O ŁOWISKU W PIGUŁCE
Gdzie to jest?
Łowiska słodkowodne (jeziorowe i rzeczne) położone we włoskich Alpach (Dolomitach) nieopodal Trento, oddalone od Polski o kilkanaście godzin jazdy samochodem (głównie po autostradach).
Zobacz na mapie
Jakie ryby?
Polecamy połowy dzikich pstrągów potokowych, marmurkowych i palii, a także lipieni. W niektórych strefach żyje też pochodzący z zarybień pstrąg tęczowy.
Kiedy jechać?
Sezon wędkarski trwa od marca do października.
Dostępność łowiska
Ryby łowi się z brzegu lub brodząc. Nad jeziorach możliwe użycie belly boat (po wcześniejszej konsultacji).
Rekomendowane metody połowu
Sztuczna mucha (streamer, nimfa, sucha muszka), na niektórych odcinkach również spinning i inne metody.
Limity i ograniczenia
Z łowiska można zabierać ryby wg limitów określonych w licencji. Na odcinku „no kill” należy wypuszczać wszystkie złowione ryby.
Zakwaterowanie
Kameralny rodzinny hotel SPA położony w jednym z małych górskich miasteczek. Pokoje 1- i 2-osobowe z wszelkimi wygodami. Do dyspozycji SPA (basen i sauna). Fantastyczna domowa kuchnia włoska.
GŁÓWNE ATUTY OFERTY
duża możliwość złowienia okazowego pstrąga
zadowalająca populacja ryb średnich małych – z reguły duża liczba brań, choć nie o wszystkich porach dnia w równym stopniu
wspaniałe widoki
możliwość wędkowania z doświadczonym przewodnikiem
bezkonkurencyjna kuchnia włoska
CO OPRÓCZ ŁOWIENIA?
Rekomendujemy zwiedzanie zabytkowej starówki Trento (Trydent), a także wycieczki na punkty widokowe w okolicy. Ponadto wiele smakowitych produktów regionalnych.
TO WARTO WIEDZIEĆ
Trentino (Włochy)
Język
włoski, niemiecki
Waluta
euro
Prąd w sieci
Prąd w sieci: 230 V, 50 Hz (wtyczki jak w Polsce)
Szczepienia
niewymagane (zalecane szczepienie przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, przeciw tężcowi i błonicy), więcej informacji na stronie: www.szczepieniadlapodrozujacych.pl
Temperatury
lato: od 18 ºC do 30 ºC; zima: od -1 ºC do 12 ºC
Najlepszy czas na podróż
od marca do paździenika
Czas
taki sam jak w Polsce
Wizy
niewymagane (do 90 dni)
Ruch drogowy
prawostronny
  Europa Włochy Flaga Włochy
Niedaleko z Polski, cudowne widoki, wygodne zakwaterowanie i bezkonkurencyjne włoskie jedzenie – a do tego, co najważniejsze, grube alpejskie pstrągi! Zapraszamy na wędkowanie do południowego Tyrolu, najbardziej na północ wysuniętego regionu Italii, gdzie oprócz włoskiego usłyszymy również język niemiecki.
Adyga
Najważniejszą rzeką alpejskiej części Włoch jest Adyga (wł. Adige, niem. Etsch). Wypływa z Alp Ötztalskich w pobliżu granicy z Austrią i po 409-kilometrowym biegu wpada bezpośrednio do Adriatyku nieopodal Wenecji. Po drodze rzeka mija takie większe miasta, jak Bolzano, Trydent (Trento) czy Werona.
W alpejskiej części Adyga jest rzeką typowo górską – niesie czystą i dobrze natleniona wodę. Wraz ze swymi dopływami tworzy bardzo dobre warunki do życia dla wielu zimnolubnych gatunków ryb, takich jak pstrągi czy lipienie.
Pstrąg marmurkowy (marmorata) jest zdobyczą, po którą warto wybrać się w Alpy.
Nasze łowiska
Proponujemy Państwu wędkowanie w systemie jednego z dopływów Adygi oraz na dwóch górskich jeziorach. Cały ten obszar położony jest w Dolomitach i obejmuje wiele kilometrów niezmiernie atrakcyjnych wędkarsko wód. Rzeka i wpadające do niej strumienie są bardzo zasobne w pstrągi potokowe i pstrągi marmurkowe. Występują też lipienie. Z kolei w jeziorach możemy złowić także palie i pstrągi tęczowe.
Ryby mają tu świetne warunki do rozmnażania, wzrostu i życia – pokarmu jest dużo, sporo kryjówek, sporo bogatych w tlen bystrzyn. Już od wielu stuleci nasza rzeka uchodziła za jedną z dwóch najbardziej zasobnych w pstrągi w całych Alpach. Obecnie, dzięki mądremu programowi wdrożonemu przez region Trentino, populacja pstrąga jest niezmiennie wysoka, a ryby dorastają do imponujących rozmiarów – znacznie większych, niż po północnej stronie Alp. Postawiono więc na rozwój wędkarstwa sportowego, aby naturalne skarby tutejszych wód stały się dodatkowym źródłem dochodu z turystyki.
Łowienie na krótką nimfę i tutaj bywa skuteczne.
Ryby łowione są różnymi technikami – na niektórych strefach dozwolony jest spinning, na innych wyłącznie sztuczna mucha. Perełką jest kilkukilometrowy odcinek „no kill”, gdzie szansa na złowienie ryby życia jest wyjątkowo duża.
Sezon trwa od marca do października. Ciekawostka jest fakt, że wiosenne zmętnienie wody (tzw. woda śniegowa) kończy się tu znacznie wcześniej, niż w krajach położonych na północy Alp. Gdy jadąc na ryby do regionu Trentino mijamy po drodze w Niemczech i Austrii liczne rzeki z kawową, podwyższoną wodą, nie musimy się niepokoić. Na miejscu zastaniemy najprawdopodobniej czystą wodę i znakomite warunki do wędkowania.
Piękny okaz pstrąga potokowego złowiony na suchą muszkę.
Oszałamiające widoki
Dodatkowym plusem tej oferty jest możliwość spędzenia czasu w niezwykle pięknej okolicy. Wokół widać strzeliste szczyty Dolomitów, jest las, piękne górskie doliny. Trafiają się przepastne kaniony i wodospady. To bez wątpienia jedno z najpiękniejszych miejsc w Europie. Wędkowanie w takiej scenerii to zaiste wielkie szczęście!
Stromy kanion górskiej rzeki. Nic, tylko podziwiać i robić zdjęcia.
Zakwaterowanie i serwis wędkarski
Zapewniamy Państwu zakwaterowanie w kameralnym rodzinnym hotelu SPA w jednym z maleńkich górskich miasteczek, leżącym nieopodal łowisk (dojazd samochodem 10-30 minut). W tzw. martwym sezonie (wiosna, jesień) ceny są bardzo atrakcyjne. W hotelu pokoje 1- i 2-osobowe (możliwy aneks kuchenny), z wszelkimi wygodami (łazienka, ciepła woda, WC). Możliwość korzystania z małego centrum SPA (basen, sauna). Przy hotelu parking.
Nasz hotel
Basen w hotelu
Domowa kuchnia włoska
Posiłek nad wodą
Łowienie z przewodnikiem
Przewodnik dobierze muchę
Na miejscu restauracja prowadzona przez właściciela hotelu. Znakomita domowa kuchnia włoska – codziennie inne menu na kolację. Proponujemy wyżywienie w formie śniadań i obiadokolacji.
Na życzenie proponujemy usługi przewodnika wędkarskiego (przynajmniej na pierwszy dzień), znającego doskonale tutejsze wody i skuteczne modele much. Przewodnik mówi po włosku, angielsku i niemiecku. Licencje do odbioru u gospodarza hotelu, przewodnika lub w lokalnym biurze informacji turystycznej.
Galeria zdjęć - ALPEJSKIE ŁOWISKA W DORZECZU ADYGI
Oferta wędkowania - ALPEJSKIE ŁOWISKA
WIĘCEJ INFORMACJI
MACIEJ ROGOWIECKI
Przewodnik wypraw
603 820 940
maciek@eventurfishing.pl
TOMASZ WIECZOREK
Przewodnik wypraw
601 300 168
tomek@eventurfishing.pl
W sprawie cen prosimy o kontakt z biurem.


Spełnij swoje marzenia.


Podróże po Polsce