Wyspa Blomsøya (północna Norwegia) Flaga Norwegia
Wyprawa wędkarska do Norwegii dla 16 osób w terminie 13-20 kwietnia 2013
NASZ PRZEWODNIK
Grzegorz Wieczorek
Prywatnie tata Tomka Wieczorka z naszego biura, który "zaraził" syna jedynym słusznym hobby. Od kilku lat opiekuje się także naszymi Klientami na zagranicznych wyprawach w Szwecji i Norwegii. Bardzo wszechstronny, kulturalny i utalentowany wędkarz, zawsze skory do pomocy. W Norwegii łowi regularnie.
Zgłoszenia: tomek@eventurfishing.pl, tel. 22 894 58 12, 601 300 168
Opis łowiska i więcej zdjęć: TUTAJ
Dla kogo jest ta wyprawa?
Do północnej Norwegii zapraszamy zwolenników morskich połowów w otoczeniu iście bajkowej przyrody (Norwegia to jedno z najpiękniejszych miejsc na Ziemi). Celem wyjazdu są tradycyjnie połowy dużych ryb morskich takich jak halibut, dorsz, rdzawiec, czarniak czy zębacz. Będziemy wędkować zarówno na otwartym oceanie, jak i wewnątrz licznych w tej okolicy fiordów. Dodatkową atrakcją jest możliwość własnoręcznego przyrządzania potraw z bardzo smacznych gatunków ryb oraz ich degustacja w ilościach odpowiadających każdemu uczestnikowi. Wyprawa w 2013 roku będzie już naszym 13 wyjazdem grupowym do Norwegii.
Skrócony program wyjazdu
11 kwietnia*rejs promem do Nynäshamn, nocleg na promie w kabinach 4-osobowych z łazienkami przejazd do Hestoy w północnej Norwegii (ok. 1050 km), nocleg po drodze dla chętnych
13-20 kwietnia7nocy/6 dni łowienia na łowisku w asyście doświadczonego, polskiego przewodnika
20 kwietniazakończenie pobytu, przejazd do Nynäshamn w Szwecji, po drodze nocleg dla chętnych
21 kwietnia*rejs powrotny do Gdańska, na promie nocleg w kabinach 4-osobowych z łazienkami
2 kwietniaprzypłynięcie do Polski i zakończenie imprezy
Ośrodek wędkarski Hestøy
atrakcyjne położenie względem Nyneshämn w Szwecji - ok. 1050 km samochodem, krótki dojazd
daje możliwość łowienia na otwartym oceanie jak i wewnątrz licznych fiordów, łowić można niemal przy każdych warunkach pogodowych
zawsze istnieje tu realna szansa na złowienie rekordowych rozmiarów dorszy, rdzawcy, zębaczy i halibutów. W sezonie 2012 nasi Klienci złowili między innymi kilka halibutów w przedziale 18 – 31 kg, kilkanaście dorszy ponad 15 kg (największy 20.5 kg), rdzawców (na spinning!) ponad 6 kg i wiele innych okazałych ryb.
możliwe łowienie na spinning (rdzawiec, dorsz, halibut)
wędkujemy w niewielkiej, 16-osobowej grupie (plus doświadczony, polski przewodnik odpowiedzialny także za logistykę całej wyprawy), co gwarantuje odpowiednio wysoki poziom serwisu dla każdego z uczestników
na miejscu zapewniamy komfortowe warunki pobytowe - porządne, eleganckie i obszerne domki nad samym brzegiem oceanu (domki z pełnym wyposażeniem, internetem, pościelą i ręcznikami, powierzchnia 80 m kw.).
duże i bezpieczne łodzie (wysoka burta) wyposażone w silniki spalinowe o mocy 50 KM, elektroniczny starter, echosondy, GSP oraz plotery (Lowrance LMS 522). Łodzie oraz domki są nowe (wybudowane w 2011 r.).
ośrodek dysponuje profesjonalnym zapleczem do sprawiania i mrożenia ryb na miejscu
na wyjazd zapraszamy także miłośników fotografii, pragnących uwiecznić piękne krajobrazy, a także liczne dzikie zwierzęta (orły morskie, morświny, grinwale, orki, itp)
Cena
Całkowita cena imprezy: 4600,- NOK (ok. 2650,- PLN) od osoby
Cena dla osoby nie wędkującej: na zapytanie w biurze
Cena imprezy zawiera
opiekę i przewodnictwo wędkarskie przedstawiciela Eventur Fishing, który będzie od początku do końca podróżował z grupą
7 noclegów w ośrodku wędkarskim na Blomsøy
6 dni łowienia/3 wędkarzy na łodzi
bilet promowy na trasie Gdańsk - Nynäshamn - Gdańsk, nocleg w kabinie 4-osobowej z łazienką
ubezpieczenie zdrowotne NNW oraz KL i bagażu (pakiet dla osób do 65 roku życia)
Cena imprezy nie obejmuje
Paliwa do łodzi, kosztów dojazdu (poza biletami promowymi), wyżywienia, noclegu po drodze (nie jest obowiązkowy). Na miejscu jest sklep spożywczy, część wyżywienia można zabrać z Polski.
Dojazd na miejsce
Dojeżdżamy samochodami osobowymi uczestników, co pozwala zachować atrakcyjną cenę. Na grupę potrzebować będziemy w sumie 5-6 pojazdów. Szczegóły ustalone zostaną po skompletowaniu całej grupy. Koszty paliwa do samochodów dzieli pomiędzy siebie obsada każdego z pojazdów.
UWAGA! Powyższe ceny oraz pakiet świadczeń wchodzących w ich skład ważne są przy założeniu, iż w wyjeździe bierze udział 16-17 osób wędkujących (pełna obsada grupy). Wyjazd może dojść do skutku nawet w przypadku mniejszej ilości uczestników (wymagane minimum uczestników jest każdorazowo określane przez biuro), ale biuro nie może zagwarantować w takim przypadku zachowania ceny lub zachowania wszystkich świadczeń (np. ilości łodzi, liczby przewodników na grupę, itp.) w takiej samej ilości.
*termin wyjazdu promem lub trasa promowa mogą ulec zmianie - na chwilę konstruowania niniejszej oferty, dokładny rozkład promu Gdańsk - Nyneshämn - Gdańsk w 2013 r., nie był jeszcze znany. Prosimy o kontakt z biurem 22 894 58 12 w przypadku pytań. Dokłądny rozkład promowy na proponowanej trasie pojawi się u przewoźnika w połowie grudnia 2012 r.

Podróże po Polsce