W SKRÓCIE O ŁOWISKU
Łowiska jeziorowe i rzeczne położone wokół rzeki Voxnan. Odległości:
✓ ok. 325 km od Nynäshamn,
✓ ok. 755 km od Karlskrony,
✓ ok. 235 km od lotniska Sztokholm/Arlanda.
Szczególnie polecamy je na połów następujących gatunków ryb: szczupak, okoń, sandacz, pstrąg potokowy, lipień. Sezon wędkarski trwa od maja do października (sezon na poszczególne gatunki ryb jest zróżnicowany, szczegółowe informacje na zapytanie).
NAJWIĘKSZE ATUTY OFERTY
zakwaterowanie o wysokim standardzie w starym "klimatycznym" domu
niemal dziewicze, bardzo rybne i nieznane szerszej grupie wędkarzy łowiska
różnorodność gatunków
32 łowiska (rzeki i jeziora) dostępne na jednej licencji wędkarskiej
stosunkowo niewielka odległość od promu w Nynäshamn
przepiękne, dzikie tereny,
Galerie zdjęć
CO OPRÓCZ WĘDKOWANIA?
Lasy, grzybobranie, jagody.
1 JEZIORO „PUT AND TAKE”
Östra Hundtjärn
2 JEZIORO „PUT AND TAKE”
Västra Hundtjärn
Rzeka Voxnan i jezioro Voxsjön, środkowa Szwecja Flaga Szwecja
MNÓSTWO ATRAKCYJNYCH ŁOWISK NA JEDNEJ LICENCJI ZA 100 KORON!
Tereny wokół rzeki Voxnan charakteryzuje piękno i swoista elegancja krajobrazu. Dużo jest lasu (rezerwat), są zadbane ogrody wokół prywatnych posesji, sporo jest też zielonych łąk. Znajdziemy nawet pięknie utrzymane pole golfowe, przy którym oferujemy Państwu zakwaterowanie w starym szwedzkim domu. Wędkarzy tu jak na lekarstwo, a ryb pod dostatkiem. Szczególnie dużych szczupaków.
32 łowiska na jednej licencji
Płynąca w szwedzkim regionie Hälsingland rzeka Voxnan jest głównym dopływem Ljusnan. Ma niespełna 40 km długości i przepływa przez kilka jezior – m.in. Voxsjön, kończąc swój bieg w jeziorze Varpen (przez które z kolei przepływa Ljusnan). Wokół rzeki Voxnan rozciąga się rezerwat przyrody, pełen lasów i zwierzyny. Krajobraz charakteryzuje ponadto głęboka i soczysta zieleń łąk, a roślinność jest jak na Skandynawię nadzwyczaj bujna. W rejonie tym istnieją wyśmienite warunki do uprawiania wędkarstwa, gdyż zarówno wody rzeki Voxnan, jak i jeziora Voxsjön oraz 30 innych łowisk objętych jedną jedyną wartą zaledwie 100 koron licencją, są bardzo zasobne w wiele gatunków ryb, w tym głównie szczupaki, okonie, jazie, sandacze, pstrągi, palie i lipienie.
Jesienny krajobraz nad jeziorem Voxsjön.
Na rzece i w jeziorze Voxsjön można złowić naprawdę pokaźnego szczupaka, gdyż brania ryb w granicach 80-100 cm są niemal codziennością. Czasem trafiają się też sztuki jeszcze większe, ale to jak zwykle kwestia szczęścia i splotu korzystnych okoliczności. Ryby bardzo dobrze reagują na przynęty spinningowe, szczególnie sporych rozmiarów. Można też próbować na trolling, gdyż efekty tej metody mogą niekiedy zadziwić. Poza szczupakiem w łowiskach występuje ładny okoń, którego najłatwiej skusić do brania gumową przynętą imitująca małą rybkę, najlepiej prowadzoną w opadzie. Charakter dna jest urozmaicony – w rzece głębokość dochodzi do 12 metrów, ale sporo jest też miejsc płytkich, grążelisk, trzcinowisk, podwodnych łąk porośniętych rogatkiem. Na jeziorze przeważający obszar ma do kilku, góra kilkunastu metrów głębokości. Sporo jest trzcinowisk, są miejsca porośnięte grążelą, są też płaskie blaty na głębokości 6-8 metrów – dobre szczególnie jesienią.
Prawie metrówka (97 cm) z rzeki Voxnan.
Pstrągi można łowić na leśnych jeziorkach „put and take” (potokowe i tęczowe, a oprócz nich także arktyczne palie), jak również na kilkukilometrowym odcinku rzeki Ljusnan w okolicy Bollnäs (kilkanaście kilometrów odległości od domku). Tam co roku łowi się piękne sztuki przekraczające 3 kg masy, a nawet jeszcze większe. Rzeka ta jest również zasobna w lipienie o średnich rozmiarach 40 cm, a więc całkiem przyzwoite. Pięćdziesiątaki trafiają się rzadziej, ale niekiedy również. Różnorodność łowisk objętych wspomnianą licencją oraz piękno znajdującej się tam dzikiej natury każą zaliczyć ten rejon wędkarski do najciekawszych w Środkowej Szwecji.
Dostępność łowiska
Na najlepsze wyniki wędkarskie można liczyć wędkując z łodzi. W niektórych miejscach można także brodzić i łowić ryby z brzegu (szczególnie na rzekach i łowiskach typu „put and take”).
Rekomendowane metody połowu
Drapieżniki - dozwolona metoda spinningowa, żywiec, martwa rybka, sztuczna mucha oraz trolling. Biała ryba - wszystkie metody połowów ryb spokojnego żeru.
Limity i ograniczenia
Z łowiska można zabierać ryby tylko do bieżącego spożycia. Wymiar ochronny szczupaka i sandacza: 45-75 cm (wszystkie większe ryby, niezależnie od kondycji, muszą zostać wypuszczone z powrotem do wody). W Szwecji nie praktykuje się zabierania ryb na zapas czy do zamrażarek. Obowiązuje całkowity zakaz wywożenia ryb do Polski.
Widok domu, w którym kwaterują wędkarze, od strony wody.
Zakwaterowanie i serwis wędkarski
Luksusowy 4-6 osobowy stary szwedzki dom. Znajdą w nim Państwo: 2 oddzielne sypialnie, w pełni wyposażoną kuchnię z częścią jadalnianą, łazienkę z prysznicem i WC, salon z TV i kominkiem, altanę z meblami ogrodowymi i grillem, dostęp do internetu „wi-fi”. Domek znajduję się na skraju pola golfowego, około 50 metrów od brzegu Voxnan.
Dom dla wędkarzy.
Jadalnia w domu.
Łódź wędkarska.
Do dyspozycji klientów oddajemy łodzie typu „Oskvig 440” z silnikami spalinowymi 5-10 KM. Na specjalne życzenie możemy też wynająć dla klientów łódkę „Lohi 430” z silnikiem 15 KM, podwójnym sonarem, ręcznym GPS i silnikiem elektrycznym.
Oferta wędkowania - Voxnan (pakiety) Eventur Fishing
Termin:dowolny (w zależności od sezonu połowu poszczególnych gatunków)
Czas trwania:pobyty 7-dniowe rozpoczynające się od soboty
Dojazd:we własnym zakresie (samochód i prom, bądź samolot i wynajem samochodu na miejscu)
Ilość uczestników:na miejscu dostępny domek 4-6 osobowy,
Zakwaterowanie:domek (wysoki standard)
Wyżywienie:we własnym zakresie (na zapytanie możliwość wykupienia pojedynczych posiłków lub pełnego wyżywienia)
Łowiska:leniwie płynąca rzeka i jezioro, (prócz tego na jednej licencji 32 inne łowiska – rzeki, jeziora, w tym typu „put and take”),
Przewodnik:dostępny na zapytanie w biurze
Cena:1 610,- PLN od osoby za tydzień pobytu bez dojazdu przy 6 osobach uczestniczących (łącznie 9 660,- PLN za 6 osób)
(cena skalkulowana została przy kursie SEK z dnia 06.10.2015 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut - więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Sprzedaży; cena zawiera podatek VAT)
W cenie:
  • domek 4-6 osobowy (w cenie poszewki na pościel i ręczniki),
  • 2 łodzie wędkarskie z silnikami spalinowym 4-5 KM (rzeka Voxnan i jezioro),
  • pełna informacja wędkarska o łowisku,
  • ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu.
Prom:nasze biuro oferuje bilety promowe Polska–Szwecja (Gdańsk–Nynäshamn, Gdynia–Karlskrona, Świnoujście–Ystad, Sassnitz–Trelleborg) po bardzo atrakcyjnych cenach, które są nieosiągalne gdzie indziej; na wybranych trasach promowych zniżki sięgają nawet 20% od cen cennikowych przewoźników; więcej informacji znajdą Państwo TUTAJ
Więcej informacji o ofercie:
Maciek: maciek@eventurfishing.pl tel. 603 820 940
Tomek: tomek@eventurfishing.pl tel. 601 300 168
Ola: ola@eventurfishing.pl tel. 607 122 797


Podróże po Polsce