W SKRÓCIE O ŁOWISKU
Łowisko morskie położone w północnej części Norwegii nad Lyngenfjordem - rozległą zatoką Morza Norweskiego, oddalone:
✓ ok. 1700 km od Oslo,
✓ ok. 120 km od lotniska w Tromsø,
✓ ok. 1750 km od Nynäshamn.
Szczególnie polecamy je na połów następujących gatunków ryb: czarniak, dorsz, zębacz, halibut i inne ryby morskie - np. makrela, plamiak, karmazyn, brosma, rekin śledziowy (najlepszy sezon wędkarski trwa od marca do września, dorsz najlepiej żeruje w marcu, kwietniu i maju, czarniak - od czerwca do wczesnej jesieni).
NAJWIĘKSZE ATUTY OFERTY
sprawdzone łowisko, od wielu lat chwalone przez naszych klientów
idealna oferta dla ludzi kochających wędkowanie wśród dzikich, zapierających dech w piersiach krajobrazów Dalekiej Północy
dla wymagających - bardzo dobry standard zakwaterowania i łodzi w specjalistycznym ośrodku wędkarskim, polscy gospodarze!
szansa na połów okazowych ryb wielu gatunków, w tym dorszy, halibutów i czarniaków
Galerie zdjęć
WAŻNA INFORMACJA O PROMACH!
Niektóre z ośrodków wędkarskich w Norwegii znajdują się na wyspach. Aby się do nich dostać należy skorzystać z lokalnej przeprawy promowej (zwykle krótkiej). W znakomitej większości przypadków promy kursują kilka-kilkanaście razy dziennie, a nasze biuro dysponuje dokładnymi rozkładami i cennikami tych połączeń. Są jednak ośrodki położone na wyspach (szczególnie na dalekiej północy Norwegii jak Loppa, Sørøya czy Seiland), gdzie kursują jeden lub dwa promy dziennie, a rozkłady często ulegają zmianom. Fakt ten ma istotne znaczenie przy planowaniu Państwa podróży (ewentualne połączenia lotnicze lub promowe z Polską). Dlatego prosimy o kontakt z naszym biurem aby ustalić szczegóły Państwa dojazdu na miejsce.
Wyspa Uløya, północna Norwegia Flaga Norwegia
Ta nowa lokalizacja debiutuje w naszej ofercie - zapraszamy tam naszych klientów od sezonu 2016. Proponujemy znakomite łowisko wielu morskich gatunków ryb, a do tego nieziemskie krajobrazy, bardzo komfortowe, odremontowane apartamenty i sprzęt pływający na najwyższym poziomie. Gospodarze pochodzą z Polski, co dla wielu osób będzie z pewnością dodatkowym atutem.
Baza wędkarska położona jest w najlepszym możliwym miejscu w rejonie Lyngenfjord – w pobliżu cieśniny Rotsund oraz nieopodal wyjścia na otwarte wody Lyngen. Okolica osłonięta jest z każdej strony przez wysokie góry (niektóre dochodzą do 1500 m), co sprawia, iż jest to teren „pogodowo-bezpieczny” i wędkować można nawet przy silniejszym wietrze. To spora zaleta tego miejsca, gdyż wiele łowisk Dalekiej Północy nie zapewnia żadnej ochrony gdy mocniej „dmuchnie”.
Samolotem i promem
Uløya zlokalizowana jest zaledwie 120 km od Tromsø, które jest dobrze skomunikowane lotniczo z Polską (przesiadka w Rydze lub Oslo). Dlatego podróż samolotem na miejsce nie powinna zająć więcej niż 1 dzień, a gospodarze ośrodka odbiorą Państwa po przylocie z lotniska (usługa dodatkowo płatna). Inna opcja to klasyczna podróż samochodem i promem przez Bałtyk, a potem przez Szwecję lub Finlandię. Jest znacznie bardziej czasochłonna, ale daje możliwość obejrzenia po drodze wspaniałej lapońskiej przyrody. Przy rezerwacji pobytu prosimy o kontakt z biurem, aby zaplanować najdogodniejszą dla Państwa opcję podróży i zakupić stosowne bilety lotnicze bądź promowe.
Zębacze licznie zasiedlają wody wokół wyspy Uløya.
Na każdą rybę
Lyngenfjord to nie bez powodu jedno z bardziej znanych miejsc na wędkarskiej mapie Norwegii. W zależności od terminu przyjazdu można tu liczyć na bardzo duże dorsze (nawet ponad 20 kg), czarniaki (średnio 5-10 kg, ale trafiają się i takie 12-13 kg), zębacze, karmazyny i oczywiście halibuty (rekord ośrodka wynosi obecnie 202 cm i 78 kg). Naszym zdaniem najlepszym okresm na wędkarską wyprawę w te okolice będzie wczesna wiosna (połowy dorsza atlantyckiego w marcu oraz kwietniu), pełnia lata (czerwiec, lipiec) oraz sierpień, który jest zdecydowanie najlepszym terminem na duże czarniaki.
Takim sprzętem pływającym można dotrzeć w każdy rejon łowiska.
Dostępność łowiska
Z brzegu w niektórych miejscach można łowić ryby, ale wówczas jest szansa jedynie na małe sztuki (1-2 kg). Prawdziwą wędkarską przygodę można przeżyć jedynie używając bezpiecznej łodzi z silnikiem spalinowym, echosondą i GPS-em.
Rekomendowane metody połowu
Najlepszą metodą ryb na większych głębokościach (50 m i więcej) jest odpowiednio mocny zestaw morski z pilkerem, gumą uzbrojoną w ciężką główkę lub rybim filetem. Na przynęty naturalne lepiej biorą typowo denne ryby, jak zębacz czy brosma. Na pilker doskonale reagują dorsze i czarniaki. Na mniejszych głębokościach można spróbować spinningu na przynęty gumowe, obciążone główkami od 30 do 100 g lub lekkie pilkery (np. 75-gramowe). Przy użyciu takich zestawów połowimy głównie dorsze i czarniaki. Te ostatnie można kusić również metodą trollingową z użyciem odpowiednio dużych, podłużnych woblerów (np. rapala magnum). Szczegółowe informacje na temat skutecznych technik wędkowania oraz niezbędnego sprzętu - na zapytanie w biurze Eventur Fishing, a także w specjalnych materiałach, jakie otrzymują wszyscy nasi klienci wyjeżdżający do Norwegii.
Limity i ograniczenia
W Norwegii obowiązuje zakaz połowu na żywca. Do kraju można przewieźć do 15 kg zamrożonych filetów. Niemniej apelujemy o rozsądek i umiar w zabijaniu złowionych ryb. Zanim zabijemy rybę, zastanówmy się, czy jej mięso jest naprawdę nam potrzebne i czy będziemy mieli czas i ochotę na jej sprawianie. Wyrzucanie nadmiaru zabitych ryb na śmietnik czy z powrotem do wody jest nieetyczne (takie postępowanie podważa sens wędkarstwa i daje mocne argumenty jego przeciwnikom), a nadmierne eksploatowanie łowisk może w dalszej perspektywie negatywnie wpływać na ekosystem i prowadzić do drastycznych ograniczeń w uprawianiu wędkarstwa sportowego.
Zakwaterowanie i serwis wędkarski
Oferujemy dwa osobne apartamenty o wysokim standardzie ulokowane w jednym budynku, 50 metrów od linii brzegowej i łodzi wędkarskich. Większy pomieści 8, a mniejszy 4 osoby. Wszystkie łóżka są pojedyncze, brak łóżek piętrowych. Każdy apartament posiada oddzielne 2 lub 3 sypialnie, w pełni wyposażoną kuchnię oraz łazienkę, a także salon z kominkiem. Na dole w budynku znajduje się pomieszczenie do suszenia ubrań oraz na sprzęt wędkarski. Miejsce do sprawiania ryb zlokalizowane jest przy przystani (zadaszone i z bieżącą wodą). Do każdego apartamentu dostępna jest także duża 400-litrowa zamrażarka. Możliwy odbiór z lotniska w Tromsø.
Dom wędkarzy
Salon w domku dla wędkarzy
Miejsce do sprawiania ryb
Sprzęt pływający to absolutna „ekstraklasa”, co pozwala na wodzie czuć się bardzo bezpiecznie. Do dyspozycji gości 3 łodzie wędkarskie o wysokim standardzie w rozmiarze od 590 cm do 840 cm (od 4- do 7-osobowych). Łodzie są wyposażone w silniki 60, 140 oraz 150 KM. Każda łódź posiada oczywiście ploter, echo oraz GPS.
Mapy, namiary GPS na łowiska oraz pełna informacja wędkarska są dostępne w naszym biurze.
Atrakcje w okolicy
miasto Tromsø,
niezwykle malownicze szlaki do wędrówek pieszych bądź rowerowych,
możliwość nurkowania, pływania na widsurfingu oraz wypraw fotograficznych (wieloryby, foki, ptaki),
wyprawy na lodowiec.
Oferta wędkowania w ośrodku Uløya (pakiety) Eventur Fishing
Termin:dowolny (w zależności od sezonu połowu poszczególnych gatunków)
Czas trwania:dowolnie, ilość dni do wyboru, pobyty rozpoczynające się od dowolnego dnia tygodnia
Dojazd:we własnym zakresie (samochód bądź samolot do Tromsø i wynajem samochodu na miejscu)
Ilość uczestników:w zależności od pojemności apartamentu (a dostępne są dwa apartamenty: 4- i 8-osobowy, możliwe dostawki)
Zakwaterowanie:apartamenty
Wyżywienie:we własnym zakresie (głównie na bazie łowionych świeżych ryb)
Łowiska:archipelag, fiordy i otwarte morze
Przewodnik:dostępny na zapytanie w biurze
Cena:1 890,- PLN od osoby za tydzień pobytu bez dojazdu przy 4 osobach uczestniczących (łącznie 7 560,- PLN za 4 osoby)
(cena skalkulowana została przy kursie NOK z dnia 30.09.2015 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut - więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Sprzedaży; cena zawiera podatek VAT)
W cenie:
  • apartament 4-osobowy z pościelą, ręcznikami
  • łódź wędkarska 4-osobowa 5,9 metra z silnikiem spalinowym 60 KM, echosondą, GPS i ploterem
  • pełna informacja wędkarska o łowisku, mapy batymetryczne
  • ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu
Prom:nasze biuro oferuje bilety promowe Polska–Szwecja (Gdańsk–Nynäshamn, Gdynia–Karlskrona, Świnoujście–Ystad, Sassnitz–Trelleborg) po bardzo atrakcyjnych cenach, które są nieosiągalne gdzie indziej; na wybranych trasach promowych zniżki sięgają nawet 20% od cen cennikowych przewoźników; więcej informacji znajdą Państwo TUTAJ
Więcej informacji o ofercie:
Maciek: maciek@eventurfishing.pl tel. 603 820 940
Tomek: tomek@eventurfishing.pl tel. 601 300 168
Ola: ola@eventurfishing.pl tel. 607 122 797


Podróże po Polsce