W SKRÓCIE O ŁOWISKU
Łowiska morskie w północnej Norwegii. Wyspa Kvarøy oddalona jest:
✓ ok. 1580 km od portu w Karlskronie,
✓ ok. 1130 km od portu w Nynäshamn,
✓ ok. 320 km od lotniska w Trondheim.
Szczególnie polecamy je na połów następujących gatunków ryb: halibut, czarniak, dorsz, rdzawiec oraz inne ryby występujące w morzu Norweskim. Sezon wędkarski trwa od marca do końca września (sezon na poszczególne gatunki ryb jest zróżnicowany, szczegółowe informacje - na zapytanie).
NAJWIĘKSZE ATUTY OFERTY
nowy ośrodek wędkarski o wysokim standardzie
stosunkowa bliskość portu promowego w Nynäshamn i dobry dojazd
łowiska osłonięte od wiatru
atrakcyjne łowiska dużego czarniaka, dorsza i halibuta
ponadprzeciętna ilość łowionych ryb (wiele różnych gatunków)
możliwość łowienia ryb 24 h na dobę (w czerwcu i lipcu białe noce)
Galerie zdjęć
WAŻNA INFORMACJA O PROMACH!
Niektóre z ośrodków wędkarskich w Norwegii znajdują się na wyspach. Aby się do nich dostać należy skorzystać z lokalnej przeprawy promowej (zwykle krótkiej). W znakomitej większości przypadków promy kursują kilka-kilkanaście razy dziennie, a nasze biuro dysponuje dokładnymi rozkładami i cennikami tych połączeń. Są jednak ośrodki położone na wyspach (szczególnie na dalekiej północy Norwegii jak Loppa, Sørøya czy Seiland), gdzie kursują jeden lub dwa promy dziennie, a rozkłady często ulegają zmianom. Fakt ten ma istotne znaczenie przy planowaniu Państwa podróży (ewentualne połączenia lotnicze lub promowe z Polską). Dlatego prosimy o kontakt z naszym biurem aby ustalić szczegóły Państwa dojazdu na miejsce.
Wyspa Kvarøy, północna Norwegia Flaga Norwegia
ATRAKCYJNE MIEJSCE NIE WYMAGAJĄCE EKSTREMALNIE DŁUGIEJ PODRÓŻY!
Wyspa Kvarøy to kolejny z ośrodków wędkarskich w rejonie Koła Podbiegunowego. Wody te od lat cieszą się wśród europejskich wędkarzy dużym uznaniem. Główną przyczyną są oczywiście ryby, ale nie bez znaczenia jest również odległość od portów promowych (o wiele mniejsza niż w przypadku dalekiej północy Norwegii) oraz fantastyczne krajobrazy.
„U wrót Północy”
Wyspa Kvarøy, tak jak kilka innych naszych łowisk (min. Aldersund, Polarsirkelen), to przedsionek najdalszych, najdzikszych rejonów wędkarskich Norwegii, czyli Dalekiej Północy. Oczywiście świetne łowiska dużych ryb to nie tylko te na „samej górze” mapy. Rewelacyjne miejsca można znaleźć też w środkowo-północnej części Norwegii. Z drugiej strony osławiona dzika Północ też nie zawsze gwarantuje rekordowe ryby. Często plany może pokrzyżować pogoda, brak doświadczenia, brak ławic drobnych ryb w łowisku oraz wiele innych czynników. Nie mniej jednak dla wielu turystów z wędką prawdziwe morskie wędkowanie zaczyna się właśnie w okolicach Koła Podbiegunowego, a kończy wraz z najdalej na północ wysuniętym punktem naszego kontynentu, czyli w rejonie Nordkappu. Inni z kolei boją się tak dalekiej wyprawy, wielkiej otwartej wody, ryzyka wietrznej pogody i rokrocznie wybierają tereny na południu lub na przykład w okolicach Trondheim. Łowiska w rejonie wyspy Kvarøy to naszym zdaniem tak zwany złoty środek między „daleką”, a „bliską” Norwegią. Ten rejon bez wątpienia zadowoli zwolenników obu opisanych opcji.
Piękne kolory nocy w środkowo-północnej Norwegii.
Mnogość możliwości...
Ważnym czynnikiem przy wyborze łowiska w Norwegii jest możliwość wędkowania przy gorszej pogodzie. W naszych propozycjach dla Państwa często zwracamy na to uwagę. Kvarøy, ze względu na swoje położenie, daje taką możliwość. Plany pokrzyżować może w zasadzie tylko bardzo silny wiatr lub po prostu sztorm. Dzięki dużej ilości wysp i różnej wielkości fiordów praktycznie zawsze jest tu gdzie się schować. Przy dobrej pogodzie w zasięgu łódek są również otwarte łowiska Morza Norweskiego.
Z ryb na które szczególnie warto w ten rejon przyjechać trzeba wymienić dużego czarniaka, dorsza, rdzawca i halibuta. Prócz tych najbardziej „sportowych” gatunków w rejonie Kvarøy z powodzeniem można łowić również molwy, brosmy, karmazyny, plamiaki, zębacze czy makrele. Co najważniejsze przez cały sezon wędkarze mogą liczyć w tym rejonie na okazowe egzemplarze, każdego z wymienionych gatunków. Bardzo skuteczną metodą jest tu klasyczny pilker, martwa rybka czy trolling. Warto spróbować również metody spinningowej, która daje wędkarzowi więcej możliwości i pozwala obłowić miejsca niedostępne przy innych metodach (np. bardzo płytkie blaty tuż obok kamienistych wysp). Zapraszamy więc do Kvarøy – to dobry wybór!
Każdy dzisiaj miał swoje "pięć minut". Ależ będzie wystawna kolacja!
Dostępność łowiska
Zdecydowanie rekomendujemy łowienie z łodzi wędkarskiej z silnikiem spalinowym, echosondą i GPS-em. Umożliwi ona dotarcie do najlepszych stanowisk oraz ławic ryb. Gdzieniegdzie również można spróbować połowu z brzegu, ale wówczas nie należy spodziewać się ryb większych niż 2-kilogramowe.
Rekomendowane metody połowu
Pilkery, spinning, łowienie na przynęty naturalne (np. martwa rybka czy filet, małże czy krewetki), a także trolling z użyciem bardzo dużych, specjalnych ripperów z ciężkimi główkami. Więcej informacji w biurze Eventur Fishing.
Limity i ograniczenia
W Norwegii obowiązuje zakaz połowu na żywca. Do kraju można przewieźć do 15 kg zamrożonych filetów (w sprawie transportu lotniczego prosimy o sprawdzenie takiej możliwości u przewoźnika). Niemniej apelujemy o rozsądek i umiar w zabijaniu złowionych ryb. Zastanówmy się, czy ich mięso jest naprawdę nam potrzebne i czy będziemy mieli czas i ochotę na ich sprawianie. Wyrzucanie nadmiaru zabitych ryb na śmietnik czy z powrotem do wody jest nieetyczne, a nadmierne eksploatowanie łowisk może w dalszej perspektywie negatywnie wpływać na ekosystem i prowadzić do drastycznych ograniczeń w uprawianiu wędkarstwa sportowego.
Zakwaterowanie i serwis wędkarski
Ośrodek Kvarøy oferuje pięć pięknie położonych, luksusowych domków wędkarskich. Każdy z nich ma powierzchnię 83 m² i przeznaczony jest maksymalnie dla 6 osób. W domkach znajdą Państwo 3 oddzielne sypialnie, w pełni wyposażoną kuchnię z częścią jadalną, salon z TV, łazienkę z prysznicem i WC. Do dyspozycji również taras z meblami ogrodowymi i grillem oraz dostęp do bezprzewodowego internetu „wi-fi”. Domki stoją nad samą wodą, odległość do łodzi to zaledwie 100 metrów.
Wnętrze domku
Pomieszcenie do sprawiania ryb
Łódź wędkarska
Ośrodek oferuje osiem, profesjonalnych łodzi wędkarskich „Kvaerno” 19’ z silnikami spalinowymi 50 KM, echosondą, GPS i ploterem. Na miejscu również zadaszone miejsce do sprawiania ryb oraz zamrażarki dla osób, które zechcą zabrać filety do domu (każdy z apartamentów posiada jedną 500 litrową zamrażarkę).
Oferta wędkowania na wyspie Kvarøy (pakiety) Eventur Fishing
Termin:dowolny (w zależności od sezonu połowu poszczególnych gatunków)
Czas trwania:dowolnie, ilość dni do wyboru, pobyty rozpoczynające się od dowolnego dnia tygodnia
Dojazd:we własnym zakresie (samochód bądź samolot do Bodø i wynajem samochodu na miejscu)
Ilość uczestników:na miejscu dostępnych jest 5 domków, każdy dla maksymalnie 6-osób
Zakwaterowanie:domki 6-osobowe
Wyżywienie:we własnym zakresie (głównie na bazie łowionych świeżych ryb)
Łowiska:archipelag, fiordy i otwarte morze
Przewodnik:dostępny na zapytanie w biurze
Cena:2 025,- PLN od osoby za tydzień pobytu bez dojazdu przy 4 osobach uczestniczących (łącznie 8 100,- PLN za 4 osoby)
(cena skalkulowana została przy kursie NOK z dnia 02.10.2015 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut - więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Sprzedaży; cena zawiera podatek VAT)
W cenie:
  • domek 6-osobowy z pościelą i ręcznikami (bez sprzątania końcowego)
  • łódź wędkarska „Kvaerno” 5,7 metra z silnikiem spalinowym 50 KM, echosondą, GPS i ploterem
  • pełna informacja wędkarska o łowisku, mapy batymetryczne
  • ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu
Prom:nasze biuro oferuje bilety promowe Polska–Szwecja (Gdańsk–Nynäshamn, Gdynia–Karlskrona, Świnoujście–Ystad, Sassnitz–Trelleborg) po bardzo atrakcyjnych cenach, które są nieosiągalne gdzie indziej; na wybranych trasach promowych zniżki sięgają nawet 20% od cen cennikowych przewoźników; więcej informacji znajdą Państwo TUTAJ
Więcej informacji o ofercie:
Maciek: maciek@eventurfishing.pl tel. 603 820 940
Tomek: tomek@eventurfishing.pl tel. 601 300 168
Ola: ola@eventurfishing.pl tel. 607 122 797


Podróże po Polsce