W SKRÓCIE O ŁOWISKU
W skrócie o łowisku Łowiska jeziorowo–rzeczne położone w północnej Szwecji nieopodal Lycksele, oddalone o:
✓ ok. 850 km od Nynäshamn,
✓ ok. 1350 km od Karlskrony.
Szczególnie polecamy je na połów następujących gatunków ryb: szczupak (od maja do października), okoń (od czerwca do października), lipień oraz pstrąg (od czerwca do sierpnia).
NAJWIĘKSZE ATUTY OFERTY
możliwość wędkowania na różnych łowiskach w ramach jednej opłaty
duża różnorodność gatunkowa ryb
gospodarz doskonale znający się na wędkarstwie
Galerie zdjęć
Jeziora Gäddträsk i okolice, Szwedzka Laponia Flaga Szwecja
Nasze nowe miejsce w szwedzkiej Laponii. Duży, samodzielny dom położony na obrzeżach niewielkiej wioski to dobra alternatywa dla większych grupek wędkarzy. Podczas pobytu istniej możliwość wędkowania na kilku różniących się charakterem łowiskach.
Pierwszą z nich są jeziora Gäddträsk, czyli miejsce gdzie znajduje się nasza wędkarska baza. Są to trzy połączone ze sobą zbiorniki o łącznej powierzchni ponad 300 ha. Mają charakter typowych szwedzkich jezior tej okolicy czyli dość głębokie ploso główne (15-20 m) oraz boczne, płytsze zatoki z roślinnością zanurzoną. W okresie wcześniejszej wiosny (II połowa maja) łowi się głównie w zatokach, natomiast w czerwcu drapieżniki (szczupaki i bardzo duże okonie) przenoszą się za białorybem na bardziej otwartą wodę. Szukamy ich wtedy na podwodnych łąkach, blatach oraz kantach na głębokości 3-10 m. Charakterystyczną cechą jeziora jest dość wyspowe występowanie ryb, które potrafią gromadzić się na niewielkim obszarze (szczególnie latem i jesienią). Aby szybko odnaleźć wtedy ich stanowiska bardzo przydatny jest powolny trolling po głównym plosie jeziora.
Kolejna opcja na wędkowanie to odległa o 10 km od bazy rzeka Umealv oraz rozlewiska rzeki Ore Alv (ok 30 km). Oba te łowiska to sprawdzone i pewne miejsca na bardzo duże szczupaki oraz okonie. Są to wody, które można śmiało określić terminem „dziewicze” ponieważ poza dosłownie kilkoma lokalnymi mieszkańcami nie łowi tam absolutnie nikt. Na obu tych łowiskach na naszych klientów czekają wędkarskie pontony z twardą podłogą wyposażone w silniki spalinowe o mocy 2-4 KM.
W drodze na kolejną szczupakową zatoczkę...
Na dzień czy dwa można także wyskoczyć na rzekę Vindealven (około 90 minut drogi autem) W jej spokojniejszych odcinkach łowi się z brzegu szczupaki oraz okonie, natomiast na sektorach z szybszym nurtem z powodzeniem można nastawić się na grube pstrągi, lipienie a okresowo nawet łososie. Na tę rzekę konieczna jest osobna licencja, którą zawczasu musimy dla Państwa zamówić.
Dostępność łowiska
Na najlepsze wyniki można liczyć wędkując z łodzi, pontonów lub wędkarskiego kajaka. Wędkowanie z brzegu jest w wielu miejscach możliwe, ale zdecydowanie mniej efektywne.
Rekomendowane metody połowu
Drapieżniki - dozwolona metoda spinningowa, żywiec, martwa rybka, sztuczna mucha oraz trolling. Biała ryba - wszystkie metody połowu ryb spokojnego żeru.
Limity i ograniczenia
Z łowiska można zabrać 3 szczupaki dziennie na domek w wymiarze 45-85 cm. Ryby innych gatunków można zabierać z łowiska tylko do bieżącego spożycia. W Szwecji nie praktykuje się zabierania ryb na zapas czy do zamrażarek. Obowiązuje całkowity zakaz wywożenia ryb do Polski.
Zakwaterowanie i serwis wędkarski
Duży, wygodny dom na maksymalnie 14 osób. Sypialnie 2 oraz 3-osobowe. Dwa prysznice oraz 3 WC. W domku znajduje się przestronny salon oraz w pełni wyposażona kuchnia i duża weranda. Dostęp do internetu. Domek wynajmowany jest tylko w całości, dlatego Gäddträsk polecamy przed wszystkim większym grupkom wędkarzy liczącym 8 lub więcej osób.
Dom dla wędkarzy
Salon w domku
Ponton wędkarski
Dla naszych gości na miejscu przygotowane są pontony wędkarskie o długości od 280 do 380 cm. Większość pontonów wyposażona jest w twarde podłogi oraz silniki spalinowe o mocy 2-6 KM. Istnieje możliwość rozlokowania pontonów na różnych łowiskach okolicy co daje możliwość podziału grupy na poszczególne akweny. Chętni mogą także korzystać z profesjonalnych wędkarskich kajaków, które umożliwiają dotarcie do wielu, zupełnie jeszcze niezbadanych i bardzo płytkich łowisk (kajaki załadowuje się na dach auta i do wyboru mamy ponad 50 łowisk w okolicy!)
Oferta wędkowania - Jeziora Gäddträsk i okolice (pakiety) Eventur Fishing
Termin:cały rok, poza okresami pokrywy lodowej
Czas trwania:pobyty 7-dniowe, rozpoczynające się od soboty
Dojazd:we własnym zakresie (prom + samochód bądź samolot np. na lotnisko Lycksele i wynajem samochodu na miejscu)
Ilość uczestników:zwykle od 8 do 14 osób
Zakwaterowanie:domek wolnostojący
Wyżywienie:we własnym zakresie
Łowiska:różne jeziora i rzeki
Przewodnik:dostępny na zapytanie w biurze lub na miejscu
Cena:2 000,- PLN od osoby za tydzień pobytu bez dojazdu przy 6 osobach uczestniczących (łącznie 12 000,- PLN za 6 osoby)
(cena skalkulowana została przy kursie SEK z dnia 03.09.2015 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut - więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Sprzedaży; cena zawiera podatek VAT)
W cenie:
  • domek, poszewki na pościel, sprzątanie końcowe
  • pontony wędkarskie w odpowiedniej dla grupy ilości z silnikami spalinowymi zlokalizowane na różnych łowiskach
  • pełna informacja wędkarska o łowisku, mapy wędkarskie, profesjonalne doradztwo
  • ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu
  • licencje wędkarskie/li>
Prom:nasze biuro oferuje bilety promowe Polska–Szwecja (Gdańsk–Nynäshamn, Gdynia–Karlskrona, Świnoujście–Ystad, Sassnitz–Trelleborg) po bardzo atrakcyjnych cenach, które są nieosiągalne gdzie indziej; na wybranych trasach promowych zniżki sięgają nawet 20% od cen cennikowych przewoźników; więcej informacji znajdą Państwo TUTAJ
Więcej informacji o ofercie:
Maciek: maciek@eventurfishing.pl tel. 603 820 940
Tomek: tomek@eventurfishing.pl tel. 601 300 168
Ola: ola@eventurfishing.pl tel. 607 122 797


Podróże po Polsce