W SKRÓCIE O ŁOWISKU
Jezioro w południowej Szwecji. Domek oddalony jest:
✓ ok. 160 km od Nynäshamn,
✓ ok. 400 km od Karlskrony,
✓ ok. 85 km od lotniska Skavsta,
✓ ok. 175 km od lotniska Arlanda.
Szczególnie polecamy je na połów następujących gatunków ryb: szczupak, okoń, sandacz. Sezon wędkarski trwa od końca kwietnia do początku listopada (sezon na poszczególne gatunki ryb jest zróżnicowany, szczegółowe informacje - na zapytanie).
NAJWIĘKSZE ATUTY OFERTY
oferta dla osób ceniących spokój ciszę i prywatność na rybach
bardzo dobre łowisko szczupaków, sandaczy i okoni
spora szansa na złowienie dużego sandacza (plus 3 kilo)
możliwość zabrania ryb na kolację (w ramach limitów)
stosunkowo niewielka odległość od sztokholmskiego lotniska Skavsta (ok. 85 kilometrów)
bardzo ograniczona ilość miejsc, konieczność wczesnej rezerwacji
właściciel domku jest świetnym wędkarzem i doskonale zna jezioro Näshultasjön
Galerie zdjęć
Opinia eksperta
Näshultasjön odwiedziłem we wrześniu 2012. Wędkowałem tylko 3 dni. Ryby żerowały dość chimerycznie (codziennie trafialiśmy tylko 2-3 krótkie okresy intensywnego żerowania, przez resztę czasu trzeba było zadowolić się pojedynczymi braniami), co zrzuciliśmy na bardzo zmienną pogodę. Udało się złowić sporo przyzwoitych szczupaków - w tym kilka ryb okazowych (88-92 cm) oraz trochę okoni i niewielkich sandaczy. Złowione ryby były w fantastycznej kondycji, pięknie ubarwione i zdrowe. To bardzo dobrze świadczy o jeziorze. Planuję wrócić tu w następnym sezonie, na trochę dłużej, żeby dobrać się do dużych sandaczy, których według Gorana, właściciela domku i znakomitego przewodnika wędkarskiego, jest w jeziorze sporo.
Grzegorz Wieczorek
Jezioro Näshultasjön, południowa Szwecja Flaga Szwecja
Jezioro Näshultasjön to kolejna nowość w naszej ofercie. Miejsce bardzo kameralne. Idealne dla wędkarzy, którzy cenią sobie spokój, ciszę i bliski kontakt z przyrodą. Na dodatek jezioro znajduje się stosunkowo blisko Karlskrony i Nynäshamn, czyli najpopularniejszych wśród polskich wędkarzy portów promowych. To oznacza mało uciążliwą podróż i oszczędność na paliwie.
Szczupaki, sandacze, okonie...
Odwiedziliśmy tą wodę we wrześniu 2012 w celu przetestowania jej przed wprowadzeniem do oferty. Wcześniej, bo w maju tego samego roku, zawitali na to łowisko nasi znajomi. Woda obdarowała ich ładnymi szczupakami, padło też wiele okoni i sandaczy. Koledzy szczerze komplementowali łowisko. To wszystko skłoniło nas do jesiennej wizyty. Dzięki niej posiadamy dziś znacznie lepszą wiedzę o jeziorze, które już na pierwszy rzut oka wydało się atrakcyjną propozycją dla wędkarzy.
Näshultasjön jest bardzo urozmaicone. Ma blisko 12 kilometrów długości, ale jest dość wąskie - w najszerszym miejscu brzegi oddalone są o ok. 2 km. Podzielić je można na dwa duże plosa połączone kilkukilometrowym przesmykiem. Najważniejsze jest jednak ukształtowanie dna. Na ekranie sonaru widać podwodne górki z masą zaczepów, piękne uskoki i półki oraz sporo blatów porośniętych roślinnością. To wszystko sprawia, że Näshultasjön jest bardzo atrakcyjną opcją dla miłośników ryb drapieżnych.
Podczas naszego krótkiego testowego pobytu, pomimo bardzo zmiennej pogody, codziennie łowiliśmy po kilkanaście szczupaków. Każdy dzień okraszony był też kilkoma okoniami i niewielkimi sandaczami. Choń nastawialiśmy się głównie na popularne "esoksy", a inne ryby były klasycznym przyłowem, to jednak jesteśmy pewni, że nad jezioro Nashulta warto przyjechać również na sandacze. Bardzo często łowi się tu ryby przekraczające 1-2 kilo masy, co jak na szwedzkie warunki jest dobrym wynikiem. Poza walorami wędkarskimi, Näshultasjön jest jednym z piękniejszych jezior z naszej oferty. Malowniczy wąski przesmyk, dwa różnorodne plosa, kameralne zatoczki i bardzo mała ilość zabudowań nad brzegami - to wszystko sprawia, że to miejsce szczególnie godne polecenia na wędkarski urlop.
Sandacze występują w jeziorze Näshultasjön powszechnie. Głównie małe, ale są też duże...
Dostępność łowiska
Dostęp do najlepszych łowisk zapewnia łódź z silnikiem spalinowym. Wędkowanie z brzegu jest dość trudne i mało efektywne. Na jeziorach brak raczej pomostów (poza prywatnymi), z których możliwe jest spławikowa lub gruntowa zasiadka.
Rekomendowane metody połowu
Podstawową metodą połowu ryb drapieżnych jest spinning z użyciem przynęt sztucznych lub naturalnych (np. martwa rybka). Szczupaki można także z powodzeniem łowić na sztuczną muchę lub żywca. Białą rybę można łowić na spławik lub grunt. Sandacze łowimy na gumy z opadu, trolling (woblery) lub w pionie (vertical jigging).
Limity i ograniczenia
Z łowiska można zabrać dziennie 1 szczupaka oraz sandacza na domek w rozmiarze 45-70 cm. Wszystkie pozostałe szczupaki/sandacze wypuszczamy z powrotem do wody. Z łowiska można zabierać również inne gatunki, ale tylko w ilościach, które potrzebne są do bieżącego spożycia w dniu połowu. Zakaz zabierania ryb z przeznaczeniem do zamrożenia (bądź przetworzenia) i wywiezienia ze Szwecji.
Zakwaterowanie i serwis wędkarski
Naszym klientom oferujemy wolnostojący domek wędkarski utrzymany w starym szwedzkim stylu. Parter domku ma ponad 200 lat! W środku znajdą Państwo salon z dużym kominkiem oraz w pełni wyposażonym aneksem kuchennym. Na piętrze osobną sypialnię z dwoma łóżkami oraz dwa kolejne łóżka w otwartym pomieszczeniu. W domku znajduje się również łazienka z umywalką i prysznicem. Ekologiczna toaleta (tzw. "sławojka") znajduje się tuż obok domku.
Dom dla wędkarzy
Wnętrze domu
Przystań wędkarska
Do dyspozycji gości dwie łodzie wędkarskie "Crescent" z silnikami 8 i 15 KM. Z jednej łodzi mogą wygodnie wędkować dwie, a nawet trzy osoby. Licencje wędkarskie wykupuje się na miejscu u właściciela domku. Gospodarz domku jest właścicielem dużego sklepu wędkarskiego. Oprócz tego jest znakomitym wędkarzem i z pewnością będzie mógł udzielić Państwu wielu cennych rad na temat wędkowania w jeziorze Näshultasjön.
Oferta wędkowania nad jeziorem Näshultasjön (pakiety) Eventur Fishing
Termin:dowolny (w zależności od sezonu połowu poszczególnych gatunków)
Czas trwania:pobyty 7-dniowe rozpoczynające się od soboty
Dojazd:we własnym zakresie (samochód bądź samolot do Sztokholmu (Nyköping) i wynajem samochodu na miejscu)
Ilość uczestników:na miejscu dostępny jest 1 domek 4-osobowy
Zakwaterowanie:domek wolnostojący
Wyżywienie:we własnym zakresie
Łowiska:jezioro
Przewodnik:dostępny na zapytanie w biurze
Cena:1 310,- PLN od osoby za tydzień pobytu bez dojazdu przy 4 osobach uczestniczących (łącznie 5 240,- PLN za 4 osoby)
(cena skalkulowana została przy kursie SEK z dnia 02.10.2015 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut - więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Sprzedaży; cena zawiera podatek VAT)
W cenie:
  • domek 4-osobowy (pościel i sprzątanie końcowe we własnym zakresie lub do wykupienia na miejscu, pościel - 100,- SEK/osoba, sprzątanie - 500,- SEK/domek)
  • 2 plastikowe łodzie wędkarskie "Crescent" 4,2–4,4 m z silnikami spalinowymi 8-15 KM
  • mapy batymetryczne oraz pełna informacja wędkarska o łowisku
  • ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu
  • licencje wędkarskie (40,- SEK/osoba/tydzień) płatne są na miejscu gospodarzowi domku
Prom:nasze biuro oferuje bilety promowe Polska–Szwecja (Gdańsk–Nynäshamn, Gdynia–Karlskrona, Świnoujście–Ystad, Sassnitz–Trelleborg) po bardzo atrakcyjnych cenach, które są nieosiągalne gdzie indziej; na wybranych trasach promowych zniżki sięgają nawet 20% od cen cennikowych przewoźników; więcej informacji znajdą Państwo TUTAJ
Więcej informacji o ofercie:
Maciek: maciek@eventurfishing.pl tel. 603 820 940
Tomek: tomek@eventurfishing.pl tel. 601 300 168
Ola: ola@eventurfishing.pl tel. 607 122 797


Podróże po Polsce