Gotlandia | Morze Bałtyckie


Impreza grupowa – wiosna 2023

Szwedzka Gotlandia to kilka tysięcy kilometrów morskiego wybrzeża. Wysokie klify, skaliste urwiska, piaszczyste plaże. Znaleźć tu można każdy krajobraz, a uroda i odosobnienie tego miejsca zapiera dech w piersiach. Woda u wybrzeży wyspy jest krystalicznie czysta, turkusowa. Wygląda jak na Karaibach i trudno uwierzyć, że to ten sam Bałtyk, który oblewa północną Polskę!

Gotlandia to także jedno z najlepszych łowisk troci wędrownych w Europie, szczególnie w okresie marzec – kwiecień kiedy ryby podpływają bardzo blisko brzegów wraz z nagrzewającą się wodą. Można je wtedy łowić seryjnie, zarówno na spinning jak i muchę. Zaletą Gotlandii (w porównaniu np. z Bornholmem) jest większa ilość srebrniaków oraz zdecydowanie mniejsza liczba wędkarzy, którzy odwiedzają tę wyspę. Zawsze można tu znaleźć miejsce gdzie łowi się samemu, a w zasięgu wzroku nie ma żadnej wędkarskiej konkurencji. Należy również zaznaczyć, iż rozmiar łowionych troci jest na Gotlandii dość pokaźny. Bardzo często będą to ryby w przedziale 55-70 cm, a przy odrobinie szczęścia jest szansa na spotkanie ze sztuką 75 cm lub więcej! Oczywiście, jak to w przypadku łowienia morskich troci trzeba uzbroić się w cierpliwość, cały czas zmieniać miejsca i aktywnie szukać ryb. Podczas morskiego trociowania zdarzają się często dni kiedy można złowić 7-8 pięknych ryb, ale równie często zdarzają się takie kiedy łowi się 1 lub 0! Taki już jest urok tego rodzaju łowienia.

Przewodnikiem podczas wyprawy będzie Maciek Rogowiecki. To doświadczony wędkarz-globtrotter, który odwiedził z wędką w ręku wszystkie kontynenty poza Antarktydą. Na Gotlandii był wielokrotnie, zna tę wyspę, wie gdzie szukać troci i jak je tam łowić. Maciek łowi zarówno na spinning oraz muchę i służy swoją pomocą przy każdej z tych metod. Nasz przewodnik dysponuje rozległą wiedzą na temat najlepszych miejscówek, warunków pogodowych, skutecznych przynęt i much na te ryby.

Dla kogo jest ten wyjazd?

Łowienie troci na Gotlandii wymaga podstawowej lub dobrej sprawności fizycznej. Niestety wszelkie kontuzje powodujące poważne dysfunkcje narządów ruchu eliminują z wyjazdu. Podczas wyprawy będziemy brodzić w morzu, często podczas fali. Mogą być także konieczne dłuższe marsze (1-4 km) wzdłuż morskiego wybrzeża w poszukiwaniu stanowisk ryb. Wyprawa na Gotlandię to wyjazd raczej dla osób aktywnych, które lubią podejmować umiarkowany wysiłek. Jest doskonałą okazją aby poprawić swoją kondycję a nawet zrzucić parę nadprogramowych kilogramów. Na wyjazd zapraszamy zarówno spinningistów jak i muszkarzy.

Skrócony program wyjazdu

Dzień 1Rejs z Polski do Szwecji, prom nocny, kabiny z łazienką
Dzień 2Przyjazd do Szwecji i 3-godzinny rejs ze Szwecji na Gotlandię.
Dzień 3-86 dni wędkowania z pomocą polskiego przewodnika
Dzień 9Rejs z Gotlandii do Szwecji, następnie nocny rejs ze Szwecji do Polski (z kabinami z łazienką)
Dzień 10Przyjazd do Polski, zakończenie imprezy

Cena

Całkowita cena imprezy: 1990 PLN*/osoba + dojazd na miejsce (bilety promowe, paliwo do samochodów)

Cena imprezy zawiera

  • 7 noclegów na Gotlandii w komfortowych warunkach
  • 6 dni wędkowania pod opieką doświadczonego, polskiego przewodnika
  • kompletną logistykę wyprawy + mapy wędkarskie + namiary na najlepsze miejsca do wędkowania, kompleksowe przygotowanie sprzętowe, itp.
  • ubezpieczenie zdrowotne NNW oraz KL i bagażu (ubezpieczenie obejmuje koszty leczenia Covid, ale nie koszty ewentualnej kwarantanny)

Cena imprezy nie obejmuje

Kosztów dojazdu (biletów promowych), wyżywienia, paliwa do samochodów (zrzutka)

Dojazd na miejsce

Na wyjazd planujemy zabrać 2 samochody spomiędzy uczestników wyprawy. W każdym będą po 4 osoby abyśmy bez problemów mogli się rozlokować pomiędzy najlepszymi miejscami połowów na wyspie. Łączny koszt dojazdu na Gotlandię będzie wynosił w granicach 800 PLN/osoba (niezbędne bilety promowe Polska-Szwecja – Gotlandia – Szwecja - Polska) + zrzutka na paliwo pomiędzy pasażerami każdego z aut.

UWAGA! Powyższe ceny oraz pakiet świadczeń wchodzących w ich skład obowiązują przy założeniu, iż w wyjeździe bierze udział 7 osób wędkujących (pełna obsada grupy). Wyjazd może dojść do skutku nawet w przypadku mniejszej ilości uczestników (wymagane minimum uczestników jest każdorazowo określane przez biuro), ale biuro nie może zagwarantować wówczas zachowania niniejszej ceny. Mniejsza ilość uczestników wymaga nowej kalkulacji ceny wyjazdu.


Lista wypraw

Nasi konsultanci

Maciek Rogowiecki Tomasz Wieczorek

Gdzie to jest?

Siedziba biura

EVENTUR FISHING
ul. Roentgena 23 lok. 21, III piętro
02-781 Warszawa

biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 09.00-17.00

telefon: + 48 22 894 58 12
faks: + 48 22 894 58 16