W SKRÓCIE O ŁOWISKU
W skrócie o łowisku Łowisko jeziorowe wraz z kilometrowym odcinkiem ujściowym rzeki, położone w środkowej Szwecji, oddalone:
✓ ok. 370 km od Nynäshamn,
✓ ok. 800 km od Karlskrony,
✓ ok. 280 km od lotniska Arlanda w Sztokholmie.
Szczególnie polecamy je na połów następujących gatunków ryb: szczupak(od maja do października), okoń (od czerwca do października), łosoś i troć.
NAJWIĘKSZE ATUTY OFERTY
różnorodność łowiska (rzeka, jezioro, szkiery)
przystępna cena
rejon nieznany szerokiej rzeszy wędkarzy
Galerie zdjęć
Jezioro Norrsjön, środkowa Szwecja Flaga Szwecja
Wzorem kilku poprzednich sezonów kontynuujemy wyszukiwanie dla Państwa ciekawych, dobrych łowisk w środkowej części Szwecji. Jezioro Norrsjön znakomicie wpisuje się w tę politykę. Śmiało można określić je mianem jednej z perełek w rejonie. Mimo lokalizacji w środkowej Szwecji, Norrsjön leży stosunkowo blisko od Sztokholmu. Podróż nie będzie więc bardzo uciążliwa.
Karczowisko...
Norrsjön to niewielkie jezioro położone tuż obok Zatoki Botnickiej, około 300 kilometrów na północ os Sztokholmu. Zbiornik przedzielony jest na 2 części długą na kilkaset metrów groblą, przez którą wiedzie asfaltowa droga (łodzią można przepłynąć pod niewielkim mostkiem). Od północy do jeziora wpływa rzeka. Wiele lat temu spławiano tamtędy drewniane bale, które dostarczano do niewielkiej fabryki znajdującej się w południowej części jeziora. Wytwórnia ta słynęła z produkcji jednego z najlepszych na świecie papierów fotograficznych. W połowie XX wieku wytwarzano tam aż 15% światowego zapotrzebowania na ten produkt. W związku z tym w jeziorze w wielu miejscach wystają bardzo stare, drewniane bale. Na dnie również ich nie brakuje. Na pewno odbija się to na zawartości wędkarskich pudełek, ale z drugiej strony zapewnia znakomite warunki rozwoju i kryjówki dla drapieżników. Bo stare wędkarskie przysłowie mówi przecież: "Gdzie patyki, tam wyniki."
Duży szczupak z ujścia rzeki.
Dwa w jednym
Jezioro Norrsjön to dość płytki akwen, dający możliwość wędkowania wzdłuż trzcinowych brzegów, ale też na rozległych blatach położonych na głębokości kilku metrów. Co najciekawsze, możemy również wpłynąć łodzią w uchodzącą do jeziora rzekę. Odcinek w którym można wędkować ma około kilometra długości, a ogranicza go rwące kamieniste bystrze. Miejscówka, którą podczas naszego testu nazwaliśmy roboczo właśnie „rzeka”, to łowisko niezwykle urokliwe (nawet jak na szwedzkie standardy). Dość leniwie płynąca woda obdarowała nas pięknymi okoniami (do 48 cm) i kilkoma naprawdę dużymi szczupakami. Największe „esoksy” w rzece namierzyliśmy w najgłębszych, 7-9-metrowych dołkach. Podczas naszego pobytu woda miała jednak zaledwie 9 stopni ciepła, być może dlatego ryby stały tak głęboko. Norrsjön i właśnie „rzeka” składają się na niezwykle ciekawe łowisko. Nie jest to woda bardzo prosta i łowienie tu dużych ryb wymaga odrobiny wędkarskiego doświadczenia. Wydaje nam się jednak, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Płytkie szkierowe wybrzeże Zatoki Botnickiej. Tu możemy spróbować wędkowania z kajaka.
Wiele innych opcji...
Spędzając urlop nad Norrsjön nie muszą Państwo ograniczać się do głównego łowiska. Do dyspozycji gości (za dodatkową opłatą) znajdują się również inne, bardzo ciekawe wody. Dwa jeziora z pstrągiem tęczowym i potokowym (jedno z pełną infrastrukturą dla osób poruszających się na wózkach), rzeka z pstrągiem i lipieniem oraz rzeka łososiowa (kilkusetmetrowy, prywatny odcinek uchodzący z jeziora Norrsjön do zatoki Botnickiej). Jedną z ciekawszych opcji jest możliwość łowienia szczupaków z kajaka w Zatoce Botnickiej. Wybrzeże w tym miejscu jest bardzo płytkie, obfitujące w wiele głazów tuż pod powierzchnią wody, dlatego kajak to w zasadzie jedyna opcja, aby dobrać się do tych ryb. Łowienie z kajaka jest trudne, a ryby na tym kamienistym wybrzeżu bywają kapryśne. Jeżeli jednak trafimy na właściwy dzień, to będziemy mogli pobić tu nasze szczupakowe i okoniowe rekordy. Licencje na dodatkowe łowiska oraz kajaki można wypożyczyć na miejscu od właściciela ośrodka.
Dostępność łowiska
Na najlepsze wyniki wędkarskie można liczyć wędkując z łodzi. W niektórych miejscach można także brodzić i łowić ryby z brzegu, choć łódź daje znacznie większe możliwości.
Rekomendowane metody połowu
Drapieżniki - dozwolona metoda spinningowa, żywiec, martwa rybka, sztuczna mucha oraz trolling. Biała ryba - wszystkie metody połowów ryb spokojnego żeru.
Limity i ograniczenia
Z łowiska można zabierać ryby tylko do bieżącego spożycia (po konsultacji z właścicielem). Wymiar ochronny szczupaka: 45-75 cm (wszystkie większe ryby, niezależnie od kondycji, muszą zostać wypuszczone z powrotem do wody). W Szwecji nie praktykuje się zabierania ryb na zapas czy do zamrażarek. Obowiązuje całkowity zakaz wywożenia ryb do Polski.
Zakwaterowanie i serwis wędkarski
Naszym klientom oferujemy w pełni wyposażone, 4-osobowe apartamenty. W każdym znajdą Państwo łazienkę z prysznicem i WC, w pełni wyposażoną kuchnie, salon z TV oraz sypialnie (łóżka piętrowe oraz pojedyncze). Zakwaterowanie znajduje się w niewielkiej szwedzkiej osadzie. Cisza i spokój - gwarantowane. Odległość apartamentów od przystani łodziowej to 300-500 metrów (do łodzi można podjechać autem).
Apartament 4-osobowy
Salon z TV
Sypialnia 2-osobowa
Na wędkarzy czekają łodzie wędkarskie z silnikami wędkarskimi o mocy 5-10 KM. Na zapytanie dostępna jest duża łódź wędkarska (30 KM). Na zapytanie dostępny również znakomity przewodnik wędkarski (cena za 2 osoby i 8 godzin łowienia to około 3000,- SEK).
Oferta wędkowania na jeziorze Norrsjön (pakiety) Eventur Fishing
Termin:maj-październik
Czas trwania:pobyty 7-dniowe rozpoczynające się od soboty
Dojazd:we własnym zakresie (samochód bądź samolot do Skavsta/Arlanda i wynajem samochodu na miejscu)
Ilość uczestników:maks. 4-osoby w jednym apartamencie
Zakwaterowanie:apartamenty/mieszkania
Wyżywienie:we własnym zakresie
Łowiska:jezioro Norrsjön oraz fragment uchodzącej do niego rzeki
Przewodnik:dostępny na miejscu, konieczna wcześniejsza rezerwacja w biurze
Cena:1 395,- PLN od osoby za tydzień pobytu bez dojazdu przy 4 osobach uczestniczących (łącznie 5 580,- PLN za 4 osoby)
(cena skalkulowana została przy kursie SEK z dnia 30.07.2015 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut - więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Sprzedaży; cena zawiera podatek VAT)
W cenie:
  • apartament 4-osobowy bez poszewek na pościel i ręczników,
  • 2 łodzie wędkarskie z silnikami 5-10 KM,
  • pełna informacja wędkarska o łowisku,
  • ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu.
Prom:nasze biuro oferuje bilety promowe Polska–Szwecja (Gdańsk–Nynäshamn, Gdynia–Karlskrona, Świnoujście–Ystad, Sassnitz–Trelleborg) po bardzo atrakcyjnych cenach, które są nieosiągalne gdzie indziej; na wybranych trasach promowych zniżki sięgają nawet 20% od cen cennikowych przewoźników; więcej informacji znajdą Państwo TUTAJ
Więcej informacji o ofercie:
Maciek: maciek@eventurfishing.pl tel. 603 820 940
Tomek: tomek@eventurfishing.pl tel. 601 300 168
Ola: ola@eventurfishing.pl tel. 607 122 797


Podróże po Polsce