ANDAMANY CHARAKTERYSTYKA I GŁÓWNE ZALETY

Łowiska na Andamanach
Tomek Wieczorek

TOMEK WIECZOREK - TWÓJ DORADCA

Drogi Wędkarzu! Uprzejmie proszę, abyś zapoznał się z poniższym tekstem. Daje to szansę na wstępny wybór kierunku, który będzie Ci odpowiadał. A potem proszę o kontakt: tomek@eventurfishing.pl

Z największą przyjemnością przygotuję ofertę!

To i owo o Andamanach

Te należące do Indii wyspy leżą na wodach Zatoki Bengalskiej, części Oceanu Indyjskiego. Od dawna uchodzą na jeden z najlepszych rejonów do uprawiania wędkarstwa morskiego, głównie ze względu na ponadprzeciętne zasoby okolicznych wód w karanksy GT oraz tuńczyki. Szczególnie ta pierwsza ryba jest wyjątkowo pożądanym trofeum dla miłośników morskiego spinningu i poppingu. Ma niepospolitą siłę i oderwanie jej od skalistego dna rafy koralowej, w które usiłuje skryć się zaraz po zacięciu, jest sporym wyczynem. Oczywiście chodzi o większe sztuki (ponad 30 kg).

Indyjskie wyspy to spora porcja egzotyki, jakiej my – mieszkańcy uporządkowanej i spokojnej Europy – raczej nie znamy. Koloryt pełnych gwaru ulic, bazarów, tajemniczych indyjskich świątyń to jedno, a niezwykła przyroda i fantastyczne piaszczyste plaże (szczególnie na słynnej wyspie Havelock), to drugie. Co ciekawe, Andamany to miejsce o dużym odsetku chrześcijan, głównie katolików. Wyspy te są od lat terenem o specjalnym statusie, ze względu na bazy marynarki wojennej Indii, ale także z uwagi na obecność żyjących jeszcze w dżungli dzikich plemion. Dlatego oprócz indyjskiej wizy wymagane jest tam specjalne zezwolenie na pobyt. Oczywiście nasi klienci je otrzymują.

Proponujemy wędkowanie na morzu z doskonałych, przestronnych i bezpiecznych łodzi, prowadzonych przez doświadczonych szyprów, a zarazem przewodników wędkarskich. Zakwaterowanie w bazie na obrzeżach miasta Port Blair – stolicy Andamanów i Nikobarów. Pokoje z klimatyzacją, trzy posiłki dziennie. Sezon trwa od października do maja. Organizujemy zarówno wyprawy grupowe z opiekunem z biura Eventur, jak i indywidualne. Andamany polecamy raczej tylko grupkom stricte wędkarskim – baza nie posiada infrastruktury odpowiedniej dla osób towarzyszących wędkarzom.

Koszty wyprawy na Andamany to minimum 9000,- zł za świadczenia na miejscu w bazie od osoby za tygodniowy pobyt. Do tego dochodzi koszt przelotów z Europy do Cennai (Madras) lub Kalkuty oraz stamtąd liniami wewnętrznymi na Andamany. Na życzenie możemy zorganizować zwiedzanie Madrasu lub Kalkuty, a także wycieczki po samych Andamanach.

Przejdź do naszych ofert wędkowania na Andamanach

Zobacz reportaże z wypraw na Andamany oraz inne artykuły:Nasi konsultanci

Maciek Rogowiecki Tomasz Wieczorek

Siedziba biura

EVENTUR FISHING
ul. Roentgena 23 lok. 21, III piętro
02-781 Warszawa

biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 09.00-17.00

telefon: + 48 22 894 58 12
faks: + 48 22 894 58 16