W SKRÓCIE O ŁOWISKU
Łowisko morskie położone w północnej części Norwegii, oddalone:
✓ ok. 1870 km od Oslo,
✓ ok. 140 km od lotniska w Alta,
✓ ok. 1680 km od Nynäshamn.
Szczególnie polecamy je na połów następujących gatunków ryb: dorsz, halibut, zębacz, ale także inne ryby morskie - np. czarniak, brosma, molwa, plamiak, karmazyn (sezon trwa praktycznie cały rok, jednak najlepsze wyniki w połowach dorszy odnotowuje się od lutego do lipca, a czarniaki najlepiej biorą od czerwca do sierpnia.
NAJWIĘKSZE ATUTY OFERTY
bliskość otwartego morza (łowiska największych ryb),
znikoma presja wędkarska, bardzo kameralny ośrodek,
jedno z najlepszych łowisk halibuta w Norwegii,
szybkie, mocne, bezpieczne i ekonomiczne łodzie.
Galerie zdjęć
WAŻNA INFORMACJA O PROMACH!
Niektóre z ośrodków wędkarskich w Norwegii znajdują się na wyspach. Aby się do nich dostać należy skorzystać z lokalnej przeprawy promowej (zwykle krótkiej). W znakomitej większości przypadków promy kursują kilka-kilkanaście razy dziennie, a nasze biuro dysponuje dokładnymi rozkładami i cennikami tych połączeń. Są jednak ośrodki położone na wyspach (szczególnie na dalekiej północy Norwegii jak Loppa, Sørøya czy Seiland), gdzie kursują jeden lub dwa promy dziennie, a rozkłady często ulegają zmianom. Fakt ten ma istotne znaczenie przy planowaniu Państwa podróży (ewentualne połączenia lotnicze lub promowe z Polską). Dlatego prosimy o kontakt z naszym biurem aby ustalić szczegóły Państwa dojazdu na miejsce.
Senja Skrolsvika, północna Norwegia Flaga Norwegia
Wyspa Senja to perła północnej Norwegii, zwana potocznie „Norwegią w miniaturze”. Gości ona w naszym katalogu od wielu lat, staramy się jednak wyszukiwać dla Państwa cały czas nowe punkty na tej ogromnej przecież wyspie. Ośrodek w niewielkiej miejscowości Skrolsvik trafia do naszej oferty od sezonu 2017. Serdecznie zapraszamy wędkarzy i turystów ceniących piękną, dziką przyrodę.
Bogactwo ryb
Miejscowość Skrolsvik znajduje się po zachodniej stronie wyspy Senja w bezpośrednim sąsiedztwie doskonałych łowisk dorsza, halibuta, czarniaka i zębacza. Wędkuje się tu na otwartej wodzie, ale dość blisku kilkudziesięciu mniejszych i większych wysepek. Ukształtowanie dna wygląda „książkowo”. Wędkarze trafią tu na dziesiątki klasycznych podwodnych górek, rozległe (płytkie i głębokie) blaty, miejsca z piaszczystym jak i zupełnie twardym dnem. Pod względem urozmaicenia dna naprawdę ciężko znaleźć dla okolic wyspy Senja (w tym także naszego nowego ośrodka) konkurencje.
Halibucik 😃
Lipcowy test
Od początku istnienia naszego biura trzymamy się zasady, że nie sprzedajemy wycieczek bez wcześniejszego, osobistego zapoznania się z łowiskiem. Na test w okolicy Skrolsvik wybraliśmy się w lipcu 2016. Wyniki wędkarskie przerosły nasze oczekiwania. Szczególnie zapadła nam w pamięci jedna popołudniowa sesja. Ustawiliśmy łódź w dryfie nad około 40 metrowym blatem. Wiał lekki wiatr z północy, poruszaliśmy się więc w wolnym tempie, około 2 kilometrów na godzinę… dryf trwał 4 godziny i podczas niego ryby nawet na chwilę nie przestały brać! W zasadzie każde wpuszczenie przynęty (nie miało znaczenia czy pilkera, gumy czy martwej ryby) kończyło się braniem ładnego dorsza. Prócz 2 „kolacyjnych” sztuk wszystkie ryby wracały do wody i sprawie odpływały w głębiny. Największa wyciągnięta sztuka, miała 120 centymetrów długości, a przeważały sztuki 70-80 centymetrowe. Przez te 8 kilometrów dryfu w zasadzie cały czas na echosondzie widać było gęstą ławicę czarniaków. Ciężko powiedzieć ile dorszy udało nam się złowić, ale było ich bardzo, bardzo dużo. Sesję okrasiliśmy blisko 20 kilogramowym halibutem. Nigdy wcześniej nie spotkaliśmy się, aż z tak dużym nagromadzeniem ryb. To było coś niespotykanego nawet na norweskich łowiskach i świadczy to tylko o potencjale łowisk w okolicy wyspy Senja.
Buziak z dorszem.
Dostępność łowiska
Skuteczne wędkowanie możliwe jest jedynie z bezpiecznej, przystosowanej do pływania po morzu łodzi z mocnym silnikiem spalinowym, echosondą, ploterem i GPS-em. Niewielkie dorsze i czarniaki można łowić również z brzegu na spinning.
Rekomendowane metody połowu
Najlepszą metodą połowu ryb na większych głębokościach (50 i więcej metrów) jest odpowiednio mocny zestaw morski z pilkerem, gumą uzbrojoną w ciężką główkę lub rybim filetem. Na przynęty naturalne lepiej biorą ryby typowo denne, jak np. brosma. Na pilkery doskonale reagują dorsze i czarniaki. Na mniejszych głębokościach można spróbować pionowego spinningu na przynęty gumowe, obciążone główkami od 30 do 100 g lub lekkie pilkery (np. 75 g). Przy użyciu takich zestawów połowimy głównie dorsze i czarniaki. Halibuty łowimy też płycej (10-60 m), ale zestaw musi być bardzo mocny. Jako przynęty używamy gumowej rybki ze specjalną ciężką główką i bardzo mocnym hakiem lub pilkera z martwą rybą (na przykład 40 cm czarniakiem). Skuteczny jest trolling w toni. Mniejsze ryby (do 5 kg) rozmaitych gatunków połowimy również na płytszej wodzie bliżej brzegu - na trolling z użyciem woblerów lub klasyczny spinning. Szczegółowe informacje na temat skutecznych technik wędkowania oraz niezbędnego sprzętu - w biurze Eventur Fishing, a także w specjalnych materiałach, jakie otrzymują wszyscy nasi klienci wyjeżdżający do Norwegii.
Limity i ograniczenia
W Norwegii obowiązuje zakaz połowu na żywca. Do kraju można przewieźć do 15 kg zamrożonych filetów. Niemniej apelujemy o rozsądek i umiar w zabijaniu złowionych ryb. Zanim zabijemy rybę, zastanówmy się, czy jej mięso jest naprawdę nam potrzebne i czy będziemy mieli czas i ochotę na jej sprawianie. Wyrzucanie nadmiaru zabitych ryb na śmietnik czy z powrotem do wody jest nieetyczne (takie postępowanie podważa sens wędkarstwa i daje mocne argumenty jego przeciwnikom), a nadmierne eksploatowanie łowisk może w dalszej perspektywie negatywnie wpływać na ekosystem i prowadzić do drastycznych ograniczeń w uprawianiu wędkarstwa sportowego.
Zakwaterowanie i serwis wędkarski
Do dyspozycji klientów oddajemy trzy domki, dwa 4 i jeden 6 osobowy. Budynki są oddalone od przystani łodziowej o 10, 80 i 350 metrów (przy czym do domku znajdującego się najdalej, właściciele w jego cenie udostępniają quada z przyczepką – dla Państwa wygody). Domki są w pełni wyposażone z kuchnią, łazienką i osobnymi 2-osobowymi sypialniami.
Domek dla wędkarzy
Łódź wędkarska
Miejsce do sprawiania ryb
Do dyspozycji klientów profesjonalne, łodzie „Kvaerno” o długości 5,7 metra z silnikami 50 KM, echosondą, GPS i ploterem oraz łódź „Arvor” 21’ z silnikiem 100 KM, kabiną, echosondą, GPS i ploterem. Jednostki zapewniają bezpieczne i wygodne łowienie oraz szybkie przemieszczanie się na duże odległości. Nasze biuro zapewnia mapy batymetryczne okolicy oraz pełną informację wędkarską.
Atrakcje w okolicy
łowiska wokół Senji należą do najlepszych w Norwegii
szanse na okazowe egzemplarze ryb są tam wyjątkowo duże
stada olbrzymich czarniaków w sprzyjających okolicznościach można łowić stosunowo niedaleko brzegu - na podwodnych górkach i ostrych stokach dna
nasze ośrodki są prowadzone specjalnie pod kątem turystów-wędkarzy
Senja nazywana jest "Norwegią w miniaturze" - podróż tam może dać obraz piękna tego kraju
Oferta wędkowania na Senja Skrolsvika (pakiety) Eventur Fishing
Termin:dowolny (w zależności od sezonu połowu poszczególnych gatunków)
Czas trwania:dowolnie, ilość dni do wyboru, pobyty rozpoczynające się od dowolnego dnia tygodnia
Dojazd:we własnym zakresie (samochód bądź samolot do Narviku lub Tromso i wynajem samochodu na miejscu)
Ilość uczestników:w zależności od pojemności apartamentu/domku, dostępne od 4- do 6-osobowych,
Zakwaterowanie:domki
Wyżywienie:we własnym zakresie (głównie na bazie łowionych świeżych ryb)
Łowiska:archipelag i otwarte morze
Przewodnik:dostępny na zapytanie w biurze
Cena:1 950,- PLN od osoby za tydzień pobytu bez dojazdu przy 4 osobach uczestniczących (łącznie 7 800,- PLN za 4 osoby)
(cena skalkulowana została przy kursie NOK z dnia 02.10.2015 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut - więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Sprzedaży; cena zawiera podatek VAT)
W cenie:
  • domek 4-osobowy z pościelą, ręcznikami i sprzątaniem końcowym
  • 1 łódź wędkarska 5,7 metra z silnikiem spalinowymi 50 KM, echosondą, GPS i ploterem,
  • pełna informacja wędkarska o łowisku, mapy batymetryczne
  • ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu
Prom:nasze biuro oferuje bilety promowe Polska–Szwecja (Gdańsk–Nynäshamn, Gdynia–Karlskrona, Świnoujście–Ystad, Sassnitz–Trelleborg) po bardzo atrakcyjnych cenach, które są nieosiągalne gdzie indziej; na wybranych trasach promowych zniżki sięgają nawet 20% od cen cennikowych przewoźników; więcej informacji znajdą Państwo TUTAJ
Więcej informacji o ofercie:
Maciek: maciek@eventurfishing.pl tel. 603 820 940
Tomek: tomek@eventurfishing.pl tel. 601 300 168
Ola: ola@eventurfishing.pl tel. 607 122 797


Podróże po Polsce