W SKRÓCIE O ŁOWISKU
W skrócie o łowisku Łowisko jeziorowo-rzeczne w zachodniej Szwecji, oddalone:
✓ ok. 412 km od portu w Nynäshamn,
✓ ok. 580 km od portu w Karlskronie,
✓ ok. 600 km od portu w Ystad,
✓ ok. 140 km od lotniska w Oslo.
Szczególnie polecamy je na połów następujących gatunków ryb: szczupak (od maja do października), okoń (od czerwca do października), pstrąg potokowy (od maja do września), boleń (od maja do września).
NAJWIĘKSZE ATUTY OFERTY
doskonała opieka ze strony gospodarza
wysokiej klasy porada wędkarska na miejscu
zmienność łowisk
możliwość łowienia wielu gatunków, w tym pstrąga potokowego i bolenia
duża szansa na okazowe ryby – szczupaki, okonie, pstrągi i bolenie
możliwość „skrojenia” produktu na potrzeby każdego – nawet pobytu 2-3 dniowego z transportem lotniczym (najbliżej jest Oslo Gardermoen, a potem wynajem samochodu lub szybki pociąg)
Galerie zdjęć
Gunnarskog, zachodnia Szwecja Flaga Szwecja
SPECJALNA OFERTA DLA KONESERÓW, CENIĄCYCH SOBIE DOSKONAŁY SERWIS I OPIEKĘ NA MIEJSCU!
Graniczący z Norwegią region Värmland, uchodzący za jeden z najpiękniejszych w Szwecji, nie był dotąd reprezentowany w naszej ofercie. Z przyjemnością uzupełniamy więc ten poważny brak. Na jego krajobraz składają się przede wszystkim wielokilometrowe szlaki wodne, tworzone przez polodowcowe jeziora połączone rzekami i kanałami, przebiegające przez zielony, często pagórkowaty teren pełen łąk i lasów. A wody, jak zapewne już się domyśliliście, zasiedlają liczne gatunki ryb, będące dla wędkarzy wystarczającym magnesem do odwiedzenia tego uroczego zakątka.
Kraina nieograniczonych możliwości
Zapraszamy Państwa na wędkowanie w okolicy małej osady Gunnarskog, położonej wśród malowniczych wzgórz i jezior regionu Värmland. Nasza oferta w tym miejscu jest trochę nietypowa, bowiem nie proponujemy tradycyjnego wędkowania na jednym akwenie, na którym są dostępne przez cały czas pobytu łódki, a wielką zmienność łowisk i wędkarskich przygód. Nasz przemiły gospodarz – Niclas – prowadzący wraz z żoną mały pensjonat typu Bed & Breakfest, jest jednocześnie zapalonym myśliwym i doskonałym wędkarzem, wielkim pasjonatem tego pięknego hobby. Niclas zapewnia Państwu codzienne wędkowanie na innym łowisku – zgodnie z Waszymi życzeniami. Przed rozpoczęciem łowienia rankiem przywozi nad wodę łodzie i slipuje je, a potem, po zakończonym wędkarskim dniu, zabiera je z powrotem do ośrodka.
Aby łowić płochliwe pstrągi trzeba bardzo ostrożnie i cicho stapać po grząskim brzegu jeziorka.
Dzięki temu mogą Państwo wędkować na wodach mało oblężonych przez wędkarzy – schowanych często w głębokich lasach. Ryb jest tam pod dostatkiem. Jeziora położone w okolicy Gunnarskog obfitują w ładne szczupaki i okonie, a najlepszymi metodami ich połowu są spinning, trolling i sztuczna mucha. Poza wodami szczupakowymi Niclas ma do zaoferowania łowiska pstrągów potokowych i palii - zarówno rzeczne, jak i jeziorowe. Niektóre z nich to wody prywatne, z niedużą presją, w których pływają naprawdę ładne okazy tego jakże cenionego gatunku.
Można nawet połowić bolenie
Na życzenie, za dodatkową opłatą, Niclas wybierze się z Państwem również nad wielkie jezioro Glafsfjorden, zasobne nie tylko w grube szczupaki i okonie, ale również, co może być dla Państwa sporym zaskoczeniem, piękne bolenie. Gatunek ten, ze względu na rzadkość występowania, jest w Szwecji rarytasem. W jeziorze Glafsfjorden występują prawdziwe okazy – bolenie dorastające nawet do 7 kilo masy! Nie wolno ich zabijać – po złowieniu muszą być obowiązkowo wypuszczone do wody. To dobrze, bo boleń nie należy do najsmaczniejszych ryb, więc żałować nie ma czego. Walczy za to ambitnie, a jego branie należy do najsilniejszych spośród wszystkich ryb słodkowodnych łowionych na spinning.
Boleń na złoty medal - 5 kilo i 90 cm długości! Został złowiony w jeziorze Glafsfjorden metodą trollingową.
Dostępność łowiska
Na niektórych łowiskach wędkuje się z brzegu (np. jeziorka pstrągowe), na innych z łodzi z silnikiem spalinowym (lub wiosłowych).
Rekomendowane metody połowu
Na drapieżniki zalecamy spinning z użyciem różnorodnych przynęt (np. gumy czy błystki obrotowe), metodę dżerkową (głównie wiosną) oraz trolling z downriggerem lub bez niego. Na pstrągi: metoda muchowa lub spinning.
Limity i ograniczenia
Na różnych łowiskach istnieją odrębne przepisy odnośnie zabierania złowionych ryb. Generalnie istnieje możliwość zabierania ryb do konsumpcji - zarówno pstrągów (3 sztuki dziennie na osobę), jak i szczupaków czy okoni (wg potrzeb na dany dzień). Zakaz zabierania bolenia z jeziora Glafsfjorden.
Zakwaterowanie i serwis wędkarski
Oferujemy zakwaterowanie w małym pensjonacie, prowadzonym przez Niclasa i jego żonę. Wędkarze mogą zamieszkać w przytulnych i elegancko urządzonych pokojach ze śniadaniem (główny budynek) lub osobnym apartamencie (nawet do 6 osób) oddalonym od głównego budynku o kilkadziesiąt metrów. Apartament posiada kuchnię i łazienkę z WC. Urządzony w stylu starego szwedzkiego domu. Osoby mieszkające w pokojach hotelowych mogą przygotowywać sobie kolacje w małym aneksie kuchennym wspólnym dla wszystkich gości.
Do wędkowania gospodarz zapewnia wygodne łodzie z silnikami spalinowymi. Na miejscu mapy łowisk i informacja wędkarska. Istnieje możliwość wynajęcia Niclasa jako przewodnika – na godziny lub cały dzień.
Apartament (na parterze)
Wnętrze apartamentu
Łodzie wędkarskie
Atrakcje w okolicy
✓ spacerowe trasy
✓ kościoły w Gunnarskog
✓ napisy runiczne na skałach
✓ możliwość zamieszkania na 1 lub więcej nocy w ziemiance nieopodal łowiska pstrągów
✓ możliwość wycieczki do Oslo
Oferta wędkowania - Gunnarskog (pakiety) Eventur Fishing

Z uwagi na nietuzinkowy charakter tego produktu oferty przygotowujemy na życzenie - pod potrzeby każdego wędkarza. Zainteresowanych prosimy o kontakt.

Maciek: maciek@eventurfishing.pl tel. 603 820 940
Tomek: tomek@eventurfishing.pl tel. 601 300 168
Ola: ola@eventurfishing.pl tel. 607 122 797


Podróże po Polsce