Aktualności

Gotlandia 2023

Wszystko nie tak!


No cóż, tym razem się po prostu nie udało. Bardzo ciężki wyjazd i arcytrudne warunki pogodowe popsuły nam wiosenny wyjazd na piękną Gotlandię. W miejscach gdzie zazwyczaj łowimy o tej porze roku trocie nie było ich zbyt wiele, a lodowaty północny wiatr mocno utrudniał nam łowienie.

„Wymęczyliśmy” pomimo to kilkanaście ryb w tym dwa piękne srebrniaki po 70 cm. Ogólnie jednak rzecz biorąc było bardzo ciężko, a samo łowienie wymagało nie lada zaparcia i wytrwałości. Takie jednak jest wędkarstwo i trzeba ten fakt zaakceptować, choć przychodzi to z trudem. Za rok z pewnością znów zawitamy na Gotlandii ponieważ w łowieniu nie ma porażek – są tylko kolejne lekcje! Najlepiej świadczy o tym przypadek naszego kolegi z biura – Piotra Motyki. On wraz z Rafałem przybyli na wyspę zaledwie 4 dni przed naszą grupą i znacznie lepiej sobie poradzili na łowisku. Mieli dosłownie troszeczkę lepszą pogodę (mniejszy wiatr i kilka stopni różnicy w temperaturze powietrza) i to wystarczyło, aby swój wyjazd zakończyli „na tarczy”. Relację Piotra z Gotlandii możecie zobaczyć TUTAJ

Krótką część pobytu spędziliśmy także na pstrągach potokowych nad Czarnym Potokiem. Tutaj było zgoła inaczej. Woda w rzece miała idealny poziom (lekko podniesiony), a potokowce były na żerowaniu po długiej zimie. Akurat wstrzeliliśmy się w ich brania i zaledwie kilka godzin łowienia pozwoliło złowić kilkanaście ładnych ryb, w tym kilka ponad 50 cm! To był miły akcent na osłodzenie tej trudnej wyprawy.

04.05.2023
Nasi konsultanci

Maciek Rogowiecki Tomasz Wieczorek

Siedziba biura

EVENTUR FISHING
ul. Roentgena 23 lok. 21, III piętro
02-781 Warszawa

biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 09.00-17.00

telefon: + 48 22 894 58 12
faks: + 48 22 894 58 16