą muchową. Niezwykłe jezioro Lago Strobel położone w dalekiej Patagonii, jest bodaj najlepszym na świecie łowiskiem pstrągów. Wyjątkowo dobre natlenienie (silne wiatry) i korzystna dla pstrągów temperatura wody przez cały rok, a także nieprzeciętna zasobność akwenu w drobne żyjątka – przede wszystkim kiełże zdrojowe – sprawiają, że ryby te mnożą się tutaj jak nigdzie i błyskawicznie osiągają atrakcyjne dla wędkarzy rozmiary. To taki pstrągowy raj!

Złowienie kilku pstrągów dziennie w rozmiarach 2-4 kilo jest normą, a trafienie sztuki przekraczającej 5 kilo trafia się w trakcie tygodniowego pobytu wielokrotnie. Dość powiedzieć, że za wybitny okaz uchodzi tu dopiero ryba powyżej 10 kilo masy! Pstrągi łowi się zarówno w jeziorze, jak i w rzece Barrancoso. Biorą na streamery, nimfy i suche muszki. Poza tęczakami, których jest najwięcej, w kilku mniejszych lagunach można zapolować na pstrągi potokowe i źródlane.

Wędkarze kwaterują w bazie Laguna Verde, zlokalizowanej na całkowitym odludziu, kilka godzin jazdy samochodem terenowym od najbliższej większej osady ludzkiej. W bazie (all inclusive) stworzono doskonałe warunki dla wędkarzy - są tu dwuosobowe, ogrzewane pokoje z łazienkami, bar i restauracja serwująca bardzo smaczne, wykwintne posiłki ze znakomitymi argentyńskimi winami z Mendozy. Przez cały czas wędkarze sa pod opieką doświadczonych przewodników. Codziennie dojazd na łowisko samochodem terenowym, w trakcie wędkowania lunch. Wieczorem w bazie kolacja.

Na miejscu sklep wędkarski i możliwość wypożyczenia sprzętu. Z Europy przybywamy samolotem do Buenos Aires, a następnie lokalnymi liniami przenosimy się do El Calafate w Patagonii. Stamtąd gospodarze zabierają nas do bazy samochodami. Na raz w bazie może przybywać maksymalnie 12 osób.

Koszt tygodniowego pobytu jest wysoki – minimum ok. 20000,- zł od osoby (plus koszty przelotów). Jednak produkt ten należy do najbardziej prestiżowych we współczesnym wędkarstwie. Wiele osób decyduje się na kilka lat oszczędzania, aby sobie na to choć raz pozwolić. Chyba warto!

Przejdź do naszych ofert wędkowania w Argentynie

Zobacz reportaże z wypraw do Argentyny oraz inne artykuły:Nasi konsultanci

Maciek Rogowiecki Tomasz Wieczorek

Siedziba biura

EVENTUR FISHING
ul. Roentgena 23 lok. 21, III piętro
02-781 Warszawa

biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 09.00-17.00

telefon: + 48 22 894 58 12
faks: + 48 22 894 58 16