W SKRÓCIE O ŁOWISKU
Łowisko morskie, położone w północnej części Norwegii nad Morzem Norweskim, oddalone:
✓ ok. 1850 km od Olso,
✓ ok. 170 km od lotniska w Alta,
✓ ok. 1750 km od Nynäshamn.
Szczególnie polecamy je na połów następujących gatunków ryb: czarniak, dorsz, zębacz, halibut i inne ryby morskie - np. makrela, plamiak, karmazyn, brosma, rekin śledziowy (najlepszy sezon wędkarski trwa od maja do września, dorsz najlepiej żeruje w maju i czerwcu, czarniak - od czerwca do wczesnej jesieni).
ZOBACZ FILM
Więcej o Norwegii tutaj
Galerie zdjęć
Półwysep Loppa, północna Norwegia Flaga Norwegia
Z prawdziwą przyjemnością prezentujemy Państwu ten fantastyczny ośrodek wędkarski. To kolejna obok Seiland lokalizacja na bardzo dalekiej Północy, która z pewnością zaspokoi oczekiwania najbardziej wymagających wędkarzy.
Daleko, ale warto jechać
Loppa znajduje się w zachodniej części prowincji Finnmark, około 150 km na południowy zachód od Alty. Droga jest więc daleka, a podróż dodatkowo komplikuje przeprawa promowa (prom odchodzi tylko 2-3 razy dziennie), którą musimy odbyć z Oksfjord, aby w ogóle dotrzeć na łowisko. Mimo tych komunikacyjnych niedogodności warto poświęcić czas i zaryzykować wędkarską wyprawę do Loppa. Mamy bowiem niepowtarzalną możliwość łowić w wodzie, którą śmiało możemy określić mianem wędkarskiego raju. Poza miejscowymi rybakami (niemal całe wybrzeże zachodniej Norwegii żyje z rybołówstwa) nie spotkamy tu praktycznie żadnych innych wędkarzy. Podczas całego pobytu można cieszyć się więc prywatnością, ciszą i błogim spokojem.
.....................................
Jedno z najlepszych łowisk w Norwegii
Łowisko polecamy przede wszystkim miłośnikom bardzo dużego dorsza oraz halibuta. Naszym zdaniem ta część Norwegii wyjątkowo obfituje w te właśnie gatunki i dość łatwo "zaliczyć" tu rybę rekordową. Warto zaznaczyć, iż rejon półwyspu Loppa uważany jest przez zawodowych norweskich rybaków za jedno z najlepszych łowisk halibuta i dorsza w rejonie całego Morza Północnego. Przy dobrej pogodzie (brak silnego wiatru, który uniemożliwia dotarcie do najlepszych miejsc) złowienie kilku - kilkunastu dorszy w granicach 10-15 kg nie stanowi większego problemu, a brania większych okazów (15-25 kg) są jak najbardziej realne. Rozmiar łowionych ryb to po prostu kwestia wędkarskiego szczęścia i doboru odpowiedniej, selektywnej przynęty. W bezpośrednim sąsiedztwie ośrodka znajdziemy także dobre łowiska czarniaka (dominują ryby do 10 kg, choć w lipcu i sierpniu trzeba być przygotowanym na spotkanie z czarniakiem każdej wielkości, nawet ponad 20-kilogramowym), karmazyna oraz zębacza. Szczegółowych informacji na temat zalecanych technik połowu udzielimy Państwu przed wyjazdem. Poza wędkowaniem Loppa oferuje turystom wiele innych atrakcji. Majestatyczne i piękne góry sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi - przede wszystkim pieszym i rowerowym wędrówkom. Mili i uczynni gospodarze podpowiedzą także, co warto obejrzeć w okolicy, a nawet gdzie można podpatrzeć wieloryby, morświny i orły morskie. W przypadku złej pogody na morzu polecamy wyprawę nad jedno z kilku górskich jezior w okolicy, gdzie można liczyć na udane połowy pstrąga i palii jeziorowej.
Dostępność łowiska
Zdecydowanie rekomendujemy łowienie z łodzi wędkarskiej z silnikiem spalinowym, echosondą i GPS-em. Umożliwi ona dotarcie do najlepszych stanowisk oraz ławic ryb. Z brzegu gdzieniegdzie również można spróbować połowu, ale wówczas nie należy spodziewać się ryb większych niż 1-2-kilogramowe.
Rekomendowane metody połowu
Pilkery, spinning, łowienie na przynęty naturalne (np. martwa rybka czy filet, małże czy krewetki), a także trolling z użyciem bardzo dużych, specjalnych ripperów z ciężkimi główkami. Więcej informacji w biurze Eventur Fishing.
Limity i ograniczenia
W Norwegii obowiązuje zakaz połowu na żywca. Do kraju można przewieźć do 15 kg zamrożonych filetów (w sprawie transportu lotniczego prosimy o sprawdzenie takiej możliwości u przewoźnika). Niemniej apelujemy o rozsądek i umiar w zabijaniu złowionych ryb. Zastanówmy się, czy ich mięso jest naprawdę nam potrzebne i czy będziemy mieli czas i ochotę na ich sprawianie. Wyrzucanie nadmiaru zabitych ryb na śmietnik czy z powrotem do wody jest nieetyczne, a nadmierne eksploatowanie łowisk może w dalszej perspektywie negatywnie wpływać na ekosystem i prowadzić do drastycznych ograniczeń w uprawianiu wędkarstwa sportowego.
Dojazd na norweskie łowiska
Uwaga! Niektóre z ośrodków wędkarskich w Norwegii znajdują się na wyspach. Aby się do nich dostać należy skorzystać z przeprawy promowej. W znakomitej większości przypadków promy kursują kilka-kilkanaście razy dziennie, a nasze biuro dysponuje dokładnymi rozkładami i cennikami tych połączeń. Są jednak ośrodki położone na wyspach (szczególnie na dalekiej północy Norwegii jak Loppa, Soroya czy Seiland), gdzie kursuje jeden lub dwa promy dziennie, a rozkłady często ulegają zmianom. Fakt ten ma istotne znaczenie przy planowaniu Państwa podróży (ewentualne połączenia lotnicze lub promowe z Polską). Dlatego prosimy o kontakt z naszym biurem aby ustalić szczegóły Państwa dojazdu na miejsce.
Zakwaterowanie i serwis wędkarski
Loppa oferuje wędkarzom możliwość zamieszkania w 2 ośrodkach wędkar- skich o wysokim standardzie.
Ośrodek nr 1 - trzy domki
Dwa położone są 400 m od przystani łodziowej, natomiast trzeci znajduje się zaledwie 50 m od łodzi. Apartamenty od 5 do 8-osobowych, powierzchnia mieszkalna 80-100 m kw. W apartamentach znajdziemy salon z TV, 3 lub 4 oddzielne sypialnie, w pełni wyposażoną kuchnię, łazienkę oraz taras wypoczynkowy. Specjalne pomieszczenie do sprawiania i mrożenia ryb. Najbliższy sklep spożywczy znajduje się 400 m od apartamentów. Więcej informacji na temat opcji zakwaterowania udzielimy Państwu na zapytanie.
Na potrzeby wędkarzy przygotowane są profesjonalne łodzie wędkarskie Kvaerno (od 5.4 do 6.4 m dł) wyposażone w silniki spalinowe Suzuki (40-80 KM) oraz echosondy, GPS oraz ploter. Istnieje możliwość zorganizowania dalekomorskiego rejsu kutrem z zawodowym rybakiem. Pełna informacja wędkarska o łowisku oraz mapy batymetryczne łowiska dostępne w biurze Eventur Fishing.
Ośrodek nr 2 - pięć apartamentów w jednym budynku
Nowo wybudowany ośrodek wędkarski oferuje wędkarzom zakwaterowanie w 2 apartamentach 6-osobowych (86 m2) oraz 3 apartamentach 4-osobowych (48 m2). W każdym znajdą Państwo 2-osobowe sypialnie, w pełni wyposażoną kuchnię, salon z TV, łazienkę z prysznicem i WC. W każdym mieszkaniu jest dostęp do internetu. Odległość do łodzi to zaledwie 20 metrów.
Do dyspozycji klientów są doskonałe, bardzo bezpiecznie i komfortowe łódki o długości 6.2 - 6.8 m z kabinami i zaburtowymi silnikami o mocy 115 KM (4-suwy). Każda łódź wyposażona jest w kolorową, echosondę, GPS i plotter. Istnieje możliwość zorganizowania dalekomorskiego rejsu kutrem z zawodowym rybakiem. Pełna informacja wędkarska o łowisku oraz mapy batymetryczne łowiska dostępne w biurze Eventur Fishing.
...........
...........
...........
Atrakcje w okolicy
✓ wyprawy przyrodnicze (wieloryby, foki, orły morskie),
✓ wspaniałe szlaki turystyki pieszej i rowerowej,
✓ miasto Alta z prehistorycznymi rysunkami naskalnymi,
✓ pozostałości epoki wikingów.
Więcej informacji o Norwegii oraz reportaż z wędkarskiej wyprawy znajda państwo tutaj
Oferta wędkowania w Czarnogórze (pakiety) Eventur Fishing
Termin:dowolny ( w zależności od sezonu połowu poszczególnych gatunków)
Czas trwania:dowolna ilość dni (optymalne pobyty 7-dniowe)
Dojazd:we własnym zakresie (samochód bądź samolot do Podgoricy/Dubrownika i wynajem samochodu na miejscu)
Ilość uczestników:grupki 1-6 osobowe, organizowane we własnym zakresie
Zakwaterowanie:w zależności od życzenia – domki, apartamenty lub hotele, standard dowolny
Wyżywienie:w zależności od obiektu, najczęściej we własnym zakresie, możliwe śniadania lub śniadania i obiadokolacje plus lunch nad wodą
Łowiska:rzeki i jeziora Czarnogóry w zależności od aktualnego stanu wód
Przewodnik:1-2 na grupę (w zależności od liczebności grupki)
Z uwagi na całą mnogość możliwych do zaoferowania opcji (długość pobytu, miejsce zakwaterowania, cena licencji na konkretną wodę etc.) ceny wyjazdów podamy Państwu na konkretne zapytanie. Prosimy o kontakt w tej sprawie z naszym biurem.
Maciek: maciek@eventurfishing.pl tel. 603 820 940
Tomek: tomek@eventurfishing.pl tel. 601 300 168
Justyna: justyna@eventurfishing.pl tel. 607 122 797


Podróże po Polsce