W SKRÓCIE O ŁOWISKU
Region oddalony jest:
✓ ok. 370 km od Karlskrony
✓ ok. 190 km od Nynäshamn
✓ ok. 550 km od Ystad
✓ ok. 500 km od Malmö
✓ ok. 80 km od lotniska Skavsta
Szczególnie polecamy je na połów następujących gatunków ryb: Szczupak, okoń, sandacz, leszcz, lin, płoć
NAJWIĘKSZE ATUTY OFERTY
pojedynczy domek, brak sąsiadów - cisza spokój, intymność
bardzo atrakcyjna cena
obecność w łowisku szczupaka, okonia i sandacza
wiekowe, ale bezpieczne, obszerne i wygodne łodzie
Galerie zdjęć
Jezioro Tisnaren, południowa Szwecja Flaga Szwecja
Tisnaren leży w południowej Szwecji, około 40 kilometrów od miasta Norrköping. Jest to dość duże, bardzo urozmaicone i ciekawe jezioro. Woda obfituje w kapitalne okazy okonia, szczupaka oraz sandacza. Jezioro nigdy nie było w ofercie żadnego biura podróży i jest to w zasadzie woda "dziewicza" dla polskich wędkarzy.
Spinning czy trolling?
Tisnaren to rozległy, obfity w ryby i nietuzinkowy akwen o powierzchni ponad 3.700 ha. Są tu płytkie porośnięte roślinnością blaty, gęste trzcinowiska, skaliste wysepki (na jeziorze jest 57 wysp), klasyczne podwodne górki, obszerne trollingowe plosa czy ostre, skaliste uskoki dna. Nasi klienci mogą wędkować na mniej więcej 40% powierzchni jeziora, ale na miejscu można wykupić licencję (niedrogo) na dodatkowy obszar. "Nasza" część to jednak i tak bardzo znaczny już obszar obejmujący fragment głównego plosa Tisnaren oraz rozległą, dość płytką południową odnogę, która jest w zasadzie osobnym jeziorem. Na pewno areał ten wystarczy nawet wprawnym wędkarzom na standardowy, tygodniowy pobyt.
Szczupak złowiony w trakcie naszego „testu” jeziora Tisnaren.
Testowe łowy
Po raz pierwszy odwiedziliśmy to łowisko we wrześniu 2012 roku. Na rozpoznanie było niewiele czasu bo zaledwie trzy dni łowienia. Już pierwszego dnia po kilku godzinach poszukiwań znaleźliśmy dwa skaliste podwodne garby (przedłużenia półwyspów), gdzie zgromadziła się olbrzymia ilość wszelkiej drobnicy. Te miejsca obdarowały nas kilkudziesięcioma pięknymi okoniami, z których największe ocierały się o magiczne 50 cm długości (ponad 1,5 kg)! Dodatkowo, co jakiś czas na wędce meldował się ładny szczupak - taki w granicach 3-5 kg. To było fantastyczne łowienie! Trzeciego, ostatniego dnia, nasze "bankowe" miejsca nas całkowicie zaskoczyły. Nadal "kipiały" od niewielkich rybek, ale ani okonie ani szczupaki nie chciały z nami wspópracować. Postanowiliśmy więc lepiej poznać jezioro i poszukać innych interesujących miejsc. Udało się, choć nie trafiliśmy już na takie zgrupowanie aktywnych drapieżników. Za to w plytkich, trzcinowych zatokach, połowiliśmy dużo mniejszych i średnich szczupaków (do 3 kg), co na pewno dobrze świadczy o rybostanie Tisnaren. Zresztą spotkani na wodzie szwedzcy wędkarze (na takim wielkim jeziorze spotkaliśmy przez trzy dni tylko 2 inne łódki!) potwierdzili nasze obserwacje i powiedzieli, że najlepszy sezon szczupakowy to tutaj wiosna oraz nieco póniejsza jesień. Często łowione są wtedy ryby w granicach 90-110 cm.
W Tisnaren jest również spore pogłowie sandacza, ale niestety nie wystarczyło nam czasu, żeby to sprawdzić. Podczas łowienia szczupaków i okoni trafił się tylko jeden niewielki „mętnooki”.
Wieczór jest często najlepszą porą na jeziorowe okazy.
Dostępność łowiska
Miejscami możliwe jest wędkowanie z brzegu, ale dostęp do najlepszych stanowisk ryb zapewnia łódź z silnikiem spalinowym.
Rekomendowane metody połowu
Spinning, trolling, mucha, martwa rybka, spławik, feeder, grunt.
Limity, ograniczenia i przepisy wędkarskie
Z łowiska zwyczajowo zabiera się tylko ryby przeznaczone do bieżącego spożycia w dniu połowu. Obowiązuje zakaz mrożenia ryb i zabierania ich do kraju. Z łowiska można dziennie zabrać 2 szczupaki lub sandacze na domek w rozmiarze 45-75 cm.
Zakwaterowanie i serwis wędkarski
Naszym klientom oferujemy wolnostojący domek idealny dla 4-5 osób. W domku znajdą Państwo w pełni wyposażoną kuchnię wraz z jadalnią, jedną sypialnie z pojedynczymi łóżkami i łóżko piętrowe w salonie, salon z TV, łazienkę z prysznicem i WC. Domek znajduje się 700 metrów od przystani (można podjechać autem). Łodzie wędkarske parkuje się w specjalnym garażu na łódki. Istnieje możliwość zostawienia sprzętu wędkarsko w zamykanej komórce nad wodą.
Do dyspozycji duże, wygodne łodzie z silnikami 10 i 30 KM> Większa łódź jest wyposażona w dość prostą echosondę.
Oferta wędkowania na jeziorze Tisnaren (pakiety) Eventur Fishing
Termin:kwiecień-październik
Czas trwania:pobyty 7-dniowe rozpoczynające się od soboty lub krótsze na życzenie
Dojazd:we własnym zakresie (samochód bądź samolot do Skavsta/Arlanda i wynajem samochodu na miejscu)
Ilość uczestników:maks. 4-5 osób w 1 domku
Zakwaterowanie:domek wolnostojący
Wyżywienie:we własnym zakresie
Łowiska:Jezioro Tisnaren (obszar objęty licencją)
Przewodnik:za zapytanie
Cena:1 050,- PLN od osoby za tydzień pobytu bez dojazdu przy 5 osobach uczestniczących (łącznie 5 250,- PLN za 5 osób)
cena skalkulowana została przy kursie SEK z dnia 02.10.2015 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut - więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Sprzedaży; cena zawiera podatek VAT)
W cenie:
  • domek 4-5osobowy bez poszewek na pościel i sprzątania końcowego
  • 2 łodzie wędkarskie z silnikami 10-30 KM (mocniejsza łódź z echosondą)
  • pełna informacja wędkarska o łowisku + mapy wędkarskie
  • ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu
  • tygodniowe licencje wędkarskie na jezioro Tisnaren do wykupienia na miejscu u gospodarza – 250 SEK/osoba/tydzień (+200 SEK za możliwość trollingowania)
Prom:nasze biuro oferuje bilety promowe Polska–Szwecja (Gdańsk–Nynäshamn, Gdynia–Karlskrona, Świnoujście–Ystad, Sassnitz–Trelleborg) po bardzo atrakcyjnych cenach, które są nieosiągalne gdzie indziej; na wybranych trasach promowych zniżki sięgają nawet 20% od cen cennikowych przewoźników; więcej informacji znajdą Państwo TUTAJ
Więcej informacji o ofercie:
Maciek: maciek@eventurfishing.pl tel. 603 820 940
Tomek: tomek@eventurfishing.pl tel. 601 300 168
Kasia: biuro@eventurfishing.pl tel. 607 122 797


Podróże po Polsce