Panama | Wybrzeże Tuńczyków


Impreza grupowa - lato 2022

Nad drapieżny Pacyfik

To będzie już dziesiąta wyprawa do Panamy, czyli miejsca gdzie zaczęła się nasza przygoda z morskim poppingiem. Wybrzeże Tuńczyków i park Azuero to niemal dziewiczy obszar pacyficznego wybrzeża Ameryki Środkowej, który wędkarze odkrywają dopiero od kilu lat. Jest to wybitnie zasobne w morskie drapieżniki łowisko, które regularnie obdarowuje naszych Klientów pięknymi rybami.

W terminie lipcowo – sierpniowym w pobliżu Pedasi obecne będą wszystkie drapieżniki występujące w tych wodach. Wędkarze mogą spodziewać się przede wszystkim brań roosterów, jacków, makreli hiszpańskich oraz wielu gatunków snapperów (w tym cubery), rekinów, serioli i grouperów. Przy odrobinie szczęścia natknąć się można także na tuńczyki żółtopłetwe, koryfeny oraz marliny i żaglice (bardziej na otwartym oceanie).

Wyjazd odbywa się w porze deszczowej, która w Pedasi oznacza możliwość opadów deszczu i występowania burz. Opady są raptowne, ale zazwyczaj krótkotrwałe (15 – 60 minut), natomiast burze występują głównie popołudniami, wieczorami i w nocy. Nie jest to więc idealna pogoda na ryby, ale jest to okres najlepszego żerowania okolicznych drapieżników oraz spokojniej wiejących wiatrów, które z kolei w porze suchej (grudzień – maj) potrafią bardzo utrudnić, a czasem uniemożliwić zupełnie łowienie.

Łowimy bezpiecznie, wypoczywamy wygodnie

Nasza grupa kwaterować będzie w kameralnym, niewielkim ośrodku wędkarskim położonym w sennej, nadmorskiej miejscowości Pedasi. Pokoje są 3-osobowe, wyposażone w łazienki i klimatyzację. Po łowieniu, dla odprężenia do dyspozycji jest prywatny basen (tylko dla naszej grupy) na terenie oraz dobrze zaopatrzony bar (zimne piwo, wino, miejscowe tropikalne drinki). Posiłki przyrządza rewelacyjny kucharz, który dla wędkarzy będzie wyczarowywał cuda z miejscowych ryb, owoców morza oraz wołowiny.

Łowimy po 3 osoby na łodzi. Każda z łódek jest przestronna i dla bezpieczeństwa wyposażona w 2 duże silniki oraz całą morską elektronikę. Łodzie prowadzone są oczywiście przez doświadczonych miejscowych przewodników, którzy w Pedasi łowią od dziecka. Są to wysokiej klasy fachowcy i zrobią wszystko aby naprowadzić klientów na duże ryby. Przewodnicy są sympatyczni, mili i przyzwyczajeni do obsługi przyjezdnych wędkarzy. W tropikalnych krajach jest to swojego rodzaju rzadkość.

Podczas całej wyprawy zapewniamy opiekę polskiego opiekuna/eksperta wędkarskiego, który od początku podróżuje z grupą i czuwa nad bezstresowym przebiegiem wyprawy. W przypadku tego wyjazdu opiekunem będzie nasz stały współpracownik - Kamil Walicki, który odwiedził już te wody kilka razy. To świetny wędkarz, doświadczony podróżnik, ale przede wszystkim miła osoba, która zadba o to aby wyprawa do Panamy była dla każdego niezwykle pozytywnym doświadczeniem.

Skrócony program wyjazdu

26.07.2022Wylot z Warszawy do Panama City, nocleg w Panama City jeśli okaże się konieczny ze względu na późny przylot na miejsce.
27.07.2022Transfer prywatnym vanem z Panama City do Pedasi (ok. 6-7 h).
27.07-03.08.20227 dni pobytu w Pedasi, 5 dni wędkowania, 1 dzień przeznaczony na zasłużony odpoczynek. Podczas dnia wolnego możliwe jest dla chętnych wędkowanie dla (dodatkowo płatne na miejscu przewodnikom).
03.08.2022Transfer powrotny do Panama City, wieczorny wylot do Europy i Warszawy.
04.08.2022Przylot do Warszawy, zakończenie imprezy.

Cena

Całkowita cena imprezy bez przelotu: 3300,- USD od osoby

Cena imprezy zawiera

  • opiekę przedstawiciela Eventur Fishing, który od początku do końca podróżuje z grupą
  • całą logistykę i opracowanie wyprawy
  • transfery w Panamie
  • 5 dni wędkowania na Oceanie Spokojnym, bezpieczne i komfortowe łodzie 3-osobowe
  • 7 nocy w komfortowej bazie wędkarskiej z pełnym wyżywieniem i basenem
  • ubezpieczenie zdrowotne NNW oraz KL, KR i bagażu

Cena imprezy nie obejmuje

Biletów lotniczych, napiwków dla przewodników wędkarskich, alkoholu, dodatkowych napojów (poza podawanymi do posiłków), dodatkowego dnia wędkowania (dla chętnych), ewentualnego noclegu w Panama City jeśli okaże się konieczny ze względu na loty. Na miejscu można wypożyczyć cały potrzebny sprzęt do morskiego poppingu (wysokiej jakości). Przynęty i akcesoria należy mieć własne, choć część można także kupić na miejscu. Przed wyjazdem biuro Eventur zapewnia kompleksową i profesjonalną informację na temat ekwipunku potrzebnego na wyjazd do Panamy.

Dojazd na miejsce

Przelot: Warszawa-Paryż-Panama City lub Warszawa-Amsterdam-Panama City. Koszt biletu lotniczego powinien zamknąć się w kwocie 3500–4000 PLN/osoba. Bilety lotnicze zostaną kupione po skompletowaniu całej grupy po aktualnie obowiązujących cenach przewoźników lotniczych.

UWAGA! Powyższe ceny oraz pakiet świadczeń wchodzących w ich skład ważne są przy założeniu, iż w wyjeździe bierze udział 8 osób wędkujących (minimalna/maksymalna obsada grupy). Wyjazd może dojść do skutku nawet w przypadku mniejszej ilości uczestników (wymagane minimum uczestników jest każdorazowo określane przez biuro), ale biuro nie może zagwarantować w takim przypadku zachowania ceny lub zachowania wszystkich świadczeń (np. ilości łodzi, liczby przewodników na grupę, itp.) w takiej samej ilości. Na dzień sporządzania niniejszej oferty (11/11/2021) dokładny rozkład lotów Warszawa – Paryż lub Amsterdam – Panama City nie był jeszcze znany. Dopuszczamy możliwość zmiany terminu o 1-2 dni w każdą stronę, jeśli będzie to konieczne ze względu na siatkę połączeń lotniczych.


Lista wypraw

Nasi konsultanci

Maciek Rogowiecki Tomasz Wieczorek

Gdzie to jest?

Siedziba biura

EVENTUR FISHING
ul. Roentgena 23 lok. 21, III piętro
02-781 Warszawa

biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 09.00-17.00

telefon: + 48 22 894 58 12
faks: + 48 22 894 58 16